Jak urządzić biuro coworkingowe

20 stycznia, 2016
coworking

coworking

Atmosfera pracy w biurze coworkingowym różni się od pracy w tradycyjnym biurze. Przede wszystkim takie biuro cechuje się dużą przestrzenią, w której często pracują ludzie z różnych firm. Ważne jest zatem by zachować jakiś element odrębności. Można to uzyskać poprzez odpowiednie urządzenie biura coworkingowego. Niezbędnym stanowiskiem pracy jest naturalnie biurko, które powinno być wygodne i odpowiedniej wielkości. Ma one służyć nam do codzinnej pracy, wykonywanej na bieżąco. Nie ma zatem potrzeby, by było wyposażone w dużą ilość szuflad, czy półek. Naturalnie w biurze tym muszą znajdować się także szafki, w których można przechowywać archiwalne dokumenty lub takie, które będą nam służyły dopiero w przyszłości.

Jak w każdej pracy biurowej bardzo ważnym elementem jest także odpowiednie oświetlenie. Nie może być ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne, by nie męczyć nadto oczu, które i tak narażone są na zmęczenie przez wzgląd na wielogodzinną pracę przed komputerem. Najlepszym rozwiązaniem jest zadbać o to, by pomieszczenie było jasne, a więc żeby docierały do niego naturalne promienie słońca, jednocześnie przy tym nie oślepiając.

Pomieszczenie musi być również profesjonalnie wyposażone, a więc w tym miejscu muszą być dostępne wszystkie urządzenia biurowe niezbędne do pracy, tj.: drukarka, skaner, niszczarka itp.

W dzisiejszych czasach niezbędnym wymogiem jest oczywiście klimatyzacja, dzięki której można regulować dowolonie temperaturę w górę lub w dół w zależności od pory roku. Często przeszkodą jest nadmierny hałas będący wynikiem głośnych rozmów współużytkowników biura. Decydując się na pracę w takim biurze trzeba mieć po prostu tego świadomość.

coworking

coworking

Biura coworkingowe powinny posiadać również przestrzeń wyodrębnioną na pomieszczenia konferencyjne, lub takie, w których można spędzić czas przeznaczony na przerwę w pracy. Ważnym elementem, takiego biura jest także kuchnia, w której pracownicy mogą zrobić sobie kawę lub inne ciepłe napoje, jak również zjeść posiłek.

Naturalnie niezbędne są również duże szafy przeznaczone na odzież wierzchnią pracowników. Takie biura mają, więc swoje zalety i wady, lecz przy odpowiednim urządzeniu można się w nich czuć dobrze i oddać się pracy.

Zobacz również – meble pracownicze.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.