Kwiaty w biurze, jak wybrać? Przegląd

Promocja – Lady Recepcyjne - SV-91

Wystrój biura powinien nie tylko sprzyjać koncentracji lub wyzwalać w pracowniku najgłębsze pokłady kreatywności; liczy się również atmosfera, a na nią wpływają między innymi kwiaty. Osoby o wyjątkowo pragmatycznym podejściu do życia często stawiają na sztuczne rośliny, których nie trzeba pielęgnować, jednak warto dobierać je w taki sposób, by prezentowały się jak najbardziej naturalnie. Z drugiej strony, zamierzony efekt sztuczności również ma szansę prezentować się korzystnie na tle całej aranżacji. Kwiaty w biurze, jak wybrać? Żywe czy sztuczne, cięte czy doniczkowe? – Jeśli chodzi o omawiane zagadnienie, istnieje zatrzęsienie możliwości i z pewnością warto przyjrzeć się każdej z nich z osobna, ponieważ kwiaty fantastycznie wpływają na wnętrza.

Nowoczesne biuro

Nowoczesne wnętrza kojarzą się z minimalistycznym wystrojem, jednak w nawet w takich aranżacjach z pewnością znajdzie się miejsce dla roślin. Jakie kwiaty do biura? W modernistycznie urządzonych pomieszczeniach, w których unosi się atmosfera luksusu, pelargonie mogą nie wyglądać dobrze, dlatego warto postarać się nieco bardziej, chcąc znaleźć odpowiednie rośliny. Harmonia kolorystyczna – to jeden z najważniejszych celów do osiągnięcia.

Bujnie kwitnący kwiat może skutecznie ożywić chłodne, a być może nawet sterylne wnętrze, nawiązując do stosunkowo drobnych, ale wyrazistych akcentów. Dzięki stosowaniu takich zabiegów możliwe staje się stworzenie przyjemnej, a może nawet domowej atmosfery. Duże znaczenie należałoby przypisać także ożywieniu przestrzeni biurowej, oczywiście przy jednoczesnym unikaniu niezdrowej przesady.

Lada Recepcyjna

Lada Recepcyjna

Lada Recepcyjna LINUS

Lada Recepcyjna LINUS

Dekoracje w biurze

Jak sprawić, by biuro stało się miejscem z duszą, w którym nie tylko dobrze się pracuje, ale również przebywa? Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie podobnego efektu. Przede wszystkim warto dobrze wybrać meble, ponieważ to właśnie one decydują o funkcjonalności wnętrza i sprawiają, że z przyjemnością wykonuje się w nim swoje, najpewniej liczne i nierzadko odpowiedzialne, zadania zawodowe. Ogromne znaczenie ma również oświetlenie, jednak te dwa aspekty to zdecydowanie nie wszystko, jeśli nie zatroszczymy się o obecność dekoracji. To właśnie obrazy, rzeźby, kwiaty, wazoniki i im podobne wnoszą życie do wnętrza, mając przy tym tajemniczą moc poprawiania nastroju.

meble biurowe TYPE-A

meble biurowe TYPE-A

ROLLWALL – mobilna ścianka działowa

ROLLWALL – mobilna ścianka działowa

Kwiaty cięte w biurze

Kwiaty do biura, jakie? – Świeże kwiaty cięte sprawiają, że pomieszczenie zmienia się nie do poznania i nawet w środku mroźnej zimy atmosfera przywodzi na myśl ciepłą wiosnę o przeuroczym zapachu. Jakie gatunki i odmiany sprawdzają się najlepiej, nie więdnąc już po jednym dniu, ale zachowując świeżość na dłużej? Warto z pewnością stawiać na kwiaty sezonowe – wiosną pięknie i adekwatnie prezentują się tulipany, latem – słoneczniki, zimą – anemony, a róże zachwycają niezależnie od pory roku. O każdy gatunek należy jednak dbać, choćby poprzez codzienną wymianę wody, która powinna mieć odpowiednią temperaturę (5-10 stopni Celsjusza). Znaczenie ma również podcinanie łodyg w celu usunięciu martwej tkanki lub dodawanie do wody odżywek bądź innych preparatów przedłużających życie roślin pozbawionych korzeni. Poza wszystkim, kwiaty cięte są kosztem, w związku z czym nie tylko upiększają siedzibę firmy, ale również pozwalają na… płacenie niższych podatków.

Fotel VOO VOO VV 921

Fotel VOO VOO VV 921

Kwiaty doniczkowe w biurze

Obecność kwiatów doniczkowych w biurze również jest wskazana, jednak wiąże się przy tym z nieco większymi poświęceniami. Roślinom doniczkowym należy zapewnić odpowiednie dla danego gatunku warunki – począwszy od nasłonecznienia, przez nawodnienie, aż po glebę i składniki odżywcze. Istnieją jednak kwiaty, które nie mają szczególnie dużych wymagań, a prezentują się przy tym znakomicie. Jakie kwiaty do biura wybrać, aby nie musieć zamieniać się w ogrodnika? Sansewieria, aspidistra wyniosła, monstera, fikus, zielistka, nefrolepis, skrzydłokwiat, dracena, hoja czy trzykrotka – wszystkie wymienione gatunki mają stosunkowo niewielkie wymagania, jednak mimo to znakomicie się prezentują, poprawiając przy tym wygląd pomieszczenia, a nawet oczyszczając powietrze z toksyn.

Meble gabinetowe Bravo

Meble gabinetowe Bravo

 

Fotel LOOP

Fotel LOOP

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.