Jak przechowywać w małym biurze?

24 maja, 2017
meble biurowe TYPE

Dysponując stosunkowo niewielką powierzchnią, warto skupiać się na niekonwencjonalnych rozwiązaniach, których zastosowanie wymaga odrobiny sprytu i zmysłu organizacji. Dobór odpowiednich mebli, przestrzeganie zasady minimalizmu, jasna kolorystyka i intensywne oświetlenie biura – dzięki tym elementom przestrzeń okazuje się być „lekka”, ładna, a także funkcjonalna. Co i jak powinno się przechowywać w ograniczonej przestrzeni biurowej?

Meble do małego biura

Nagromadzenie masywnych, ciemnych mebli w niewielkim pomieszczeniu, odbiera użytkownikom jakikolwiek komfort eksploatacji, dodatkowo uniemożliwiając im czerpanie satysfakcji estetycznej. Sprzęty znajdujące się w małych wnętrzach powinny być jasne lekkie i funkcjonalne. Świetnie, gdy można je złożyć lub coś pod nimi bądź na nich umieścić. Im więcej zastosowań jesteśmy w stanie wymyślić dla danego mebla, tym lepiej. Bezpowrotnie minęły czasy produkowania i kupowania masywnych i umiarkowanie pojemnych meblościanek oraz gigantycznych biurek, które zawierają w sobie mnóstwo niepotrzebnych i niewymiarowych szaf, szafeczek i szuflad.

Meble biurowe GEOS

Meble biurowe GEOS

meble biurowe TYPE-O

meble biurowe TYPE-O

Pufy w niewielkich pomieszczeniach

W małym biurze brakuje miejsca na wszystko, nie wspominając nawet o ogromnych, komfortowych sofach, na których można złożyć strudzone ciało. Warto jednak zapewnić pracownikom choćby namiastkę komfortu. Miękkie wykładziny oraz kolorowe i przyjemne w dotyku pufy umieszczone w „kąciku” rekreacyjnym to świetny sposób na poprawę wyglądu wnętrza i – co najważniejsze – samopoczucia pracowników. W niedużych wnętrzach nie mieści się nie tylko kanapa, ale nawet masywny fotel. Gustowne pufy i miękki dywan są w stanie zgrabnie zapełnić tę lukę.

Pufa biurowa Profim

Pufa biurowa Profim

Jak zorganizować małe wnętrze?

Właściwy układ sprzętów w pomieszczeniu może sprawić, że użytkownicy nie będą na co dzień odczuwać uciążliwości wynikających z ograniczeń przestrzennych. Wydzielenie boksów – indywidualnych stanowisk pracy, ustawienie w pomieszczeniu niewielkich i zgrabnych mebelków. Proste i minimalistyczne sprzęty są w stanie skutecznie i bez jakiejkolwiek szkody zastąpić ogromne, zwaliste meble. Warto postarać się również jak najrozsądniej zagospodarować małe pomieszczenia socjalne. Zamiast foteli lub zwyczajnych krzeseł, można umieścić tam smukłe i wysokie hokery. To sprytne i praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się szczególnie w nowoczesnych firmach. W niewielkich przestrzeniach należy za wszelką cenę unikać nadmiaru przedmiotów. Postarajmy się zrezygnować z rzeźb, figurek i dużych donic z jeszcze większymi kwiatami lub drzewkami, zastępując je subtelniejszymi elementami dekoracyjnymi.

scianki dzialowe biale

scianki dzialowe biale

Funkcjonalne biuro

W niewielkim, ale komfortowym i funkcjonalnym biurze powinny pojawić się składane meble. Dzięki stołowi, który można złożyć, wykonując kilka ruchów, stworzenie naprędce sali konferencyjnej zajmuje zaledwie kilka minut. Warto wykorzystać atuty małego pomieszczenia, których nie brakuje. Dzięki obecności krzeseł obrotowych, do których są przytwierdzone kółka, sięgnięcie po niezbędny segregator nie wymaga opuszczenia stanowiska pracy. Wystarczy tylko się obrócić, delikatnie przesunąć i wyciągnąć rękę.

Kwestia przechowywania w małym biurze jest nieco bardziej skomplikowana, jednak przy odrobinie wysiłku i pomysłowości możemy osiągnąć oczekiwane rezultaty. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie przestrzeni występującej pomiędzy podłogą a sufitem – montaż wysokich szafek i półek to optymalna metoda. Ważne jest także zagospodarowanie miejsca znajdującego się pod biurkami, stołami itd. – szafki i komódki, do których są przytwierdzone kółka, to jedno z rozsądniejszych rozwiązań. Poza tym, dobrze, by w niewielkim biurze znalazły się półeczki i organizery na biurka, podesty na komputery itd. Dzięki nim użytkowanie przestrzeni staje się komfortowe i wyraźnie usprawnia pracę.

Stoły składane SFT – Profim

Stoły składane SFT – Profim

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.