Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń biurową?

Dzięki właściwej aranżacji pomieszczenia praca może stać się łatwiejsza i przyjemniejsza. Mądre zagospodarowanie metrażu ma szczególne znaczenie w przypadku stosunkowo niewielkich wnętrz. Zgodnie z normami bhp każdemu pracownikowi powinno przysługiwać przynajmniej 13 metrów sześciennych niezagospodarowanej objętości pomieszczenia oraz 2 metry kwadratowe wolnej przestrzeni podłogi. Warto wykorzystać pozostałe fragmenty wnętrza w taki sposób, by możliwa była jego komfortowa eksploatacja.

Komfortowe stanowisko pracy biurowej

W jaki sposób urządzić wygodne stanowisko pracy? Ogromne znaczenie mają elementy takie jak np. krzesło. Ważne, by wysokość siedzenia oraz odchylenie oparcia były dostosowane do sylwetki pracownika. Z tego względu jednym z istotniejszych wymogów dotyczących mebli biurowych jest możliwości regulacji. Dużą wagę przykłada się także do obecności podnóżka. Dzięki niemu zmniejsza się obciążenie stawów kolanowych. Minimalizowanie ryzyka wystąpienia chorób i schorzeń będących efektem wykonywania pracy w pozycji siedzącej to jedno z ważniejszych zadań osoby projektującej przestrzeń biurową.

Spotkania zespołu odbywają się w sali konferencyjnej. Warunki, jakie tam panują, także powinny być komfortowe. We wspomnianym pomieszczeniu pracownicy biurowi spędzają mniej czasu niż na swoich stanowiskach pracy, ale mimo to krzesła w sali konferencyjnej muszą być wygodne. Nie każde biuro jest na tyle przestronne, by można było wydzielić w nim osobne pomieszczenie służące organizacji spotkań. Czasami konieczne jest rozłożenie stołu i krzeseł oraz stworzenie sali naprędce, w ramach przestrzeni, w której znajdują się stanowiska pracy. Korzystając z takiego rozwiązania, warto pamiętać, że ergonomiczne rozwiązania także mogą być komfortowe. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni biurowej może opierać się również na rozwiązaniach tymczasowych.

krzesło biurowe Arca

krzesło biurowe Arca

Fotel biurowy Profim

Fotel biurowy Profim

Ergonomiczne meble do biura

„Meble biurowe” to pojęcie znacznie szersze niż fotele i krzesła. Pod taką nazwą najczęściej kryją się biurka, szafki, półki itd. Nowoczesne kolekcje są projektowane w taki sposób, by ich wykorzystanie sprzyjało rozsądnemu zagospodarowaniu wnętrza. Wybierając konkretne modele, warto rozważyć, czy zdadzą egzamin w przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji.

Ergonomiczne meble do biura to świetny wybór, który sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych aranżacjach. Duży blat, praktyczny układ szafek, szuflad i półek, estetyczne wykończenie – to przede wszystkim wspomniane elementy decydują o praktyczności rozwiązania.

Meble biurowe DUO-A

Meble biurowe DUO-A

Przestrzenie biurowe open space

Urządzając biura, w których wiele stanowisk występuje w ramach dużej, otwartej przestrzeni, warto wykazać się pragmatyzmem. Aby zwiększyć komfort pracy, można oddzielić biurka za pomocą ekranów wytłumiających, które jednocześnie pełnią funkcję tablicy lub elementu dekoracyjnego. Wyeksploatowanie metrażu do maksimum nie musi wcale polegać na zapełnieniu jej meblami i sprzętami. Czasami warto postawić na minimalizm, wybierając funkcjonalne elementy wyposażenia, które jednocześnie zajmują jak najmniej miejsca. Urządzenie biura w oszczędny sposób pozwoli uniknąć wrażenia przytłoczenia.

Systemy akustyczne Bejot

Systemy akustyczne Bejot

 

Ścianki działowe ROLLWAL

Ścianki działowe ROLLWAL

Strefa relaksu w biurze

Optymalne wykorzystanie przestrzeni biurowej powinno opierać się na założeniu, że pracownicy mają prawo pracować w komfortowych warunkach. Zadowolenie, jakie odczuwają, wpływa na efektywność. Z tego względu warto zapewnić w biurze przestrzeń stworzoną do relaksu. Wygodne kanapy, półotwarte boksy, w których można odciąć się od otoczenia, miękkie fotele itd. – nowoczesne meble wypoczynkowe pełnią istotną rolę w biurze. Dzięki ich obecności pracownik jest w stanie efektywnie wykorzystywać swój czas wolny w pracy, regenerując siły. Im większy metraż, tym ciekawsze możliwości aranżacyjne. Warto wykorzystać je do maksimum.

Fotele Nu Spin Profim

Fotele Nu Spin Profim

 

Sprawdź również : krzesła do sali konferencyjnej

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.