Miejsce spotkań w biurze – nie tylko sala konferencyjna

20 stycznia, 2011

Trendy wyposażania wnętrz biurowych na całym świecie zmieniają się w zawrotnym tempie. Dowodem tego są nowe kierunki myślenia o przestrzeniach pracowniczych, w ramach których zrodziła się idea, by poza standardowymi salami konferencyjnymi wprowadzić do przestrzeni biurowych miejsca relaksu i spokoju, dalekie od formalnej atmosfery.

Projekt nowoczesnego biura powinien zakładać odpowiednio rozplanowaną przestrzeń do pracy, wyposażoną w ergonomiczne i funkcjonalne meble. Istotne jest oddzielne pomieszczenia konferencyjnego i audytoryjnego, gdzie szczególny nacisk należy położyć na dobór wygodnych i komfortowych krzeseł, jak również funkcjonalnych i mobilnych mebli. Jednak współcześnie zakłada się w biurach istnienie jeszcze jednego rodzaju pomieszczeń, jakim są miejsca relaksu. Zaprojektowanie ich nie jest zadaniem łatwym, bowiem połączyć należy estetykę z jak największym komfortem. Pomieszczenia służące do wypoczynku zapewniają pracownikom przyjazną atmosferę, wolną od stresu, a więc niezwykle potrzebną do efektywnej pracy.

special_cofee

Jednym z pomysłów na urządzenie „strefy relaksu” jest ustawienie kilku siedzisk wokół niskich, okrągłych stolików kawowych, co pozwoli niestandardowo zaaranżować przestrzeń, nadając jej kameralności i intymności. Taki zestaw, wzbogacony o ciekawe połączenia kolorystyczne ożywi wnętrze, tworząc przyjemny kącik dla gości czy pracowników, chcących zaznać chwili spokoju i relaksu. Oczywiście, możemy wykorzystać ten obszar jeszcze bardziej praktycznie lokując w nim szafę, w której przykładowo będą przechowywane stare katalogi ofertowe firmy.
Kolejnym pomysłem jest wygodny zestaw lekkich foteli i kanap dwuosobowych o klasycznym kształcie, ale i nowoczesnym designie. Do foteli i kanap można dobrać również odpowiedni stolik, który dopełni całość wizualnie i doda całemu zestawowi funkcjonalności. Ciekawym pomysłem jest także aranżacja „kącika kawowego”, gdzie poza wygodnymi siedziskami umieszczamy także ekspres do kawy.

W biurowych poczekalniach obserwuje się obecnie nowe tendencje dotyczące kolorystyki poszczególnych mebli. Przede wszystkim wybierane są ożywiające wnętrze kolory tkanin obiciowych – fiolety , pomarańcz, czerwień, zieleń, niebieski – ale także kolory neutralne, czyli czerń, szarości, oraz bardzo modna ostatnio biel. Ciekawe jest także połączenie neutralnych barw w meblach z intensywnym kolorem zestawu wypoczynkowego. Jeśli chodzi o formę mebli biurowych ostatnio modne są te, które łatwo da się przenieść, a więc wykonane z lekkich materiałów opartych na konstrukcjach aluminiowych.

Pufy Siti

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.