Konserwacja mebli biurowych i gabinetowych

Kupno i właściwa aranżacja przestrzeni to nie wszystko o co musimy zadbać w biurze, czy w domu. Każdemu zależy na tym, aby miejsce, w którym spędza dużo czasu wyglądało zawsze świeżo. Z tego względu konieczna jest ich właściwa konserwacja.

Aby utrzymać ładny wygląd mebli oraz przedłużyć ich żywotność można to robić na różne sposoby. Wszystko zależy od tego na jakie meble się zdecydowaliśmy. Czy są drewniane, skórzane, a może ze sztucznej skóry.

pielegnacja mebli

pielegnacja mebli

Meble drewniane wymagają dużej uwagi. Ich pielęgnacja musi być regularna. Podstawowym zabezpieczeniem jest lakier, który przy okazji może zmienić ich kolor. To jednak zależy od naszej woli, ponieważ możemy zdecydować się na jego bezbarwną wersję. Reguła właściwej konserwacji mebli polega na tym, że najpierw dokładnie je czyścimy, a dopiero potem nakładamy preparat przeznaczony do wybranego rodzaju mebli. Nigdy na odwrót. Z całą stanowczością odradzane jest mycie drewnianych mebli wodą z płynem. Na rynku istnieje wiele środków przeznaczonych specjalnie do tego rodzaju mebli. Produkty te dzielą się również na mat i połysk, na co również warto zwrócić swoją uwagę.

Osobom, które aranżując wnętrze postawiły na meble ze skóry na pewno zależy na tym, by jak najdłużej zachowały one swój elegancki wygląd. Najważniejsze jest regularne odkurzanie tego typu mebli. Podobnie jak w przypadku mebli drewnianych odradza się stosowanie domowych metod ich konserwacji. Zamiast tego należy zdecydować się na produkty specjalnie do tego przeznaczone.

konserwacja-foteli-gabinetowych

konserwacja-foteli-gabinetowych

Wyróżniamy także meble z eko – skóry, a więc ze skaju. Tutaj w szczególności musimy poddawać je częstej konserwacji przez wzgląd na możliwość powstawania odbarwień. Akurat w tym przypadku możemy spokojnie czyścić je domowymi sposobami, co jest rzecz jasna dużo tańszym rozwiązaniem. Powierzchnię mebli można czyścić gąbką, należy jednak pamiętać, by nie była ona twarda. Miękka idealnie wyczyści zabrudzenie i co najważniejsze nie uszkodzi czyszczonych  powierzchni. Ciekawym jest fakt, że w przypadku zabrudzeń od długopisu, istnieje możliwość usunięcia takiego zabrudzenia zwykłą gumką do zmazywania. Niestety taka metoda nie sprawdza się na poważniejszych zabrudzeniach.

Dbając o nasze meble musimy unikać środków chemicznych zawierających amoniak, alkohol, czy naftę. Są to produkty żrące, które mogą wywołać nieodwracalne szkody. Warto zatem przeczytać etykietę preparatu przed jego zastosowaniem i decydować się na te przeznaczone do konkretnego rodzaju mebli.

Niezależnie od materiału z jakiego wykonane są meble, nie ulega wątpliwości, że regularna pielęgnacja jest koniecznym warunkiem utrzymania ich w dobrym stanie. Jeśli chcemy, by nasze meble cieszyły nas swym wyglądem nie tylko w początkowej fazie, należy przestrzegać zasad prawidłowej konserwacji.

Przeczytaj także:  Jak dbać o meble biurowe?

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.