Jak urządzić biuro podróży?

biuro podrozy

Pomysłów na urządzenie biura podróży jest wiele, od kolorowych aranżacji po te minimalistyczne. Należy jednak pamiętać, że nie każda koncepcja będzie sprzyjać budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Klienci podejmują decyzję o zakupie przede wszystkim w miejscu sprzedaży produktu, dlatego tak ważna jest aranżacja biura, odpowiednia kolorystyka, układ towaru i informacji o nim czy natężenie światła.

 biuro podrozy

biuro podrozy

Najważniejszą kwestią podczas urządzania biura jest dobre wykorzystanie przestrzeni, niezależnie od metrażu. Biurka powinny być ułożone w taki sposób, aby pracownicy biura podróży mieli widok na osoby wchodzące do środka, jednak nie byli na wprost wejścia. Za biurkiem nie powinna także znajdować się szyba, ponieważ utrudnia to klientom skupienie się na przestawianej ofercie. Dobrym pomysłem jest także zorganizowanie miejsca dla dzieci. Jest to szczególnie ważne kiedy stawia się na sprzedaż wycieczek rodzinnych. Rodzice wtedy będą mogli skoncentrować się tylko na przedstawianej ofercie, mając pewność, że ich dzieci bezpiecznie się bawią.

Kolejnym ważnym elementem podczas organizowania przestrzeni dla biura podróży jest dobór kolorów i oświetlenia. To właśnie te dwie rzeczy klient dostrzega jako pierwsze po wejściu do pomieszczenia. Biuro powinno być urządzone w ciepłych i przyjaznych barwach. Najlepszym wyborem jest połączenie kolorów żółtego i niebieskiego, które kojarzą się z plażą, słońcem i wypoczynkiem. Ważną zasadą w łączeniu kolorów jest umiar. Oświetlenie w biurze podróży nie powinno być zbyt jaskrawe. Najlepiej, aby było naturalne lub jak najbardziej zbliżone do światła słonecznego.

w biurze podrozy

w biurze podrozy

Organizując przestrzeń biurową istotny jest także wybór mebli i dodatków. Budując określony wizerunek firmy warto zadbać o to, by wyposażenie biura z nim współgrało. Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Warto wybrać biurka, na których pracownik ze spokojem będzie mógł pracować na komputerze i zaprezentować klientom oferty. Fotele pracownicze powinny być profilowane, ergonomiczne z możliwością dostosowania wysokości. Inne siedzenia powinny być dla klientów. Ważne, aby były wygodne i lekkie, żeby bez problemu je przestawić.

Bardzo istotną rzeczą w biurach podróży są dodatki. To one tworzą klimat i zachęcają do podróżowania i poznawania nowych krajów oraz kultur. W tej kwestii jednak należy tak jak w przypadku kolorystyki zachować umiar. Zagracone biuro nie przysporzy większej liczby klientów, a wręcz przeciwnie będzie odstraszać. Wystarczy etniczna lampa czy maski, aby stworzyć odpowiedni klimat.

Odpowiednia aranżacja biura podróży jest ważna. To jak ono wygląda wpływa na ilość sprzedawanych wycieczek. Biura podróży powinny wyglądać profesjonalnie, aby klienci mieli zaufanie, że nikt ich nie oszuka i spędzą niezapomniane chwile na wakacjach.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 7

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.