Komfort akustyczny biura

30 stycznia, 2012

Dobre zaaranżowanie biura, to zadanie bardzo skomplikowane. Nie liczy się tylko estetyka wnętrza, choć to też ważny aspekt. Biuro musi być po prostu wygodnym stanowiskiem pracy.
Kluczowe są temperatura, wilgotność powietrza, oświetlenie, ilość przestrzeni czy też akustyka. Zastanówmy się, co pomaga w rozwiązaniu problemu hałasu w biurze.

Niemal każdego rozprasza i irytuje hałas. Zdecydowanie spowalnia pracę, a czasami nie pozwala skupić się na stosunkowo prostych czynnościach, które z założenia miały nie pochłaniać dużej ilości uwagi. W biurach o aranżacji przestrzennej typu Open Space, ale też w małych pomieszczeniach biurowych problem hałasu można przynajmniej częściowo rozwiązać poprzez zastosowanie ścianek działowych.

Ścianki działowe w znacznym stopniu poprawiają komfort akustyczny pomieszczenia. Tłumią stanowisko pracy, mimo że to wiele innych czynników składa się też na akustykę wnętrza (m.in. wielkość, kształt czy umeblowanie biura). Dobrze zaprojektowane ścianki stają się również elementem dekoracyjnym biura.

Atrakcyjną propozycją są ścianki działowe z Fabryki Mebli BIALE. Przegrody dźwiękochłonne proponowane są w różnych wymiarach i kształtach.

Modułowe ścianki działowe produkowane są w trzech wersjach:

  • Szkło matowe/ Tapicerka / Płyta
  • Szkło matowe / Płyta
  • Tapicerka/ Płyta

Wszystkie ścianki występują w dwóch wysokościach: 140cm i 160cm.

 

Zastosowanie ścianek akustycznych gwarantuje pracownikom większą prywatność. Zapewnia również jakże ważny komfort akustyczny choćby poprzez wyciszenie irytującego stukotu klawiatury. Może być ciekawym zabiegiem architektonicznym w niejednym biurze.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.