Meble designerskie do biura

Ludzie od zawsze lubili otaczać się ładnymi rzeczami i do dziś nie uległo to zmianie. Przy wyborze poszczególnych elementów wystroju wnętrz oprócz ich funkcjonalności dużą wagę przywiązuje się także do estetyki. Takie wytyczne nie omijają również przestrzeni biurowych, które coraz częściej wyposaża się w designerskie meble. Poszczególne wzory spełniają swoją podstawową rolę ozdobną, ale też przyczyniają się do stworzenia profesjonalnego wizerunku firmy, a co najważniejsze – wpływają na efektywność pracowników.

biuro

biuro

Do cech, które decydują o zakwalifikowaniu mebla jako designerskiego należy z pewnością jego kształt. W przypadku nowoczesnych biur znakomicie sprawdzają się sprzęty o nieregularnych formach. Jeśli zaś chodzi o bardziej tradycyjne miejsca pracy, w nich warto postawić na proste, bardziej regularne kształty. Istotną cechą w przypadku aranżacji biura jest modułowość mebli. Pozwoli ona na dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni, a sam układ może zostać dowolnie zmieniany w zależności od potrzeb pracowników. Kolejną istotną cechą mebli jest ich kolor. Żywe i wyraziste kolory sprzyjają powstawaniu błyskotliwych pomysłów w miejscach pracy kreatywnej. Jeśli zaś chodzi o instytucje finansowe to te powinny raczej postawić na barwy stonowane – dzięki temu wzbudzą większe zaufanie wśród klientów i stworzą wrażenie rzetelnego partnera. Dobrym pomysłem jest zastosowanie w biurze kolorów, które są identyfikowane z firmą lub marką, co wpłynie na jej rozpoznawalność wśród klientów i gości.

Nie da się ukryć, że obecni i potencjalni pracownicy przywiązują dużą wagę do wyglądu miejsca, w którym pracują lub dopiero będą. Wiąże się to z czasem, jaki spędza się w firmie, a wiadomo, że im ładniejsze i wygodniejsze biuro, tym większe zadowolenie pracownika. Dlatego też wybór mebli i krzeseł ergonomicznych oraz co ważne, dostosowanych do stylu pracy ma duże znaczenie. Najlepsze są urządzenia o nowoczesnych kształtach, umożliwiające przystosowanie biura do zmieniających się warunków. Istotny z punktu widzenia pracownika, który wykonuje pracę w pozycji siedzącej, jest oczywiście fotel. Pracodawca powinien zapewnić ergonomiczne krzesła umożliwiające regulację w różnych płaszczyznach. Krzesło funkcjonalne może być zarazem designerskie, co można zauważyć w ofercie salonów z meblami biurowymi.

clubbin

clubbin

Zauważalnym trendem w kwestii urządzania biur jest także tworzenie miejsc, w których pracownicy mogą zrobić sobie przerwę, porozmawiać ze sobą oraz spokojnie wypić kawę. Są to miejsca, w których idealnie sprawdzają się meble o interesującym, nietypowym designie. Przykładem jest krzesło CLUBBIN CB 220. W tym przypadku mamy styczność z ciekawym połączeniem kolorystycznym, gdzie barwa zielona kojąco działa na wzrok, czyniąc krzesło w sam raz do zastosowania w miejscach relaksu. Jego budowa gwarantuje wygodne podparcie, a zastosowanie układu nóg krzyżowych jest ciekawym podejściem do kwestii designu. Dziś dostrzega się także próby udomowienia przestrzeni biurowych, dzięki czemu pracownicy mogą poczuć się „jak u siebie”. Zauważalne staje się również zamiłowanie do prostoty – minimalizm przejawia się w prostych konstrukcjach mebli oraz połączeniach kolorystycznych, na przykład zestawiając ze sobą klasyczne drewno z białym matem.

Design na dobre zagościł w polskich biurach. To świetna wiadomość, w końcu w tym miejscu spędza się większość dnia. Mając na uwadze dobre samopoczucie samych pracowników oraz gości firmy warto przemyśleć decyzję choćby o drobnym odświeżeniu biura. W tym zadaniu warto skorzystać z porad ekspertów, którzy pomogą dobrać zarówno meble biurowe, jak i kolorystykę. Dzięki kilku zmianom można stworzyć designerskie i przyjazne biuro.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.