Meble biurowe budują wizerunek firmy

24 kwietnia, 2012

Przedsiębiorcy zaczynają rozumieć, że wizerunek jest ważnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Wrażenie, jakie sprawi siedziba firmy wraz z wyposażeniem staje się więc szczególnie istotne w jej funkcjonowaniu.

Wizerunek w biznesie tworzy kilka czynników, w tym także  wystrój i umeblowanie siedziby firmy. Dzięki zainwestowaniu przedsiębiorstwa w komfortowe krzesła, nowoczesne meble i odpowiednie oświetlenie oraz dostosowanie kolorystyki wnętrza można stworzyć lepszą atmosferę biznesową. Warto zatem zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiału, z jakiego wykonane są stoły, biurka czy regały w  firmie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się meble metalowe bądź w połączeniu metalu i drewna. Oprócz efektywności wizualnej ważne jest aby wyposażenie biura było wygodne, funkcjonalne i proste w użytkowaniu.

Toro

Co można osiągnąć poprzez odpowiednią aranżację wnętrza?

Wystrój i umeblowanie biura może zmienić całkowicie wizerunek naszej firmy w oczach przyszłych kontrahentów. Dobierając odpowiednie sprzęty kreujemy obraz biznesu jaki reprezentujemy. Meblami możemy podkreślić naszą innowacyjność i podążanie za najnowszymi trendami lub zaakcentować przywiązanie do tradycji i wieloletniego dorobku przedsiębiorstwa. Nie należy zapominać o kolorystyce wnętrza. Należy dopasować je odpowiednio do rodzaju działalności firmy oraz charakteru świadczonych usług bądź wytwarzanych towarów.

Jak zrobić dobre wrażenie?

Stol konferencyjny T2

Najważniejszym pomieszczeniem, na którego umeblowaniu nie warto oszczędzać jest miejsce przyjmowania klientów i kontrahentów. Niezależnie czy jest to sala konferencyjna czy gabinet prezesa, należy zwrócić szczególną uwagę na wygodę i komfort foteli czy krzeseł konferencyjnych. Jeśli są one niewygodne to rozmówca z pewnością będzie chciał jak najszybciej zakończyć niedogodne negocjacje. Istotny wpływ na przebieg rozmów ma stół, przy którym się one odbywają. Jeśli nie chcemy tworzyć dystansu, warto prowadzić rozmowy przy stole okrągłym bądź owalnym. Dzięki temu negocjacje będą odbywały się na stopie partnerskiej, co jest bardzo cenione zwłaszcza wśród zagranicznych kontrahentów. Chcąc podkreślić dokonania oraz bogatą historię firmy, efektywnym zabiegiem jest umieszczenie zdjęć bądź pamiątek związanych z rozwojem i sukcesami firmy. Takie działanie z pewnością wywrą duże wrażenie na rozmówcy.

Dzięki dbałości o otoczenie biurowe oraz jego odpowiednie zagospodarowanie możemy zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu oraz zdobyć szacunek w świecie biznesu.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.