Jak urządzić strefę relaksu w biurze?

Fotel LOOP

Odpoczynek to nieodłączna część pracy i nie chodzi tutaj tylko o pracę fizyczną. Wysiłek umysłowy, spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej, przy komputerze, bezwzględne terminy, których nie da się przesunąć – to może być wycieńczające, dlatego czasami po prostu trzeba zregenerować siły. Właśnie dlatego czymś absolutnie niezbędnym wydaje się być strefa relaksu w biurze.

Nie samą pracą…

Przeciążony umysł, obolałe ciało, zmęczone oczy – jeśli takie „dolegliwości” dochodzą do głosu, poziom koncentracji obniża się do zera, a wydajność spada na łeb, na szyję, osiągając wartości ujemne. Półgodzinna drzemka w wygodnym fotelu w podobnych okolicznościach jawi się jako wybawienie. Właśnie dlatego stworzenie w biurze strefy relaksu, czyli przestrzeni, w której z założenia się nie pracuje, ale wykonuje czynności służące zregenerowaniu organizmu, wydaje się być tak ważne, a wręcz konieczne. Urządzenie takiego miejsca jest nieodzowne szczególnie w firmach, w których nie pracuje się przez osiem godzin na dobę, ale tyle, ile wymaga wykonanie projektu zgodnie z wyśrubowanymi założeniami.

Fotel Nu 11F

Fotel Nu 11F

 Komfort pracy w biurze

Na komfort pracy w biurze składa się wiele czynników – jednym z ważniejszych jest odpoczynek. Czasami po prostu trzeba przestać myśleć o zawodowych wyzwaniach, kłopotach i celach. Stan spokoju najłatwiej osiąga się dzięki zapadnięciu w krótką drzemkę o silnych właściwościach regeneracyjnych. Czasami wystarczy po prostu odciąć się od biurowego zgiełku i współpracowników, którzy zawsze mają coś do powiedzenia. Wskazane jest jednak, by chwila odosobnienia upływała w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach. Miękki fotel, w którym przyjmuje się pozycje półleżącą, komfortowa sofa, siedzisko otoczone ściankami, dzięki którym można skutecznie odgrodzić się od bodźców – na biurową strefę relaksu składają się właśnie takie elementy.

Fotel SURF Bejot

Fotel SURF Bejot

 

THUNDER - fotel Lounge Kleiber

THUNDER – fotel Lounge Kleiber

Przerwy w pracy

Przerwy w pracy można spędzać wielorako – jedni wychodzą na papierosa, inni oddają się lekturze czy konwersacji. Najważniejsze, by wypoczywać w komfortowych warunkach, które sprzyjają regeneracji sił. Bez wygodnych mebli biurowych, do których można zaliczyć również fotele, kanapy, pufy i im podobne, spędzanie czasu w wygodzie okazałoby się z pewnością niemożliwe, a czas wolny – nieefektywny. W biurowej strefie relaksu nie powinno więc zabraknąć kanap, miękkich siedzisk modułowych, leżanek itd.

LEGVAN

LEGVAN

Jak odpoczywać po pracy umysłowej?

W pracę umysłową wkładamy taki sam, a być może nawet większy wysiłek niż w pracę fizyczną wykonywaną w identycznym wymiarze godzin. Intensywne myślenie i wpatrywanie się w ekran komputera to czynności, które potrafią solidnie zmęczyć – tym bardziej, że najczęściej wykonuje się je, pozostając w jednej pozycji przez długi czas. Chodzi więc nie tylko o wysiłek intelektualny, ale i fizyczny. Odpoczynek po pracy biurowej jawi się więc jako coś absolutnie niezbędnego. Jak go zażywać, aby rzeczywiście przynosił korzyść? Duże znaczenie mają meble wypoczynkowe, dzięki którym można spędzić kwadransik lub więcej w wygodnej pozycji.

Pufy PUZZLE

Pufy PUZZLE

Jak urządzić strefę relaksu w biurze? Aranżując przestrzeń biurową, należy pomyśleć nie tylko o jej wyglądzie, ale i o funkcjonalności. Powinny więc znajdować się w niej ergonomicznie zaprojektowane stanowiska pracy, a także miejsca, które służą do tego, by zażywać w nich odpoczynku. Te drugie mają tak samo duże znaczenie jak pierwsze, dlatego w ich urządzanie warto włożyć wiele wysiłku. Starania z pewnością zaprocentują, zwiększając chęć do pracy i wydajność pracowników biurowych. Strefa relaksu – to właśnie dzięki niej możliwe jest odzyskanie sił i eksploatacja pokładów własnej kreatywności zakrojona na szeroką skalę.

Wyspa / Profim

Wyspa / Profim

WALL IN

WALL IN

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.