Elementy w wyposażeniu biura o których nie możesz zapomnieć

11 października, 2017

Wyposażenie biura to skomplikowany i ważny proces. Od wyglądu biura zależy zarówno zadowolenie klientów, jak i wydajność pracowników. To właśnie wyposażenie decyduje o tym, jak firma będzie postrzegana i jakie pierwsze wrażenie zrobi na osobach przekraczających jej próg. Projektując biuro, kreujesz także atmosferę, jaka będzie tam panowała. Odpowiednia atmosfera to natomiast gwarancja lepszego samopoczucia pracowników, a co za tym idzie, wzrost ich efektywności. Warto pamiętać o kilku elementach wyposażenia, które nie tylko poprawią funkcjonalność pomieszczenia, ale także podniosą jego walory estetyczne.

Fotele i sofy do biura

Nowoczesne biuro to nie tylko biurka i krzesła, ale także tzw. strefa relaksu. W związku z potrzebą dbania o nastrój i produktywność pracowników, coraz częściej w firmach tworzy się miejsca, w których mogą wypocząć i się zrelaksować, a nawet zdrzemnąć. Aby Twój zespół dobrze się czuł i chętnie pracował, postaraj się stworzyć przyjemne miejsce, w którym zregenerują się i nabiorą siły do podejmowania nowych wyzwań. Aby osiągnąć taki efekt, warto zainwestować w wygodne, a przy tym designerskie meble. W strefie relaksu idealnie sprawdzą się miękkie fotele i sofy. Doskonałe będą fotele wypoczynkowe uzupełnione podnóżkiem, które pozwolą komfortowo wyciągnąć nogi po kilku godzinach za biurkiem. Korzystną propozycją są długie sofy, które sprzyjają spotkaniom towarzyskim. Takie rozwiązanie sprawi, że Twoi pracownicy podczas przerw oddadzą się odprężającym rozmowom i zacieśnią między sobą więzi. Sofy pozwalają także na wcielenie w życie coraz powszechniejszego trendu „leżakowania”, czyli krótkiej, regeneracyjnej drzemki w czasie pracy. Ciekawym modelem są siedziska wyposażone w systemy akustyczne, zapewniające schronienie i odrobinę prywatności. W takim miejscu można odpocząć od biurowego zgiełku w gronie znajomych, ale także dyskretnie omówić plan działania z biznesowym partnerem. Dla pracowników, którzy wolą relaksować się w skupieniu i samotności, idealne będą zabudowane fotele, dające uczucie odosobnienia we wnętrzach typu open space. Dzisiaj możesz również z łatwością dostosować meble do nowego charakteru pomieszczenia, jeśli najdzie Cię ochota na zmiany czy remont. Umożliwiają to meble modułowe, które można dowolnie przestawiać i łączyć. Dzięki temu dowolnie zaaranżujesz wnętrze lub oddzielisz wybraną przestrzeń, według potrzeby.

Fotel LOOP

Fotel LOOP

LEGVAN

LEGVAN

Systemy akustyczne Bejot

Systemy akustyczne Bejot

Fotel VOO VOO VV 921

Fotel VOO VOO VV 921

Stoliki do biura

Stoliki to uzupełnienie strefy relaksu, strefy kuchennej czy kawiarnianej oraz recepcji. Przydadzą się wypoczywającym pracownikom jako podstawa do odłożenia kubka czy telefonu. W kuchni duży stół może posłużyć jako blat jadalny, idealny do przygotowania bądź zjedzenia śniadania podczas przerwy na lunch. Niewielkie, niskie stoliki kawowe w recepcji sprawią, że klient poczuje się dopieszczony, kiedy umieścisz na nich gazety, ładne kwiaty czy wizytówki. Współcześnie szeroki wachlarz projektów i wzorów stołów pozwoli zaprojektować nowoczesne wnętrze, zgodne z Twoim gustem oraz aktualnymi trendami. Znajdą się modele o charakterze klasycznym, jak i stoliki pasujące do industrialnych, minimalistycznych pomieszczeń. Interesującą propozycją stały się niedawno modernistyczne stoliki wysokie. Sprawdzają się do spotkań ad hoc czy do kawy. Można dostawić do nich wysokie krzesła lub stołki barowe.

Stoliki gościnne Cloud

Stoliki gościnne Cloud

Stolik biurowy Profim

Stolik biurowy Profim

Ścianki działowe i ekrany akustyczne

Ścianki działowe to prosty sposób na oddzielenie poszczególnych stref pomieszczenia oraz poprawę akustyki. Mobilne ścianki umożliwiają odgrodzenie od siebie stanowisk, poprawiając komfort pracy. Oddzielenie przestrzeni pozwoli pracownikom lepiej się skoncentrować oraz zachować poczucie prywatności. Oprócz tego, dzięki atrakcyjnemu wzornictwu i gamie kolorów, ścianki mogą stanowić ciekawe urozmaicenie wnętrza. Inną opcją dla polepszenia akustyki w biurze są podwieszane panele sufitowe oraz panele naścienne. Ekrany pochłaniają dźwięk i ograniczają jego rozprzestrzenianie, pozwalając pracownikom na swobodną komunikację między sobą. Panele mogą być wykończone różnokolorowymi tkaninami oraz umieszczone w dowolnym miejscu, stąd z powodzeniem mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. Dzięki możliwości modyfikowania ścianek i paneli, każda przestrzeń biurowa zostanie optymalnie zagospodarowana.

Ścianki działowe ROLLWAL

Ścianki działowe ROLLWAL

Wieszaki do biura

Wieszaki to niepozorny element wyposażenia, o którym łatwo zapomnieć. Wieszak jest jednak istotny w dobrze zaprojektowanym wnętrzu biura. Porozwieszane na krzesłach kurtki, bluzy czy torby nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także nie sprzyjają efektywnej pracy. Otoczenie dużą ilością niezwiązanych z pracą przedmiotów zaburza koncentrację pracowników. Problem rozwiążą właśnie rozlokowane w biurze wieszaki. Niepotrzebne rzeczy warto odwiesić na specjalnie przeznaczone do tego miejsce, porządkując miejsce pracy, poprawiając jego wygląd i funkcjonalność. Dobrze dobrane wieszaki także mogą stać się stylowym  dodatkiem do wystroju. Wystarczy wybrać model dopasowany do charakteru pomieszczenia oraz w pasującym odcieniu. Stojące wieszaki będą też niezbędnym akcesorium w recepcji lub poczekalni.

Wieszak ubraniowy Profim

Wieszak ubraniowy Profim

Sprawdź również meble konferencyjne

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.