Jak powinno wyglądać biuro dla kobiety sukcesu?

28 marca, 2018

Sukces osiąga się przede wszystkim dzięki pomysłowości, wytrwałości, odwadze i ciężkiej pracy. Liczą się jednak również inne aspekty, z pozoru mniej istotne. Chodzi np. o komfortowe miejsce do pracy. Aby je stworzyć, warto wykorzystać nie tylko swoją wiedzę i pomysłowość, ale również instynkt, który podpowiada najciekawsze i najbardziej praktyczne rozwiązania.

Im lepiej czujemy się w danym miejscu, tym wydajniej działamy. Trudno polemizować z twierdzeniem, które jest truizmem. Aspekty, na które warto zwrócić szczególną uwagę, urządzając biuro dla kobiety sukcesu, to:

1. Przestrzeń

Choć niewielkie wnętrza można zaaranżować mądrze i praktycznie, warto zapewnić sobie nieco więcej przestrzeni do pracy, szczególnie gdy działania jakie wykonujemy, wymagają kreatywności i świeżości umysłu. Duży metraż, okazałe okna, przez które wpada jak najwięcej dziennego światła – to „absolutne must have”, które należy mieć do własnej dyspozycji. Warto jednak kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i oczekiwaniami. Jeśli ogromne przestrzenie nas przytłaczają, wybierzmy metraż, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Meble gabinetowe STATUS

Meble gabinetowe STATUS

Meble gabinetowe EDO

Meble gabinetowe EDO

2. Styl

Minimalistyczna nowoczesność, surowy industrializm lub klasyczny przepych – mnogość wnętrzarskich stylów pozwala przebierać w ciekawych aranżacjach. Postawmy na ten, który budzi w nas najbardziej pozytywne uczucia. Możemy zdecydować się na odważną mieszankę, jeśli odrobina ekstrawagancji jest tym, czego oczekujemy. Kierujmy się własnym gustem i potrzebami, niezależnie od tego, czy wybieramy np. lokal, czy decydujemy się na zakup sprzętów i mebli biurowych.

3. Funkcjonalność

Wnętrze biura należącego do kobiety sukcesu powinno zapewniać również komfort użytkowania. Ważne, by jego poszczególne części wzajemnie się uzupełniały – nie tylko pod względem wizualnym, ale również praktycznym. Biurko z regulacją elektryczną, krzesło, które można dopasować do własnej sylwetki, meble, w których mieszczą się wszystkie najważniejsze przedmioty i sprzęty, z których zamierzamy korzystać – należy zadbać zarówno o sprawy oczywiste, jak i o szczegóły.

Biurka regulowane elektrycznie

Biurka regulowane elektrycznie

Fotel biurowy OXXO OX5r

Fotel biurowy OXXO OX5r

Fotel biurowy String

Fotel biurowy String

4. Ergonomiczny układ

Dobrze, by biurko i pozostałe meble były ustawione w takiej konfiguracji, by wykonywanie poszczególnych czynności zajmowało minimalną ilość czasu. Chodzi np. o to, by zawsze mieć na podorędziu najważniejsze przedmioty. Poszukiwanie zszywacza, koszulek lub kolejnej ryzy papieru dezorganizuje pracę i obniża efektywność. Uporządkowana i dobrze zorganizowana przestrzeń jest tym, czego potrzebuje każda kobieta sukcesu.

5. Atmosfera

W biurze należącym do kobiety powinien panować „kobiecy” nastrój. Ramki ze zdjęciami bliskich osób, świeczki, świeże kwiaty w wazonie, wykwintne praliny lub płatki róż w ozdobnej misie, kolorowe poduszki miłe w dotyku – każdy drobny element tego rodzaju sprawia, że dzień staje się piękniejszy i przyjemniejszy.

Fotel LOOP

Fotel LOOP

TREEHOUSE Bejot

TREEHOUSE Bejot

 

Fotel THUNDER

Fotel THUNDER

6. Miejsce do pracy

Dobrze, jeśli kwiaty oraz inne, „ocieplające” elementy znajdują się bezpośrednio na biurku lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki nim można poczuć się przyjemnie i domowo. Warto pokusić się np. o ustawienie efektownego kwietnika pełnego pięknych roślin. Takie elementy dekoracyjne korzystnie wpływają na nastrój.

meble biurowe EVRO

meble biurowe EVRO

Meble biurowe GEOS

Meble biurowe GEOS

meble biurowe TYPE U

meble biurowe TYPE U

7. Przestrzeń do odpoczynku

Po burzliwych negocjacjach z twardym przeciwnikiem lub po wykonaniu skomplikowanego bądź stresującego zadania warto wypocząć, np. na miękkiej sofie lub w kolorowym fotelu, w którym można bezpiecznie się schować i napawać sukcesem okupionym trudem. Wytyczenie w kobiecym biurze przestrzeni, w której można odetchnąć, jest niezwykle ważne i potrzebne.

Sofa Energy

Sofa Energy

sofy i fotele Age

sofy i fotele Age

sofa platinium R-33

sofa platinium R-33

Przestrzeń do pracy, która sprzyja zaspokojeniu wszystkich naszych potrzeb, może inspirować i motywować do osiągania coraz ambitniejszych celów. Ta prawda odnosi się w szczególności do kobiet, które zwracają uwagę na wygląd otoczenia. Na satysfakcję z wyglądu miejsca pracy składa się nie tylko układ wnętrza. Liczą się również funkcjonalne meble biurowe, oświetlenie, a także szereg innych akcentów sprawiających, że zaczynamy dobrze się czuć.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.