Hoker – niebanalny mebel w Twoim biurze

10 września, 2019

Hoker w biurze? Wielu osobom ten pomysł może wydać się co najmniej kontrowersyjny. Jaka jest zasadność umieszczania mebla kojarzonego z barami, restauracjami i pubami w przestrzeni biurowej? Czy takie krzesło może się tam przydać? Wreszcie, czy można zaaranżować pomieszczenie biurowe z wykorzystaniem hokerów w taki sposób, by był ono spójne pod względem wizualnym, a jednocześnie funkcjonalne i ciekawe? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.

Hoker i jego droga z pubu do biura

Pierwotnie hokery były wykorzystywane wyłącznie w miejscach kojarzonych z rozrywką. Puby, restauracje, hotele, kluby muzyczne – słowem wszędzie tam, gdzie kluczowym elementem wyposażenia były wysokie bary lub konsole. Z czasem dostrzeżono możliwość wykorzystywania hokerów także w punktach usługowych. Sprawdziły się świetnie między innymi w salonach sprzedaży usług telekomunikacyjnych czy punktach obsługi klientów w sklepach czy bankach. Wreszcie hokery wkroczyły dumnie do naszych salonów i kuchni. Nie we wszystkich mieszkaniach jest możliwość rozłożenia dużego stołu, który pomieściłby całą rodzinę i przyjaciół. Tam, gdzie jadalnię musi zastąpić kuchenna wyspa lub barek oddzielający kuchnie od salonu, tam hoker sprawdzi się wyśmienicie. Skoro więc okazało się, że ten mebel może mieć tak szerokie zastosowanie, to nic już nie stało na przeszkodzie, by wykorzystać go również podczas urządzania wnętrz biurowych.

Hoker Sensi

Hoker Sensi

Pomysły na wykorzystanie hokerów w biurowych wnętrzach

Pomieszczenia biurowe to nie tylko osobne pokoje, zarezerwowane dla kadry kierowniczej bądź innych pracowników piastujących wysokie stanowiska. To także sale konferencyjne i szkoleniowe, jadalnie pracownicze, audytoria lub gabinety przeznaczone do spotkań z klientami. I w każdej z tych przestrzeni hoker doskonale spełni swoja rolę. Ten mebel będzie szczególnie przydatny w salach, w których odbywają się spotkania robocze. Duży wysoki stół obstawiony tego rodzaju krzesłami stanowi doskonałą przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, uwag i pomysłów. Hokery dają swobodę, a przez to sprzyjają uwalnianiu kreatywności – można na nich siedzieć, można na nich przysiąść lub się o nie opierać. Pracownicy, którzy nie czują się ograniczeni i nie muszą skupiać uwagi na niewygodnym siedzisku, mogą skoncentrować się na zadaniach i projektach do wykonania. 

Hoker ORTE WOOD OTW H

Hoker ORTE WOOD OTW H

Pracownicza jadalnia czy kafeteria, w której współpracownicy spędzają przerwy, przygotowują jedzenie i rozmawiają, powinny być urządzone w sposób sprzyjający odpoczynkowi i regeneracji. Zacieśnieniu relacji między kolegami i koleżankami z pracy sprzyja ustawienie w tych pomieszczeniach wspólnego stołu i tu znów otwiera się pole do wykorzystania hokerów. Mogą to być krzesła obrotowe, najlepiej z oparciem i wygodnym, tapicerowanym siedziskiem. 

BEJOT SPIN SN W H_T

BEJOT SPIN SN W H_T

Choć może się to wydawać osobliwym pomysłem, to w rzeczywistości hokery świetnie sprawdzają się także jako element wyposażenia gabinetów. Jeśli oprócz standardowego umeblowania jest w nich miejsce na wydzielenie osobnej przestrzeni na rozmowy z klientem, to warto zaaranżować ją w bardziej casualowy sposób. Dobrym pomysłem jest postawienie wysokiego stołu i wygodnych hokerów. Omawianie projektów, analiz, planów i strategii będzie się dzięki temu odbywać w bardziej swobodnej i sprzyjającej wymianie myśli atmosferze. W obu stronach umacnia się też dzięki temu poczucie równoważności i partnerstwa.

Innym przykładem na dobre wykorzystanie hokerów jest wstawienie ich do pracowni architektonicznych lub innych, w których wykonuje się pracę kreatywną w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni (np. przy desce kreślarskiej czy sztalugach). W tym przypadku najlepiej sprawdzą się hokery obrotowe, z możliwością regulowania wysokości siedziska. Zapewniają one maksimum komfortu i swobody w poruszaniu się, a to jest bardzo ważne w tego rodzaju pracy.

Tradycyjne czy nowoczesne – jakie hokery najlepiej pasują do biura?

Różnorodność dostępnych na rynku modeli hokerów powoduje, że znalezienie mebli odpowiednich zarówno do eleganckich, jak i nowoczesnych biur nie stanowi problemu. W pomieszczeniach utrzymanych w surowym, industrialnym stylu najlepiej będą wyglądać hokery z metalowym stelażem i siedziskiem wykonanym z giętej sklejki. Także połączenie drewnianych stelaży z drewnianym siedziskiem sprawdzi się tam idealnie. W jasnych, nowoczesnych biurach można z kolei nieco zaszaleć i wykorzystać hokery z siedziskami obitymi tapicerką w wyrazistym kolorze (zielony, pomarańczowy czy żółty dobrze współgrają z szarością ścian). Z kolei w eleganckich wnętrzach, których wystrój skłania się raczej ku klasycznym wzorcom, nieźle zaprezentują się hokery z drewnianym stelażem i tapicerowanym siedziskiem w neutralnych barwach (beż, krem, jasny brąz lub szarości).

Jak widać, zaaranżowanie przestrzeni biurowej z wykorzystaniem hokerów wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Grunt, by znaleźć modele odpowiednie do konkretnych wymogów przestrzeni i pracujących w niej osób.

Sprawdź nasz katalog: Hokery biurowe.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.