Lady recepcyjne – jak wybrać tę najlepszą?

19 lipca, 2017
Lada recepcyjna VEGA

Jak wybrać ladę recepcyjną i nie żałować? Recepcja to jedno z ważniejszych miejsc w biurze. Jej wygląd świadczy o firmie, a tym samym pomaga (lub przeszkadza) w budowaniu jej korzystnego wizerunku. Meble biurowe – w tym także lady – współtworzą stanowisko pracy. Wpływają również na wygląd pomieszczenia, sprawiając, że zdecydowanie lepiej się prezentuje. Warto pamiętać, że w recepcji powinny znaleźć się również inne elementy, dzięki którym wnętrze okaże się nie tylko atrakcyjne, ale również komfortowe i funkcjonalne.

Jak urządzić recepcję?

Recepcja to nie tylko miejsce pracy. Powinna znaleźć się w jej ramach również przestrzeń dla klientów, potencjalnych pracowników oraz innych osób, które nie przebywają w firmie na stałe, ale pojawiają się tam tylko sporadycznie. Ważne, by również im stworzyć komfortowe warunki. Lada recepcyjna wytycza granicę pomiędzy stanowiskiem pracy a przestrzenią dla odwiedzających. Oprócz tego, w „przedsionku” biura muszą znaleźć się również elementy takie jak np. wygodne fotele dla gości. Ustawienie stolików również jest wskazane. Dzięki takiemu wyposażeniu goście mogą poczuć się komfortowo i nie muszą doświadczać dodatkowych niedogodności związanych z oczekiwaniem np. na spotkanie. Ważne, by w części recepcji przeznaczonej dla osób oczekujących znalazły się również drobiazgi, o których nietrudno zapomnieć – takie jak choćby wieszaki czy stojaki na parasole.

Lada recepcyjna LINUS

Lada recepcyjna LINUS

October Profim

October Profim

Komfortowe stanowisko pracy recepcjonisty

Lada to zbyt mało, aby można było mówić o komforcie w pracy. Pracownik recepcji powinien mieć do swojej dyspozycji także szereg innych sprzętów. Jeden z nich to np. krzesło biurowe. Jeśli spędza się wiele godzin w pracy, przyjmując pozycję siedzącą, wygodne miejsce to podstawa. W przeciwnym razie doświadczanie poważnych problemów zdrowotnych staje się tylko kwestią czasu. Komfortowe krzesło chroni kręgosłup, ale nie ma wpływu np. na układ krążenia, któremu szkodzi brak ruchu. Ważne, by recepcjonista miał do dyspozycji także podnóżek – drobny element wyposażenia stanowiska pracy nie tylko odciąża stawy kolanowe, ale dodatkowo pozwala ustawić kręgosłup w dogodnej pozycji.

Lada Recepcyjna VICTOR

Lada Recepcyjna VICTOR

Bejot fotele LIFT LF 10

Bejot fotele LIFT LF 10

Najmodniejsze lady recepcyjne

Dlaczego lady znajdujące się w recepcjach są wyjątkowo wysokie i nierzadko sprawiają wrażenie fortyfikacji? Ich rozmiar ma znaczenie – choćby dlatego, że pomaga odnaleźć miejsce, do którego powinien udać się gość po przestąpieniu progu budynku. Oczywiście warto dodatkowo oznaczyć recepcję, np. stosując odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne modele mebli recepcyjnych są projektowane w taki sposób, aby można było wbudować w nie niewielkie lampy – funkcjonalne, a zarazem dekoracyjne.

Lada to miejsce pracy recepcjonisty i jako takie powinno być ergonomiczne. Chodzi m.in. o odpowiednią wysokość biurka i wielkość blatu. Bardzo ważny jest również układ szafek i półek. Nie sposób nie wspomnieć także o dodatkowym „podeście” na monitor, dzięki któremu ekran znajduje się na wysokości oczu i nie występuje konieczność zerkania na niego pod nieodpowiednim kątem.

Lada recepcyjna ARC

Lada recepcyjna ARC

Oryginalne lady do recepcji

Lady recepcyjne powinny posiadać liczne walory, które nie zawsze muszą odnosić się do funkcjonalności. O meblach tego rodzaju warto myśleć również jako o elementach dekoracyjnych – nietuzinkowych, zwracających uwagę i znakomicie wpisujących się w unikalną estetykę wnętrza. Intrygujące, wyraziste akcenty kolorystyczne czy ciekawe kształty – to tylko przykładowe elementy, które mogą skutecznie przykuwać uwagę w przypadku oryginalnych lad recepcyjnych. Meble biurowe powinny cechować się funkcjonalnością, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarazem doskonale się prezentowały. Uwzględnienie obydwu aspektów pozwala na uzyskanie fantastycznych efektów, tzn. m.in. podwyższenie komfortu pracy, a także stworzenie przyjaznej atmosfery – przebywanie w pięknych wnętrzach wywiera znakomity wpływ na samopoczucie.

Lada recepcyjna ANTRA

Lada recepcyjna ANTRA

Lada recepcyjna BLOCK

Lada recepcyjna BLOCK

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.