Kolory mebli biurowych

Odpowiednie wyposażenie biura nie jest łatwym zadaniem. Przy urządzaniu przestrzeni biurowych należy kierować się przede wszystkim ich wyglądem ogólnym oraz komfortem pracy. Biuro powinno być przestronne i praktyczne. Należy zwrócić uwagę na to jak duże są pomieszczenia, jakie zastosujemy kolor ścian, jak dobrać oświetlenie w zależności np. od wielkości okien, przez które wpada światło słoneczne. Niewątpliwie znaczenie mają również meble, od których oczekujemy, aby wyglądały nowocześnie, dobrze komponowały się z wnętrzem oraz były wygodne. Ogromne znaczenie ma kolor mebli. Biuro jest wizytówką każdej firmy, dlatego wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać i sprawiać dobre wrażenie.

Wybierając meble do przestrzeni biurowej należy kierować się ich wielkością, designem oraz funkcją, jaką mają spełniać. Meble powinny się komponować z całym wnętrzem. W tym wypadku kluczową rolę odgrywa kolor w biurze.

Na dzień dzisiejszy najmodniejsze barwy to te, które kontrastują ze sobą: ciemny i jasny grafit, orzechowy, beżowy, biały oraz kremowy. Największą zaletą mebli w jasnych odcieniach jest fakt, że nie widać na nich kurzu. Ciemniejsze meble wymagają częstszego czyszczenia. Warto pamiętać o tym, że meble biurowe nie powinny być w kolorach zbyt intensywnych, aby nie rozpraszały uwagi podczas pracy oraz ważnych spotkań biznesowych.

Odcień należy wybierać biorąc pod uwagę kolorystykę ścian oraz do charakteru pomieszczenia. Inne meble będą pasowały do gabinetu prezesa, a inne do otwartych przestrzeni pracowniczych.

jasne meble biurowe

Ciemne meble pasują do przestrzeni gabinetowych. Nadają wnętrzu elegancji, poważnego charakteru i prestiżu. Niewątpliwie właśnie tak zostaną odebrane przez osoby odwiedzające gabinet. W przypadku większych przestrzeni pracowniczych, lepiej sprawdzą się meble w jaśniejszych odcieniach. Na dużych przestrzeniach, gdzie mebli jest więcej, jasne wyposażenie da wrażenie lekkości.

ciemne meble biurowe

Przedsiębiorstwa, które chcą ukazać innowacyjny, oryginalny i nowoczesny charakter mogą postawić na nietypowe kolory. Przy ich wyborze trzeba być jednak bardziej ostrożnym, by wnętrza biurowe nie przytłaczały nadmiarem barw.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.