Jak urządzić biuro konsultanta ślubnego?

20 lipca, 2016

Biuro konsultanta ślubnego to miejsce wyjątkowe, zarówno pod względem pojawiających się w nim klientów, jak i samego wyposażenia. To w dużej mierze od aranżacji wnętrza zależy, czy Narzeczeni zdecydują się na skorzystanie z usług konkretnego Wedding Plannera – w jego biurze muszą poczuć się dobrze, pewnie i miło. Jak urządzić biuro konsultanta ślubnego? Jakie elementy koniecznie powinny się w nim znaleźć i jakie meble warto w nim umieścić, by stworzyć niebanalny  wystrój wnętrza?

Bez wątpienia ślub to najważniejszy dzień w życiu Młodej Pary. Przygotowania do tej wyjątkowej okazji składają się z wielu etapów i często mogą być stresujące, dlatego też wielu Narzeczonych decyduje się na skorzystanie z usług konsultanta. Pomoc takiej osoby jest na wagę złota – pozwala zaplanować ślub i wesele w najdrobniejszym szczególe, a jednocześnie odciążyć parę z nadmiaru obowiązków. Coraz więcej osób udaje się do Wedding Plannerów w celu zorganizowania najważniejszego dnia w swoim życiu – dzięki nim będzie on wyjątkowy i przebiegnie bez nieprzewidzianych niespodzianek. Jak urządzić biuro konsultanta ślubnego, by Narzeczeni poczuli się w nim dobrze i wyjątkowo? Oto kilka praktycznych podpowiedzi!

Planujemy biuro konsultanta ślubnego!

Zasadniczo praca konsultanta ślubnego dzieli się na tę w biurze, podczas konsultacji z klientami, oraz tę w terenie – czyli zamówienia sali na wesele, umówienie terminów przymiarek sukni dla Panny Młodej, kontakt ze studiem florystycznym, wypożyczalnią samochodów czy innymi dostawcami. Zanim jednak Wedding Planner rozpocznie konkretne działania, spotyka się z klientami w swoim biurze: liczy się pierwsze wrażenie, więc warto zadbać o jego wystrój. Narzeczeni są najważniejsi i jeśli poczują się dobrze w danym miejscu, z pewnością zechcą skorzystać z usług wybranego konsultanta ślubnego.

Pufy Oops

Pufy Oops

Warto, by biuro Wedding Plannera posiadało co najmniej dwa pomieszczenia: jedno będzie przeznaczone na spotkania z klientami, w drugim zaś będą odbywały się wszelkiego rodzaju zespołowe „burze mózgów”. Pierwszy pokój jest najważniejszy i to on musi sprawiać najlepsze wrażenie – niezwykle istotna jest więc jego aranżacja. Jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, można wybrać klasyczne biurko, fotel oraz dwa krzesła – ważne, by były wygodne i estetyczne. Jeżeli zaś pokój jest większy, warto umieścić w nim np. wygodną sofę, na której będzie można wygodnie usiąść podczas konsultacji, oraz niewielki stolik. Często Narzeczeni przynoszą ze sobą zdjęcia, którymi się inspirują, więc warto jest posiadać miejsce, w którym będą mogli je zaprezentować. Doskonale sprawdzi się np. pufa Oops – jej ciekawy, niecodzienny kształt sprawi, że wnętrze będzie przytulne i miło spędzi się w nim czas. Wystarczy dobrać do niej wygodną kanapę i nawet niepotrzebne jest biurko! Warto zadbać także o dodatki. Miękkie poduszki, ramki na zdjęcia, zasłony czy inne dekoracje stworzą przyjemne, ciepłe wnętrze i sprawią, że klienci poczują się w nim wyjątkowo.

Biuro konsultanta ślubnego. Jak je wyposażyć?

Drugim pomieszczeniem jest większy pokój zebrań i konsultacji. Często zdarza się, że nad  organizacją konkretnego wesela pracuje wielu konsultantów i konieczne jest przeprowadzenie „burzy mózgów”. W takim przypadku świetnie sprawdzi się stół konferencyjny, przy którym pomieści się cały zespół: dobrym wyborem będzie model Polo, który ma owalny, podłużny kształt. Dzięki niemu każda osoba będzie miała dla siebie wystarczająco dużo przestrzeni i spokojnie będzie mogła przedstawić swoje portfolio weselnych inspiracji. Umożliwia on także przeprowadzenie szybkiego szkolenia dla pracowników czy spotkanie z podwykonawcami.

Stoły konferencyjne POLO

Stoły konferencyjne POLO

Pomysłowym rozwiązaniem będzie także stół konferencyjny DUO – również jest owalnego, lekko zaokrąglonego kształtu, a w dodatku wyposażone w media porty. Dzięki nim możliwe jest wygodne podłączenie komputera czy rzutnika.

Stoły konferencyjne DUO

Stoły konferencyjne DUO

Niemniej ważne są krzesła: klasyczny stół można połączyć z niebanalnymi meblami o wyrazistym charakterze, takimi jak np. model FAN. Ma geometryczny, wyjątkowy kształt, dzięki któremu zwraca na siebie uwagę. W dodatku jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, od klasycznej czerni do czerwieni i fioletów.

Fotel FAN

Fotel FAN

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.