Gabinet w brązie – pomysły na aranżacje

Profesjonalny i elegancki gabinet urządzony w wyrafinowanym klasycznym lub nieco bardziej nowoczesnym stylu jest najlepszą wizytówką firmy oraz symbolem prestiżu – takie wrażenie uzyskamy dzięki wprowadzeniu ciemnego, szlachetnego brązu do naszej kancelarii. Ważne, aby końcowy efekt był wyważony i w dobrym guście, ponieważ zbyt ciemne pomieszczenie może być przytłaczające i nieprzyjemne. Przedstawiamy zatem kilka inspiracji na stworzenie stylowego gabinetu w odcieniach brązu.

W jaki sposób odbieramy brązowy kolor?

Kiedy myślimy o projektowaniu wnętrz, nie przychodzi nam na myśl brąz jako główny motyw przewodni w pomieszczeniu – raczej stosujemy go w dodatkach i drewnianych meblach, których szeroka paleta barw od najjaśniejszych po całkiem ciemne potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kolor brązowy jest neutralny i nie wywołuje zbyt wielu emocji, działa wręcz uspokajająco, a my żyjemy w świecie, w którym z każdej strony jesteśmy atakowani rozmaitymi bodźcami. Z czym jeszcze kojarzony jest brązowy? Głównie z naturą, np. korą drzew lub ziemią, a to z kolei wywołuje uczucia takie, jak: bezpieczeństwo, niezmienność czy stabilizacja. Z drugiej strony brąz powiązany jest z tradycją i historią – bez wątpienia wzbudza zaufanie i przywołuje miłe wspomnienia. Właśnie z tego względu gabinet w brązie jest doskonałym pomysłem. Oprócz tego, że wygląda niesamowicie elegancko i luksusowo, stworzy przyjazną atmosferę, doda otuchy. W takim pomieszczeniu zdecydowanie łatwiej jest skupić się na tym, co mówi rozmówca, który pod wpływem brązowego otoczenia łatwiej się otwiera. Nastrój skupienia i koncentracji będzie panował już od samego progu, co zdecydowanie ułatwia codzienną pracę.

Łączenie klasyki z nowoczesnością

Jeśli trudno jest nam zdecydować się na ostateczny charakter gabinetu, ponieważ z jednej strony kuszą nas stylowe współczesne rozwiązania, a z drugiej chcemy zachować klasyczną ponadczasowość, wykorzystajmy w aranżacji właśnie głębokie odcienie brązu. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić na dostęp do naturalnego światła w pomieszczeniu – jeśli jest ono ograniczone, trzeba uważać, aby wnętrze nie stało się zbyt ponure poprzez ciemną kolorystykę. Pamiętajmy również, że duża ilość brązu w małym gabinecie może go optycznie zmniejszyć. Wszystko zależy od głównej koncepcji, czyli od planowanego efektu ostatecznego, na którym najbardziej nam zależy.

Pomysły na aranżacje gabinetu z przewagą brązów

  • Wyrafinowana czekoladowa słodycz z funkcjonalnym minimalizmem

W tej inspiracji kolor brązowy pojawia się na podłodze (ciemniejszej) i ścianach (delikatnie jaśniejszych) w tonacjach czekoladowych – to doskonała baza do urządzenia współczesnego minimalistycznego gabinetu, który zostanie ocieplony dzięki brązowym barwom.  Znakomicie zastąpią one popularną szarość, której ostatnio wszędzie jest pełno. Brąz sprawdzi się równie dobrze. Aby zachować nowoczesnego ducha, przy tym pomyśle warto postawić na kontrastowe meble gabinetowe w interesującym, nieskomplikowanym designie. Oto kilka propozycji, które pozwolą stworzyć wyjątkowe i stylowe pomieszczenie z brązowymi ścianami i podłogą:

Meble gabinetowe BRAVO

Meble gabinetowe BRAVO

Meble gabinetowe Evro

Meble gabinetowe Evro

  • Prestiżowy gabinet – stawiamy na drewno!

Jeśli zależy nam na bardziej klasycznym i eleganckim wnętrzu z nutą współczesności, wybierzmy różne odcienie ponadczasowego drewna, które znakomicie nadaje się do gabinetów. Ciemny szlachetny parkiet i gustowne panele ścienne to strzał w dziesiątkę! Oczywiście całość dopełnią wysokiej jakości meble gabinetowe – w prestiżowej kancelarii nie możemy sobie pozwolić przecież na małe, skromne biurko, które raczej nie kojarzy się z profesjonalizmem. Za to porządne, duże i wytrzymałe, a do tego utrzymane w klasycznej stylistyce, będzie prezentowało się znakomicie. Nie można również pominąć komfortowego fotela gabinetowego, będącego połączeniem ergonomiczności i solidnego wykonania. Poniżej podajemy kilka przykładów mebli gabinetowych, które pozwolą zbudować autorytet:

Meble gabinetowe GRAND

Meble gabinetowe GRAND

Meble gabinetowe OSKAR

Meble gabinetowe OSKAR

Fotele gabinetowe INTEGRA

Fotele gabinetowe INTEGRA

  • Aranżacja z głównym naciskiem na meble biurowe i brązowe akcenty

Kolejną propozycją aranżacji gabinetu w brązie jest skupienie uwagi na wyposażeniu i stylowych dodatkach – nie jest to wnętrze, w którym króluje odcień brązowy, ale staje się on doskonałym dopełnieniem innych kolorów na ścianach i podłodze. Może być jasny lub całkiem ciemny – w zależności od indywidualnych preferencji i oczekiwanego efektu. Gabinet od razu nabierze odpowiednich cech! Jest to najbardziej uniwersalna z przedstawionych propozycji aranżacji, która może stać się bardziej nowoczesna albo klasyczna – w zależności od charakteru wybranych mebli gabinetowych i wystroju. Oto kilka inspirujących przykładów:

Meble gabinetowe SORENO

Meble gabinetowe SORENO

Meble gabinetowe PRESTIGE

Meble gabinetowe PRESTIGE

Gabinet Status Prosty

Gabinet Status Prosty

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.