Jak urządzić wnętrze kancelarii prawnej?

17 grudnia, 2014

aranzacja kancelarii adwokackiej

Nie od dzisiaj wiadomo, że czynniki wizualne mają duży wpływ na opinię. Zasada ta obowiązuje także w przypadku wystroju wnętrza, bowiem dobrze urządzone i spójne z działalnością firmy, jest jej wizytówką. Biuro kancelarii prawnej jest miejscem spotkań klientów z radcami prawnymi, dlatego tak ważne jest, aby swoim wyglądem wzbudzało zaufanie, a samo w sobie stanowiło także niedekoncentrujące i motywujące miejsce do pracy.

Aranżacja kancelarii adwokackiej.

Niewątpliwie podstawowymi cechami przychodzącymi na myśl po wejściu do kancelarii prawnej powinny być klasa i styl. W dzisiejszych czasach nowoczesna aranżacja tego typu wnętrz ma tyle samo zwolenników co klasycznej, ponieważ świetnie łączy ze sobą wspomniane cechy. W klasycznym charakterze nadal królują ciemne, solidne meble przywołujące na myśl tradycję, zaufanie oraz profesjonalizm. Ogromne biurka w połączeniu z oprawionymi, wiszącymi na ścianach dyplomami oraz certyfikatami, mosiężnymi przyciskami do papieru oraz spinaczami tworzą u potencjalnych klientów wrażenie wiarygodności i stateczności.

Meble gabinetowe EDO

Meble w kancelarii adwokackiej

Meble do kancelarii w stylu nowoczesnym

Miłośnicy stylu futurystycznego również wybierają ciemne kolory, jednak lżejszą już formę. Nowoczesność przywodzi na myśl precyzję, klarowność oraz zrozumienie, dlatego też jest coraz częściej styl ten wybierany jest jako motyw przewodni wnętrza. Ważne są materiały, z których wykonane są meble oraz ich kształt – zazwyczaj przeważają elementy szklane, drewniane oraz skórzane. W aranżacji każdej kancelarii prawnej ważne jest to, aby zachować równowagę i z łatwością utrzymywać zamierzony efekt.

Meble gabinetowe SPATHIO

Meble gabinetowe SPATHIO

Niezależnie od wybranego stylu, w każdym pomieszczeniu punktem centralnym powinno być biurko, bowiem to właśnie przy nim rozgrywają się najważniejsze rozmowy. Najlepszym miejscem na jego usytuowanie jest przeciwległy róg gabinetu, po przekątnej w stosunku do drzwi wejściowych. Takie rozwiązanie pozwala na komfortowe powitanie klienta przez radcę prawnego.

Meble gabinetowe powinny być ustawione za biurkiem oraz po jego prawej lub lewej stronie tak, aby mieć do nich swobodny dostęp. Efekt harmonii wnętrza można uzyskać za pomocą mebli z jednej serii, które będą ze sobą idealnie współgrać.

Istotną kwestią podczas urządzania kancelarii prawnej jest także oświetlenie. Jeśli naturalne światło nie wpada dostatecznie do pomieszczenia, warto zadbać o sztuczne. Zarówno oświetlenie sufitowe, jak i podłogowe, powinno być skierowane strumieniem w górę, wyjątkiem jest lampka biurowa. Chcąc zapewnić maksymalnie korzystne warunki do pracy, należy zwrócić również uwagę na odpowiednią akustykę pomieszczenia. Korzystne będzie wytłumienie dźwięków na pomocą podwieszanego sufitu lub odpowiedniej wykładziny. Naturalnym elementem pomagającym w rozpraszaniu dźwięków są także duże doniczkowe rośliny, które dodatkowo ocieplą wnętrze.

Kancelaria adwokacka

Biuro radcy prawnego, ze względu na wagę tego zawodu, powinno przede wszystkim budzić skojarzenia z profesjonalizmem, zaufaniem i trwałością. W innym przypadku istnieje wysokie ryzyko, że klienci nie będą zainteresowani współpracą z daną kancelarią prawną – dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja takiego wnętrza.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.