Jak przygotować salę konferencyjną do szkolenia?

sala szkoleniowa

Dokształcanie pracowników i inwestowanie w ich rozwój jest coraz bardziej istotną kwestią dla każdej organizacji, ze względu na ciągłe zmiany i przeobrażenia w otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym przedsiębiorstwa. Funkcjonowanie w biznesie wymaga nieustannych szkoleń. Podnoszą one kompetencje pracowników, sprawiając, że są oni bardziej profesjonalni i przede wszystkim efektywni w działaniu. Umożliwiają zdobycia praktycznych umiejętności i wykorzystanie posiadanego doświadczenia. Pracownik lepiej identyfikuje się z firmą, co ułatwia mu zrozumienie celu i misji przedsiębiorstwa. Oprócz tego, szkolenie daje pracownikom możliwość osiągnięcia większej satysfakcji z wykonywanych obowiązków i motywuje do samodoskonalenia się.

szkolenie pracownikow

szkolenie pracownikow

Doskonałym miejscem do organizacji szkoleń w biurze jest sala konferencyjna. Pełni ona różne funkcje w firmie, dlatego musi być jednocześnie funkcjonalna, a także posiadać walory estetyczne. Kluczowym jej elementem jest stół. Rodzaj blatu i jego wygląd zewnętrzny zależy od upodobań. Wypada jednak zwrócić uwagę na fakt, żeby był dostosowany do charakteru szkolenia. Dobrym rozwiązaniem są mediaboxy, dzięki którym uczestnicy będą mieli możliwość podłączenia swoich urządzeń, bez konieczności używania przedłużaczy i plątania się między kablami. Idealnym rozwiązaniem są stoły mobilne, które można dostosować do każdej sytuacji. Krzesła do sali konferencyjno szkoleniowej powinny być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Podczas szkoleń warto również zadbać o dostarczenie uczestnikom niezbędnych narzędzi. Każde stanowisko należy zaopatrzyć w zestaw, umożliwiający robienie notatek. W skład zestawu mogą wchodzić notesy, firmowe długopisy, flamastry i inne artykuły biurowe. Istotną kwestią jest również rozmieszczenie mebli i zaplanowanie przestrzeni. Prelegent prowadzi zazwyczaj szkolenie na stojąco, dlatego korzystne jest ustawienie kinowe lub szkolne. Przy małej liczbie uczestników szkolenia, okrągły stół wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Podczas szkolenia trzeba również zadbać o odpowiednie oświetlenie.

szkolenie

szkolenie

Podstawowe wyposażenie sali szkoleniowej powinno zawierać projektor multimedialny wraz z rzutnikiem. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż projektora przy suficie i ekranu na ścianie. Niezbędny jest także odpowiedni system nagłaśniający. Musi być on dostosowany do wielkości sali i ilości uczestników szkolenia. Pomocny może okazać się system sterowania, który ułatwi pracę osobie prowadzącej szkolenie czy prezentację. Ciekawym pomysłem jest również posiadanie tablicy interaktywnej. Pozwala ona na natychmiastowy wydruk notatek z tablicy, co znacznie ułatwia przebieg szkolenia. Warto również zastanowić się nad systemem konferencyjnym i umieszczeniem pulpitów z mikrofonami, jeśli oczekuje się większego zaangażowania ze strony uczestników i ich udział w dyskusji.

Szkolenia odgrywają istotną rolę w efektywności pracy i satysfakcji pracowników. Aby dobrze zorganizować szkolenie lub spotkanie z zespołem, istotne jest posiadanie sali konferencyjnej, odpowiednio na ten cel przygotowanej. Podczas szkolenia trzeba zadbać o wygodę, funkcjonalność wyposażenia, a także atrakcyjność form prezentowanych treści.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.