Kolorystyka mebli w biurze

15 marca, 2011

Jedną z podstawowych kwestii decydujących o wyborze konkretnych rozwiązań do biur jest charakter wnętrz, jakie mamy do zagospodarowania. Kolorystyka mebli jest ważnym elementem aranżacji. Meble biurowe, są elementem wyposażenia pomieszczeń oraz stanowisk pracy wszystkich pracowników.

Skuteczność działań uzależniona jest od funkcjonalności i mobilności zaopatrzenia biur. W obecnych czasach meble biurowe ewoluują tak, jak zmienia się organizacja pracy w biurze oraz technologie informatyczne. Większość nowo wybudowanych biur oferuje przestrzeń pod ʺopen spaceʺ, dlatego nowoczesne meble biurowe są lekkie oraz umożliwiają zmianę konfiguracji biura w zależności od aktualnych potrzeb.

Meble gabinetowe EDO

Meble gabinetowe EDO

Jak kolorystyka wpływa na człowieka?

Istotnym elementem jest też właściwy dobór kolorystyki. Dobierając kolory powinniśmy nie tylko podążać za aktualnymi trendami, ale też brać pod uwagę wpływ kolorów na samopoczucie pracowników.

Biurka Victor jasne blaty

Badania na temat wpływu kolorów na psychikę każdego człowieka, potwierdzają, że poszczególne barwy wywołują u ludzi określone reakcje. Wybór kolorystyki ścian lub mebli w biurze jest dość istotny, więc ważne jest by był przemyślany. Dobór barw wnętrza może wpływać korzystnie lub negatywnie na nastrój oraz wydajność pracy przebywających w nim osób. Badania psychotechniczne wykazały, że kolorystyczne wykończenie pokoi biurowych powinno opierać się na ciepłych, jasnych tonach o małym nasyceniu barw. Takie wykończenie oddziałuje na pracownika aktywizująco, sprawiając wrażenie ciepła i czystości oraz czyni pomieszczenie bardziej przytulnym. Sufity w biurze powinniśmy malować na biało, natomiast biurka powinny mieć blaty w jasnych i spokojnych odcieniach.

Popularność ʺopen spaceʺ w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że przedsiębiorcy i menedżerowie zazwyczaj decydują się na jasną kolorystykę i prostotę mebli. Umożliwia to pełniejsze doświetlenie przestrzeni pracy oraz niweluje zamęt, czy dezorganizację. W pomieszczeniach biurowych nie powinno stosować się barw ciemnych, gdyż wywołują negatywne emocje, podobnie z kolorami zbyt jaskrawymi, które rozpraszają.

Wuteh_Flex_stanowiska pracy

W ofercie firmy Contino jest wiele przykładów mebli pracowniczych, które swoją kolorystyką i designem odpowiadają nowoczesnym trendom.. Wszystkie modele prezentują trafne połączenie ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych i ergonomii. Cechują je rozbudowane systemy, a mnogość dostawek oraz liczne kształty biurek dają niezwykłe możliwości w projektowaniu funkcjonalnego biura – szczególnie przestrzeni ʺopen spaceʺ. Jasne barwy oraz nowoczesny wygląd tych mebli powoduje uczucie lekkości, świeżości oraz elegancji zarazem. Dominują różnorodne odcienie brązu, który w biznesie jest symbolem i elegancji i klasyki, wywołującym uczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.