Krzesła do poczekalni

Gabinet fryzjerski, salon kosmetyczny, salon sprzedaży czy też zwykłe biuro – w każdym z tych miejsc powinno się znajdować miejsce przeznaczone dla klientów. Czasami zdarza się, że trzeba chwilę poczekać na swoją kolejkę lub odpocząć: warto więc wygospodarować odrobinę przestrzeni na efektowną poczekalnię. Zapewni ona komfortowe oczekiwanie każdej osobie, która pojawi się w biurze i sprawi, że poczuje się przyjemnie. Jakie krzesła do poczekalni wybrać? Jakie modele sprawdzą się najlepiej: skórzane, tapicerowane czy z plastiku?

Krzesła do poczekalni – dlaczego są ważne?

Krzesła do poczekalni spełniają jedną, określoną funkcję: mają zapewnić chwilę relaksu osobom oczekującym. W ciągu dnia przez biuro lub gabinet może przewijać się wielu klientów, więc warto zagwarantować im komfortowe oczekiwanie na swoją kolej. Siedziska powinny więc być estetyczne, solidne i trwałe – liczy się nie tylko ładny wygląd, ale i wytrzymały materiał. Intensywnie użytkowane meble szybko się niszczą, a w przypadku tak reprezentacyjnego miejsca, jak recepcja, nie można sobie na to pozwolić. To w końcu wizytówka każdego biura lub gabinetu!

Funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Choć pozornie wydaje się, że poczekalnie nie wpływają aż tak na pracę całego biura, dla klientów są niezwykle ważnym elementem wystroju. Czasem zdarza się, że trzeba poczekać nieco dłużej na swoją kolejkę lub chwilę odpocząć po pełnym biegu dniu – wtedy właśnie krzesła do poczekalni są niezastąpione. Umożliwiają klientom komfortowe oczekiwanie na wizytę u kosmetyczki, fryzjera, lekarza specjalisty lub spotkanie biznesowe, a jednocześnie są objawem troski o ich wygodę. Mały akcent, ale jak ważny!

Jak urządzić poczekalnię?

Poczekalnia dla klientów powinna zachęcać swoim wyglądem do spoczynku. Recepcja jest bowiem pierwszym miejscem, w którym się pojawiają, więc warto pamiętać o jego wyglądzie. To pomieszczenie powinno być nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne – aranżację poczekalni należy dopasować do wyglądu całego biura lub gabinetu i utrzymać w takiej samej stylistyce. Dzięki temu klienci poczują się dobrze już od samego wejścia. Jakie meble do poczekalni wybrać? Wiele zależy od wielkości biura oraz jego ustawności – czasami metraż pozwala na ustawienie wygodnych foteli lub kanapy, niekiedy jednak przestrzeń jest bardzo ograniczona i trzeba wybrać ławkę lub pojedyncze krzesełka. Wystarczy tylko dobry pomysł i dobrze przemyślane ustawienie mebli, a aranżacja poczekalni będzie przyjemna i komfortowa!

W przypadku recepcji o dużej powierzchni można wybrać np. dwu-, trzy- lub czteroosobowe kanapy. Zapewnią one maksimum wygody podczas oczekiwania na przyjęcie – szczególnie dobrze sprawdzą się w publicznych pomieszczeniach, takich jak gabinety SPA, salony fryzjerskie, przychodnie, poczekalnie lekarskie lub szpitalne rejestracje. Trójczłonowe kanapy pozwolą na utworzenie systemu siedzisk według potrzeb.

lawka CLOUD

lawka CLOUD

Jeśli jednak pomieszczenie ma nieco mniejszy metraż, można wybrać klasyczne, minimalistyczne rozwiązanie. Ławki do poczekalni są niezawodne w każdej sytuacji: prosta, ale doskonale wyprofilowana forma oferuje duże możliwości aranżacyjne. Dolna część oparcia jest wykonana z wytrzymałego plastiku i tapicerki, górna zaś – z plastikowej, ażurowej siatki. Są wygodne, a jednocześnie niezwykle stylowe; model Kyos można wybrać w dwóch wersjach kolorystycznych, szarości i czerni.

lawki do poczekalni KYOS

lawki do poczekalni KYOS

Jak urządzić małą recepcję?

W przypadku niewielkich recepcji lepiej sprawdzą się pojedyncze fotele. Warto jednak zadbać o to, by były wygodne i estetyczne – krzesła do poczekalni oferują wiele możliwości aranżacyjnych, a czasami są jedyną możliwą opcją urządzenia pomieszczenia. Są najbardziej uniwersalnym i popularnym sposobem na aranżację recepcji: to estetyka, ergonomia i wygoda w jednym. W recepcji liczą się przecież sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania! Pojedyncze krzesła łatwo i szybko można przenieść z miejsca na miejsce, a zapewnienie porządku w recepcji jest bardzo proste.

Z jakich materiałów powinny być wykonane krzesła do poczekalni? Najpopularniejsze obicia to bez wątpienia te tapicerowane: są miękkie, naturalne i zapewniają najlepszy komfort siedzenia. Należy jednak zwrócić uwagę na to tekstura była dobrze dobrana do wnętrza i nie ulegała szybkim przetarciom. Klasyczne, tapicerowane krzesła są wygodne i bardzo stylowe; uprzyjemnią oczekiwanie na manicure czy wizytę u fryzjera. Jeśli salon jest ekskluzywny, dobrze zaprezentują się w nich skórzane fotele – są co prawda droższe, ale za to dodają prestiżu każdemu wnętrzu. Klient będzie czuł się w nim naprawdę wyjątkowo: takie rozwiązania sprawdzą się szczególnie w przypadku prywatnych gabinetów lekarskich czy prestiżowych salonów SPA. A plastik? Czy ten materiał sprawdzi się w poczekalni? Owszem, można z niego skorzystać, lecz wtedy muszą być to designerskie meble ze specjalnych, ekskluzywnych linii, np. inspirowanych klasykami Bauhausu.

krzesla do poczekalni CLOUD

krzesla do poczekalni CLOUD

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.