Jak czyścić i pielęgnować fotele biurowe?

3 grudnia, 2012
Jak-czyscic-fotele-biurowe

Wygląd biura jest ważnym elementem budującym wizerunek przedsiębiorstwa. Eleganckie, zadbane meble biurowe korzystnie wpływają na obraz firmy. W biurach głównie dba się o meble drewniane, jednak nie należy zapominać również o  fotelach ergonomicznych oraz innych meblach tapicerowanych i biurowych.
Ważną zasadą, o której musimy pamiętać jest to, że różne materiały wymagają różnego rodzaju opieki.

Fotele biurowe  najczęściej wykonane są ze skóry, ponieważ jest ona bardzo wytrzymała oraz może służyć przez wiele lat. Ponadto fotele skórzane budują wizerunek pełen elegancji i profesjonalizmu. Większość skór z jakimi spotykamy się w pracy to gładkie, powierzchniowo zamknięte, które nie chłoną wody. Ich czyszczenie jest bardzo proste. Podstawą jednak jest wybór specjalnych preparatów do czyszczenia skóry. Są one najczęściej sprzedawane w zestawach – preparat czyszczący + krem ochronny. Dodatkowo można zaopatrzyć się w odpowiednie ściereczki, najlepiej bawełniane lub z mikrofibry, które są bardzo chłonne. Po oczyszczeniu mebli skórzanych specjalnym preparatem, należy nanieść ściereczką krem, który nie tylko nawilża ale również chroni skórę przed brudem i tłuszczem. Jeśli chcemy aby meble biurowe zawsze  wyglądały jak nowe musimy zabieg czyszczenia i pielęgnacji powtarzać co kilka miesięcy.

W ramach bieżącego czyszczenia polecamy odkurzanie mebli oraz stosowanie wilgotnych, dobrze wykręconych szmatek (nasączonych tylko wodą!), które ułatwią usunięcie plam i zabrudzeń.
Ważnym jest aby do foteli skórzanych nie używać rozpuszczalnika, spirytusu, acetonu czy proszku do prania.

Odkurzanie mebli oraz przemywanie wilgotną szmatką sprawdza się także gdy meble biurowe mają tapicerkę inną niż skórzaną. W tym przypadku należy również używać w ramach konserwacji delikatnych środków pielęgnujących, raz na kilka miesięcy. Ważną wskazówką jest również to, że plamy powstające na tapicerkach należy czyścić od brzegów do środka, nie odwrotnie, aby zapobiec powiększaniu się zacieków.

Przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju preparaty do czyszczenia mebli tapicerowanych, skórzanych jak i innych, na wstępie zaleca się wykonać próbę działania środka na fragmencie tapicerki.

W kolejnym artykule przedstawimy sposoby czyszczenia i pielęgnacji biurek, stołów, szaf i regałów.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.