Jak powinno wyglądać biuro dla kobiety sukcesu?

Sukces osiąga się przede wszystkim dzięki pomysłowości, wytrwałości, odwadze i ciężkiej pracy. Liczą się jednak również inne aspekty, z pozoru mniej istotne. Chodzi np. o komfortowe miejsce do pracy. Aby je stworzyć, warto wykorzystać nie tylko swoją wiedzę i pomysłowość, ale również instynkt, który podpowiada najciekawsze i najbardziej praktyczne rozwiązania.

Im lepiej czujemy się w danym miejscu, tym wydajniej działamy. Trudno polemizować z twierdzeniem, które jest truizmem. Aspekty, na które warto zwrócić szczególną uwagę, urządzając biuro dla kobiety sukcesu, to:

1. Przestrzeń

Choć niewielkie wnętrza można zaaranżować mądrze i praktycznie, warto zapewnić sobie nieco więcej przestrzeni do pracy, szczególnie gdy działania jakie wykonujemy, wymagają kreatywności i świeżości umysłu. Duży metraż, okazałe okna, przez które wpada jak najwięcej dziennego światła – to „absolutne must have”, które należy mieć do własnej dyspozycji. Warto jednak kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i oczekiwaniami. Jeśli ogromne przestrzenie nas przytłaczają, wybierzmy metraż, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Meble gabinetowe STATUS

Meble gabinetowe EDO

2. Styl

Minimalistyczna nowoczesność, surowy industrializm lub klasyczny przepych – mnogość wnętrzarskich stylów pozwala przebierać w ciekawych aranżacjach. Postawmy na ten, który budzi w nas najbardziej pozytywne uczucia. Możemy zdecydować się na odważną mieszankę, jeśli odrobina ekstrawagancji jest tym, czego oczekujemy. Kierujmy się własnym gustem i potrzebami, niezależnie od tego, czy wybieramy np. lokal, czy decydujemy się na zakup sprzętów i mebli biurowych.

3. Funkcjonalność

Wnętrze biura należącego do kobiety sukcesu powinno zapewniać również komfort użytkowania. Ważne, by jego poszczególne części wzajemnie się uzupełniały – nie tylko pod względem wizualnym, ale również praktycznym. Biurko z regulacją elektryczną, krzesło, które można dopasować do własnej sylwetki, meble, w których mieszczą się wszystkie najważniejsze przedmioty i sprzęty, z których zamierzamy korzystać – należy zadbać zarówno o sprawy oczywiste, jak i o szczegóły.

Fotel biurowy OXXO OX5r

4. Ergonomiczny układ

Dobrze, by biurko i pozostałe meble były ustawione w takiej konfiguracji, by wykonywanie poszczególnych czynności zajmowało minimalną ilość czasu. Chodzi np. o to, by zawsze mieć na podorędziu najważniejsze przedmioty. Poszukiwanie zszywacza, koszulek lub kolejnej ryzy papieru dezorganizuje pracę i obniża efektywność. Uporządkowana i dobrze zorganizowana przestrzeń jest tym, czego potrzebuje każda kobieta sukcesu.

5. Atmosfera

W biurze należącym do kobiety powinien panować „kobiecy” nastrój. Ramki ze zdjęciami bliskich osób, świeczki, świeże kwiaty w wazonie, wykwintne praliny lub płatki róż w ozdobnej misie, kolorowe poduszki miłe w dotyku – każdy drobny element tego rodzaju sprawia, że dzień staje się piękniejszy i przyjemniejszy.

Fotel LOOP

TREEHOUSE Bejot

 

Fotel THUNDER

6. Miejsce do pracy

Dobrze, jeśli kwiaty oraz inne, „ocieplające” elementy znajdują się bezpośrednio na biurku lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki nim można poczuć się przyjemnie i domowo. Warto pokusić się np. o ustawienie efektownego kwietnika pełnego pięknych roślin. Takie elementy dekoracyjne korzystnie wpływają na nastrój.

meble biurowe EVRO

Meble biurowe GEOS

meble biurowe TYPE U

7. Przestrzeń do odpoczynku

Po burzliwych negocjacjach z twardym przeciwnikiem lub po wykonaniu skomplikowanego bądź stresującego zadania warto wypocząć, np. na miękkiej sofie lub w kolorowym fotelu, w którym można bezpiecznie się schować i napawać sukcesem okupionym trudem. Wytyczenie w kobiecym biurze przestrzeni, w której można odetchnąć, jest niezwykle ważne i potrzebne.

Sofa AGE AG22

Sofa PLATINIUM R33

Przestrzeń do pracy, która sprzyja zaspokojeniu wszystkich naszych potrzeb, może inspirować i motywować do osiągania coraz ambitniejszych celów. Ta prawda odnosi się w szczególności do kobiet, które zwracają uwagę na wygląd otoczenia. Na satysfakcję z wyglądu miejsca pracy składa się nie tylko układ wnętrza. Liczą się również funkcjonalne meble biurowe, oświetlenie, a także szereg innych akcentów sprawiających, że zaczynamy dobrze się czuć.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów: