Firmowe przyjęcie gwiazdkowe

18 grudnia, 2012

W wielu przedsiębiorstwa ostatni tydzień przed Świętami to czas gwiazdkowych spotkań firmowych. Przyjęcia gwiazdkowe są idealnym sposobem na podsumowanie roku ciężkiej pracy. Dobrze jest, gdy są  zorganizowane z nutką kreatywności, ale również te tradycyjne spełniają swoją rolę. Dzięki nim relacje między pracownikami  mogą się poprawić. Integracja przy świątecznym stole z pewnością korzystnie wpłynie na efektywność pracy zespołowej w nadchodzącym roku.

Jak zorganizować przyjęcie krok po kroku:

1. Forma przyjęcia

Forma przyjęcia gwiazdkowego jest zależna od budżetu firmy przeznaczonego na ten cel. Bardziej atrakcyjna wyda się z pewnością oferta świątecznej kolacji w eleganckiej restauracji. Jednak również w miejscu pracy można zorganizować wyjątkowe spotkanie. Najważniejsze jest odpowiednie pomieszczenie przystosowane do takiego przyjęcia – idealna będzie sala konferencyjna. Istotne jest, by wyglądała inaczej niż na co dzień. Warto zadbać o dekoracje, by wprowadzić z jednej strony bardziej odprężającą, a z drugiej świąteczną atmosferę.

2. Menu
Pierogi z kapustą, barszcz czerwony, ryby na różne sposoby… To na pewno dania, które królują na wigilijnych stołach. Na firmowym przyjęciu gwiazdkowym również możemy kultywować tradycję. Możemy również przygotować spotkanie przy kawie, gdzie królować będą pyszne wypieki.  Przyjęcie gwiazdkowe to również doskonała okazja, aby spróbować czegoś nowego! Bardzo modne stały się ostatnio imprezy, na których pracownicy zajadają się świątecznymi przysmakami z innych rejonów świata.


3. Dekoracje i muzyka

Świąteczne dekoracje wprowadzą do biura zupełnie odmienną od codziennej atmosferę. Warto więc zainwestować w kolorowe lampki i żywą choinkę. Dzięki temu wnętrze firmy nabierze ciepłego, domowego charakteru. Warto zadbać o oprawę muzyczną – kolędy czy popularne świąteczne piosenki w tle przyjęcia na pewno dodadzą świątecznej magii przyjęciu.

4. Prezenty
Miłym gestem jest obdarowanie każdego z pracowników symbolicznym podarkiem. Alternatywą jest zakupienie prezentu dla wszystkich pracowników, który jednocześnie stanowić będzie element wyposażenia firmy. Nowe biurka czy szafy z pewnością wywołają uśmiech na twarzach całej załogi!

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.