Meble biurowe dla mężczyzn – czyli abc aranżacji biura dla mężczyzny

meble biurowe TYPE-U

Jeśli chodzi o gusta, zawsze mamy do czynienia z wyraźną różnorodnością – poszczególni ludzie posiadają własne upodobania, co możemy stwierdzić m.in. na podstawie obserwacji ich otoczenia. Pewne, dość wyraźnie zarysowane preferencje w zakresie aranżacyjnej estetyki przypisane są jednak do konkretnej płci. Panie najczęściej doceniają przebywanie i pracę we wnętrzach ciepłych, w których znajdują się ozdoby czy ładne drobiazgi. Panowie natomiast najlepiej czują się w miejscach, w których próżno by szukać nadmiaru bodźców – surowość i minimalizm pozwalają im skupić się na zadaniach, jakie mają do wykonania.

Męski świat w biurze

Jeśli chodzi o przestrzeń, w której się pracuje, dla mężczyzny największe znaczenie ma ergonomia. Idealne ustawienie mebli w męskim biurze to takie, które pozwala na wykonywanie zadań zawodowych w sposób najmniej energochłonny. To, co najważniejsze musi znajdować się pod ręką, aby nie było konieczne wykonywanie zbyt dużej ilości ruchów, by sięgnąć po wydruk, zszywacz, taśmę klejącą czy cokolwiek innego. Meble biurowe dla mężczyzn muszą być stworzone w taki sposób, by możliwe było ustawianie ich w dość dowolnych konfiguracjach, zapewniających największy komfort pracy.

Meble biurowe AVO

Meble biurowe AVO

Fotel prezesa

Mężczyzna, który zajmuje wysokie stanowisko, ma duże wymagania – wiadomo przecież, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kolejne awanse sprawiają, że ergonomia przestrzeni przestaje wystarczać, a na prowadzenie wysuwa się potrzeba doświadczania komfortu podczas pracy, choć ta pierwsza wciąż ma niemałe znaczenie. Prezes czy dyrektor potrzebuje insygniów władzy, do których niewątpliwie należy pokaźnych rozmiarów, wygodny fotel.

fotel ACTIVE

fotel ACTIVE

fotel CEO

fotel CEO

Meble gabinetowe dla prezesa

Wygodny fotel to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o potrzeby prezesa, który właśnie urządza swój gabinet. Ogromne znaczenie mają również pozostałe meble, a także inne elementy wystroju, które ze względu na swój wygląd i funkcjonalność powinny korespondować z powagą stanowiska. Aranżacja gabinetu prezesa ma olbrzymie znaczenie nie tylko dlatego, że może, a wręcz powinna stać się źródłem komfortu – w tym przypadku liczy się także kwestia wizerunku. Meble gabinetowe dla prezesa powinny dodatkowo podkreślać jego pozycję w firmie.

meble-gabinetowe-EVRO

meble-gabinetowe-EVRO

Meble gabinetowe Bravo

Meble gabinetowe Bravo

Zasłużony odpoczynek

Mężczyzna funkcjonuje tak jak… drapieżnik. Prawdziwy predator przez jakiś czas wytęża swoje siły, by osiągnąć wcześniej określony cel. Kiedy to się uda, zwycięzca napawa się swoim sukcesem i odpoczywa – szczęśliwy, syty, spełniony. „Drapieżnikowi” należy jednak zapewnić odpowiednie warunku odpoczynku, które pozwalają mu cieszyć się triumfem. Strefa relaksu w to coś, bez czego doprawdy trudno wyobrazić sobie prawdziwy gabinet. Prezes po osiągnięciu sukcesu, na który należało długo i intensywnie pracować, musi zebrać swoje siły, napawając się jednocześnie swoim zwycięstwem – oczywiście w komfortowych warunkach.

Fotel VIENI

Fotel VIENI

Właściwe zaaranżowanie przestrzeni biurowej dla mężczyzny związane jest z koniecznością przestrzegania pewnych zasad, spośród których najważniejsza to ergonomia, czyli czynienie biura miejscem dostosowanym do sprawnego wykonywania działań o jasno sprecyzowanym charakterze. Względy estetyczne oczywiście również się liczą, jednak nie da się ukryć, że stoją niżej w hierarchii. Jednozadaniowy przedstawiciel płci „zdobywczej” dobrze się czuje wyłącznie w miejscach, które są dostosowane do jego potrzeb i spełniają oczekiwania dotyczące komfortu pracy. Tracenie czasu na bezowocne poszukiwania dokumentów itd. jest niedopuszczalne dla panów, którzy uparcie utrzymują, że liczy się nie tyle pracowitość, ile przede wszystkim skuteczność i tempo działania. Podsumowując, należałoby stwierdzić, że w męskim świecie najważniejsze są efekty, do których dochodzi się najprostszą drogą.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.