Gadżety w biurze, czyli czego nie powinno zabraknąć

23 listopada, 2016
Meble biurowe VICTOR

Obecnie najważniejszy element wyposażenia biura to niezawodny komputer – dzięki takiej maszynie możemy zrobić absolutnie wszystko albo niemal wszystko. Poza tym duże znaczenie ma także biurko, wygodny fotel i podręczna półka na dokumenty. Planując wystrój, nie warto jednak ograniczać się do niezbędnego minimum, o czym wszyscy doskonale wiemy. Dobrze jest zaaranżować przestrzeń biurową tak, by móc komfortowo poruszać się w jej ramach, jednak to wciąż nie wszystko. Niezwykle istotne jest przecież także samopoczucie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że drobne dodatki wywierają zbawienny wpływ na wystrój wnętrza i sprawiają, że przebywający tam pracownicy i klienci czują się dobrze, być może nie wiedząc nawet dlaczego.

Idealne biurko

Biurko to serce biura. Właśnie na nim znajduje się wszechstronne narzędzie, dzięki któremu można zdziałać prawdziwe cuda – chodzi oczywiście o komputer. Poza tym odpowiednio dobrany mebel ma ogromne znaczenie ze względu na komfort pracy – możliwość przyjęcia wygodnej pozycji jest nie do przecenienia, szczególnie gdy jesteśmy zmuszeni spędzić za biurkiem osiem godzin, a czasami nawet więcej. Nie można zaprzeczyć, że w tym przypadku, jak i w wielu innych, liczy się również wygląd; jeśli zaniedbamy tę kwestię możemy zmagać się z poważnymi i nieprzyjemnymi skutkami swoich wyborów.

Biurka z regulacją elektryczną

Biurka z regulacją elektryczną

Meble biurowe DUO-P

Meble biurowe DUO-P

Wygodny fotel

Niektórzy uparcie utrzymują, że kupowanie drogich i specjalnie wyprofilowanych foteli biurowych to fanaberia i zupełnie niepotrzebny wydatek, który dodatkowo obciąża budżet. Warto jednak uświadomić sobie, o jaką stawkę toczy się gra. Chodzi tutaj wszak nie tylko o komfort czy prestiż, ale również o zdrowie kręgosłupa, który zmuszony jest wytrzymywać w jednej pozycji przez długie godziny. W związku z powyższym wygodny i jednocześnie ładny fotel to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia biura. We wnętrzach urządzonych w sposób stonowany warto pokusić się o wprowadzenie modeli z nieco bardziej wyrazistą tapicerką – intensywne barwy, jeśli są odpowiednio „dawkowane”, wzmagają kreatywność.

ACTION 100SFL P56PU-2

Fotel biurowy Action

 

action-115-sfl-profim-1-450x339

Fotel Action Profim

Ścianki działowe

Za niezwykle przydatne elementy wyposażenia biura należy uznać także ścianki działowe, których obecność sprzyja koncentracji, jednak to w tym przypadku nie jedyna zaleta. Co jeszcze możemy zyskać dzięki rozkładanym i montowanym na rozmaite sposoby nierzadko kolorowym ściankom? Nietuzinkowe elementy ozdobne ocieplające i ożywiające wnętrze! Ich obecność w biurze sprawia, że wszyscy, którzy tam przebywają, po prostu czują się lepiej, pogodniej i zdecydowanie chętniej się uśmiechają.

Budki telefoniczne - QUADRA PHONEBOX

Budka telefoniczna QUADRA PHONEBOX

Bejot Scianka Roll Wall

Ścianki działowe ROLLWAL

Gadżety biurowe

Jeśli mowa o wyposażeniu biura, z pewnością warto pamiętać również o bardzo drobnych elementach, które wywierają dobry i widoczny, a może raczej wyczuwalny wpływ na wygląd przestrzeni, o której mowa. Kubki na ołówki, stojaki na wizytówki, przyciski do papieru, a nawet podstawki pod filiżanki – wszystkie te drobiazgi mają duże znaczenie. Gadżety liczą się ze względów nie tylko czysto użytkowych; warto pamiętać, że tworzą one coś w rodzaju dodatkowej przestrzeni reklamowej! To właśnie na nich możemy umieszczać logo naszej firmy oraz najważniejsze informacje, dzięki którym grono klientów – obecnych i potencjalnych – ma szansę stale się poszerzać.

Estetyczne gadżety biurowe to również wizytowniki, dzięki którym nasze wizytówki zawsze są „świeże” i ładne, notesy pozwalające pamiętać o tym, co jeszcze musimy zrobić i z kim się spotkać, a także ramki na zdjęcia, zegary i zegarki, piłeczki antystresowe, breloczki, bloczki, plakietki, doniczki z kwiatami (niekoniecznie żywymi) – można by tak wyliczać jeszcze długo, jednak to bezcelowe, jeśli nie uświadomimy sobie, jak duże znaczenie mogą mieć nawet drobne elementy wystroju wnętrza. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, jednak dobrze jest uzmysłowić sobie, że drobnostki i szpargały, jeśli są dopracowane, a nawet lekko zaskakujące, potrafią działać na naszą korzyść.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.