Jak urządzić biuro księgowego i biuro rachunkowe?

16 stycznia, 2014

Dział księgowości to istotny dział w każdej firmie. Główny księgowy czuwa nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Dbanie o finanse przedsiębiorstwa to duża odpowiedzialność, wymaga też skupienia. Gabinet głównego księgowego powinien charakteryzować się elegancją, być klasycznie urządzony, co podkreśla prestiż stanowiska. Miejsce to powinno dawać możliwość skupienia i maksymalnej koncentracji nad sprawami firmy.

Meble do biura rachunkowego

Dział księgowości to dział, w którym znajduje się największa ilość dokumentów. Możliwość ich odpowiedniej segregacji i prawidłowe umiejscowienie archiwum wpływa na lepszą i szybszą pracę oraz możliwość skoordynowania działań finansowych na rzecz firmy.

Biuro rachunkowe, świadczące usługi dla wielu przedsiębiorstw, potrzebuje serwera, komputerów oraz odpowiedniego zaplecza na archiwum. By archiwum było przejrzyste i przystępne, w biurze księgowości powinno znajdować się wiele półek i regałów oraz zamykanych szaf. Meble te są niezbędne, by segregatory, teczki i dokumenty były łatwo dostępne.

Meble biurowe POLO

Meble biurowe POLO

Odpowiednia aranżacja biura rachunkowego

Na dobrą atmosferę pracy i wyciszenie wpływają przyjazne i stonowane kolory. Dobrze, by właśnie takie barwy zdobiły wnętrze biura rachunkowego czy działu księgowości. Muzyka w dziale księgowości powinna być delikatnymi dźwiękami w tle, które będą raczej relaksować, niż skupiać uwagę na sobie.

Meble gabinetowe Status

Inaczej powinno wyglądać biuro księgowości, w którym ważny jest bezpośredni kontakt z klientem. Takie miejsce jest w tym wypadku wizytówką. Klient musi czuć się w nim komfortowo i wygodnie. Archiwum powinno zostać przeniesione w inną lokalizację, a w pomieszczeniu powinny znajdować się tylko najbardziej niezbędne dokumenty i teczki, które mogą przydać się w bezpośredniej rozmowie z klientem.

Biuro rachunkowe – wygodne meble do siedzenia

Wnętrze powinno budzić zaufanie i tworzyć pozytywną atmosferę. Zapewniają to wygodne, ergonomiczne fotele i krzesła, z regulowaną wysokością i wysokim oparciem. Z takich krzeseł można korzystać dłuższy czas, bez odczucia zmęczenia. Warto uzupełnić przestrzeń o kanapę lub sofę oraz stolik kawowy, by klient, który czeka dłuższy czas lub którego sprawa jest akurat rozwiązywana, miał wygodną przestrzeń dla siebie. Sofy mogą być wykonane ze skóry lub materiału skóropodobnego. Takie meble biurowe wpłyną na elegancki i stylowy wizerunek wnętrza.

VERSO_sofa_fotel

VERSO_sofa_fotel

Przeczytaj także:  Aranżacja biura rachunkowego – porady

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 7

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.