Jak urządzić małe biuro?

Male biuro

Male biuro

W urządzaniu biura o niewielkiej powierzchni, warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale i estetykę wnętrza. Stosując się do kilku prostych zasad, można optycznie powiększyć pomieszczenie, zachowując przy tym harmonię aranżacji. Choć urządzenie małego biura jest nie lada wyzwaniem, dzięki wskazówkom można uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt.

Pierwszym krokiem podczas planowania wystroju biura powinno być sporządzenie listy priorytetowych rzeczy, których z pewnością nie może zabraknąć w wyposażeniu, z pominięciem tych, które nie są konieczne w jego wyposażeniu. Absolutnym minimum są biurko, wygodne, ergonomiczne krzesło, regały i szuflady na przechowywane dokumenty. Warto przemyśleć każdy niepozorny detal, aby biuro było przyjazne, a także precyzyjnie i funkcjonalnie urządzone.

Funkcjonalne meble biurowe

Funkcjonalne meble biurowe

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń biurową należy unikać dużych mebli. Praktycznym i niezwykle sprytnym rozwiązaniem jest zabudowa ściany wielofunkcyjnym regałem. Dzięki temu możliwe jest wygospodarowanie dodatkowego miejsca na dokumentację, a przez to uzyskanie większej powierzchni biurowej.

Idealną propozycją są meble modułowe, które można dowolnie komponować, tworząc w ten sposób indywidualną aranżację. Takie rozwiązania dostarcza wielu interesujących wariantów, tworzących spójną kompozycję, które w zupełności można dostosować do każdego rodzaju i stylistyki wnętrza.

Jeśli chodzi o urządzenia biurowe, one także powinny być wielofunkcyjne. Drukarka, ksero, skaner jako jedno urządzenie z pewnością zaoszczędzą miejsca, ale też wpłyną na wygodę korzystania z nich, gdyż wszystko będzie znajdować się pod ręką, w jednym miejscu. Co więcej, zamiast inwestować w zbyt wiele mocnych dodatków, które mogą przytłoczyć wnętrze, warto zadbać o odpowiednią ilość segregatorów i akcesoriów biurowych. Aktualne dane, faktury i umowy, przechowywane we właściwym miejscu, pozwolą zachować ład i porządek, pożądany w tak małym lokum.

Wnetrze malego biura

Wnetrze malego biura

Istotną kwestią jest także kolorystyka, w jakiej będzie utrzymane małe biuro. Przede wszystkim powinno się wystrzegać podłóg w ciemnych odcieniach. Dodatkowo warto postawić także na większe płytki lub szerokie panele podłogowe, które optycznie powiększą przestrzeń. Ta sama zasada dotyczy również ścian – należy unikać wzorzystych tapet i intensywnych barw. Dzięki pastelowym, jasnym kolorom uzyska się wrażenie przestronności.

W przypadku oświetlenia, w małym biurze najlepiej jest zastosować oświetlenie punktowe. Idealnie sprawdzą się zatem lampki sufitowe rozpraszające światło lub reflektorki o regulowanym kącie nachylenia. Jakość naświetlenia stanowiska pracy odgrywa niezwykle ważną rolę, jest niezbędne do budowania zdrowego miejsca pracy.

Nawet mała przestrzeń zapewnia duże możliwości, jeżeli chodzi o jej aranżację – może zaskakiwać i zagwarantować pracę w nowoczesnym, przyjaznym i profesjonalnym otoczeniu.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.