Meble biurowe dla kobiet – czyli abc aranżacji biura dla kobiet

Bejot Scianka Roll Wall

Jeśli chodzi o otoczenie, dla przedstawicielek płci pięknej praktyczne ustawienie mebli oraz łatwy dostęp do najpotrzebniejszych sprzętów i przedmiotów to całkiem sporo, ale zdecydowanie nie wszystko. Ogromne znaczenie ma również atmosfera pomieszczenia, która powinna być ciepła i przyjazna, a to za sprawą m.in. mebli, a także szeregu innych drobiazgów. Jak zaaranżować biuro dla kobiety, by stało się miejscem nie tylko komfortowym, ale również niezwykle ładnym i przyjemnym? Oto kilka praktycznych podpowiedzi, dzięki którym osiągnięcie wnętrzarskiego sukcesu może okazać się całkiem proste.

Jak urządzić miejsce pracy?

Jeśli praca wymaga kreatywności, wystrój panujący w miejscu, w którym wykonuje się swoje obowiązki zawodowe, powinien ową kreatywność wzmagać. Nie zaszkodzi więc wprowadzenie do aranżacji intensywnych i dodających energii kolorów, jednak warto wystrzegać się przy tym przesady, która zawsze okazuje się być szkodliwa. Ogromne znaczenie ma ponadto oświetlenie, umożliwiające wykonywanie konkretnych zadań, a także budujące atmosferę – nic nie działa na nią tak dobrze jak ciepły blask płynący spod abażuru albo innej oprawy ładnej i nowoczesnej lampy. Warto poświęcić odrobinę uwagi również ładnym drobiazgom, które dodatkowo ocieplają wygląd kobiecego biura, tj. świeżym kwiatom umieszczonym w gustownych wazonikach, zgrabnym ramkom na zdjęcia, a także innym ozdobom, jak choćby obrazki, które dobrze korespondują z pozostałymi elementami wystroju.

SELVA – Panele naścienne

SELVA – Panele naścienne

Praktyczne meble biurowe

Myli się ten, kto uważa, że meble biurowe dla kobiet powinny być wyłącznie ładne. Paniom najczęściej zależy bowiem na tym, żeby podobne sprzęty łączyły w sobie wiele zalet, nie wyłączając tych związanych z praktyczną stroną życia. Łatwy dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi, dokumentów i różnego rodzaju przedmiotów ma bowiem ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawne wykonywanie ważnych zadań zawodowych. Praktyczne meble biurowe dla kobiet muszą być więc dostosowane do potrzeb, jakie powstają w trakcie wykonywania konkretnego rodzaju pracy.

Meble biurowe DUO-L

Meble biurowe DUO-L

 

Meble biurowe GEOS

Meble biurowe GEOS

Meble wypoczynkowe biurowe

W każdym biurze, nie tylko tam, gdzie pracują kobiety, ogromne znaczenie mają meble wypoczynkowe, dzięki obecności których można zregenerować siły w trakcie realizacji pracochłonnego zadania – powszechnie wiadomo, że terminy zawsze są zdecydowanie zbyt krótkie. Wygodna kanapa czy fotel z podnóżkiem również możemy nazwać meblami biurowymi dla kobiet, choć związane są one nie tyle z pracą, ile raczej z odpoczynkiem. Warto umieścić podobne sprzęty we wspomnianym pomieszczeniu również ze względu na zmęczone kobiece stopy, które przyjmują wyjątkowo niewygodną pozycję na wiele godzin. Interesującym dodatkiem byłby również profesjonalny masażysta, jednak komfortowa kanapa to także spore udogodnienie.

Fotel Nu 20V3

Fotel Nu 20V3

Fotel OCTOBER 11

Fotel OCTOBER 11

Dodatki do biura

Meble biurowe dla kobiet to jednak zdecydowanie nie wszystko – warto pamiętać również o dodatkach, takich jak choćby efektowne lustra, ramki na zdjęcia, rośliny doniczkowe albo świeże kwiaty cięte umieszczone w miłym dla oka wazoniku (jedno nie wyklucza drugiego). Dodatki mogą być również nad wyraz praktyczne, a w tym kontekście nie sposób nie wspomnieć o wieszakach, niezwykle przydatnych jeśli w danym biurze nie występuje dodatkowe pomieszczenie spełniające funkcję szatni. Także wygospodarowanie kawałka przestrzeni i stworzenie tam kącika kawowego znakomicie sprawdzi się w kobiecym biurze, szczególnie wówczas gdy potencjalni klienci także reprezentują płeć piękną. Piękne filiżanki, efektowne zaparzacze, ciasteczka pachnące przyprawami korzennymi – wszystko to buduje znakomity nastrój, czyniąc z kobiecego biura miejsce, w którym po prostu ma się ochotę przebywać.

Stoliki LOFT - Wuteh

Stoliki LOFT – Wuteh

Stoliki OCTOBER

Stoliki OCTOBER

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.