Gabinet szefa

Gabinet właściciela, prezesa, dyrektora czy menedżera to strategiczne miejsce w każdej firmie. Aranżacja wnętrza takiego gabinetu powinna świadczyć o jego statusie, tworzyć klimat profesjonalizmu oraz prestiżu w tonie nowoczesnej elegancji.

Gabinet jako strategia biznesowa

Gabinet jest bardzo istotnym miejscem w przedsiębiorstwie, ponieważ realizowane są w nim najważniejsze zadania o szeroko zakrojonej tematyce. Pełni on funkcje reprezentacyjne oraz jest miejscem spotkań ze strategicznymi klientami i partnerami, jest swoistym także centrum dowodzenia. Praca przy biurku powinna być wygodna i efektywna, dlatego też stanowisko powinno być przyjaźnie i ergonomicznie zaprojektowane.

Gabinet Grand

Jako że szef swoją postawą i zachowaniem winien odzwierciedlać misję i strategię biznesową, a także reprezentować ideały firmy oraz współtworzyć kulturę organizacyjną, jego gabinet powinien być spójny ze wszystkimi ww. elementami. Każda osoba wchodząca do gabinetu dyrektora, wyrabia sobie pewne zdanie na temat danego pomieszczenia, osoby w nim pracującej, a tym samym przedsiębiorstwa.

Ponadto, jednym z ważniejszych zadań menedżerskich jest czuwanie nad dobrą komunikacją w firmie. Bardzo ważna jest komunikacja bezpośrednia. Z tego właśnie powodu spotkania w biurze szefa odbywają się z większą częstotliwością niż pomiędzy pracownikami na innych stanowiskach. Urządzając dyrektorski gabinet nie wolno zapomnieć o obszarze do prowadzenia takich spotkań. Oczywistym jest, że miejsce to odwiedzają, także osoby spoza środowiska pracowniczego. Ważne, by przy projektowaniu miejsc gościnnych nie zapomnieć o tym aspekcie. Najlepiej sprawdzają się wygodne, miękkie fotele lub sofki ustawione wokół niskiego stolika kawowego. Projektanci coraz częściej skłaniają się ku tworzeniu oddzielnych pomieszczeń – małych salek, przeznaczonych do kameralnych posiedzeń.

Gabinet kierowniczy to centrum dowodzenia każdej firmy, w którym zapadają strategiczne decyzje dla wszystkich pracowników. Miejsce, w którym podejmowane są tak ważne kroki musi być praktycznie urządzone oraz sprzyjać wysiłkowi i koncentracji.

W zależności od sytuacji, biuro kierownicze pełni wiele, niezwykle ważnych funkcji. Należy wziąć to pod uwagę zwłaszcza przy wyposażaniu pokoju menedżera. Warto także pamiętać, iż gabinet nie jest atrybutem władzy, lecz miejscem wykonywania zróżnicowanych i bardzo odpowiedzialnych czynności. Źle zaprojektowany lub niewłaściwie urządzony pokój szefa utrudnia mu zbudowanie odpowiedniego autorytetu i uznania.

Indywidualizm w gabinecie

Indywidualizm szefa jest elementem bardzo ważnym, gdyż gabinet należy dostosować wg jego potrzeb. Każdy dyrektor ma swoje przyzwyczajenia, temperament, a jego biuro powinno uwzględniać te kryteria. Można też pomyśleć w jaki sposób zniwelować stres i zmęczenie.

Fotel obrotowy jest centralnym punktem przestrzeni biurowej, musi być on wygodny i dynamiczny. Odpowiedni fotel dyrektorski powinien być wyposażony w dobry mechanizm synchroniczny, który umożliwia swobodne odchylanie się na krześle, regulowane na głębokość, obszerne i miękkie siedzisko, jak również regulowane w kilku płaszczyznach podłokietniki i zagłówek.

W gabinetach nadal dominują stonowane kolory takie jak beż, brąz, czerń i bardzo popularne ostatnio odcienie szarości. Kolorystyka wystroju gabinetu podkreśla także stateczność i odpowiedzialność. Nowym trendem w wystroju wnętrz biurowych jest dziś mieszanka starego stylu z nowym. Taki sposób kształtowania przestrzeni – tradycja połączona z nowoczesnością – opiera się na zasadzie zachowania umiaru oraz wystrzegania się chaosu.

Gabinet Status

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.