Jak udekorować biuro na Święta Bożego Narodzenia?

18 grudnia, 2019
choinka z bliska

W okresie świątecznym dekoracje pojawiają się nie tylko w domach i przestrzeniach publicznych, ale także w biurach. Odpowiednio dobrane ozdoby nie tylko poprawiają estetykę wnętrza, ale również wprowadzają radosną atmosferę, która pozytywnie wpływa na pracowników. Dodatkowo wspólne dekorowanie biura poprawia relacje panujące w zespole i działa integrująco. Obecnie w większości przypadków świąteczna aranżacja miejsca pracy rozpoczyna się wraz z początkiem grudnia. W jaki sposób udekorować biuro, aby uzyskać jak najlepszy efekt? Jakie dodatki powinny znaleźć się w poszczególnych pomieszczeniach i z czego warto zrezygnować podczas dekorowania wnętrza?

Po pierwsze umiar

Stylowo i estetycznie udekorowane biuro nie tylko zapewnia komfort pracownikom, ale również buduje pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów i potencjalnych kontrahentów. Dekoracje świąteczne powinny ozdabiać pomieszczenia, dlatego nie należy przesadzać z ich liczbą. W przeciwnym wypadku osiągniemy efekt przesytu, który może wpływać rozpraszająco na podwładnych oraz obniżyć estetykę wnętrz. Umiar to słowo klucz, dzięki któremu zostaną zaspokojone potrzeby wszystkich pracowników – zarówno tych, którym najbardziej zależy na wprowadzeniu świątecznej atmosfery, jak i osobom niezbyt przypadającym za tego typu akcentami. Ograniczenie liczby dekoracji jest zasadne również z uwagi na obecność pracowników innych wyznań lub nieobchodzących świąt.

lampki świąteczne na poręczy

zawieszenie ozdobnych lampek na poręczy da świąteczny klimat w biurze w sposób nienachalny i subtelny

Dopasowanie do profilu firmy

Aby zachować spójność wystroju warto, aby ozdoby świąteczne były zgodne z kolorystyką przyjętą w danej firmie i związaną z jej identyfikacją wizualną, a także z profilem. W przypadku instytucji takich jak bank, kancelaria prawnicza czy firma ubezpieczeniowa, dekoracje powinny być raczej skromne i niewzbudzające kontrowersji. Znacznie większe pole do popisu mają agencje marketingowe czy inne firmy o kreatywnym profilu, które mogą zdecydować się na nietypowe i zabawne ozdoby, przykuwające uwagę. Klasyczne kolory, typowe dla okresu świątecznego to złoto i czerwień. Dużą popularnością cieszą się również srebrne dekoracje. Jeśli jednak profil firmy na to pozwala, można zdecydować się na inne, oryginalne połączenia typu zieleń z pomarańczą lub intensywny fiolet.

standardowe kolory świąteczne to złoto i czerwień

Świąteczne drzewko i co jeszcze?

Jedną z podstawowych dekoracji, która zazwyczaj znajduje się w każdym biurze, jest choinka. Drzewko powinno być wielkością dobrane do metrażu pomieszczenia, aby nie ograniczało nadmiernie przestrzeni i nie utrudniało przemieszczania się. Jeżeli w firmie znajduje się recepcja, choinka powinna stanąć właśnie w tym miejscu. Jeśli chcemy, aby w firmie pojawiło się naturalne drzewko, warto postawić na gatunki wyróżniające się długim okresem żywotności. W przeciwnym wypadku pojawi się konieczność regularnego sprzątania opadających igieł. Dobrym rozwiązaniem jest także sztuczne drzewko, które będzie można wykorzystać w kolejnych latach. Co do detali, doskonale sprawdzą się świąteczne stroiki, zawieszone na drzwiach poszczególnych gabinetów. Na parapetach mogą pojawić się w ograniczonej liczbie świece przystrojone igliwiem lub tace z zimowymi owocami.

choinka

rozmiar choinki powinien odpowiadać metrażowi pomieszczenia

Ozdób nie należy umieszczać na meblach, które są często otwierane, gdyż w krótkim czasie zaczną powodować rozdrażnienie wśród pracowników i z pewnością zostaną usunięte. Warto wystrzegać się również jaskrawych kolorów i migoczących lampek, zwłaszcza na choince. Mogą one bowiem rozpraszać zespół i utrudniać koncentrację. Uzupełnieniem całości może być spokojna, świąteczna muzyka lecąca w tle, podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.