Elegancka i nowoczesna recepcja – jak zaaranżować?

Wielofunkcyjna i gustownie urządzona recepcja stanie się najlepszą wizytówką Twojej firmy, ponieważ właśnie tutaj następuje początkowy kontakt klienta z przedsiębiorstwem – jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest niezmywalne i nie da się go zrobić dwa razy. To od recepcji zależy również w dużym stopniu pozytywne lub negatywne postrzeganie marki. Z tego względu warto zwrócić uwagę na jej odpowiednią, nowoczesną aranżację. Jak więc urządzić stylową recepcję?

Jak powinna wyglądać profesjonalna współczesna recepcja?

Jak już wiemy, pomieszczenie recepcyjne odgrywa ważną rolę w postrzeganiu firmy przez klientów – powitanie kontrahentów może zaważyć na wspólnych kontaktach oraz interesach. Solidność, niezawodność i profesjonalizm powinny być widoczne już od pierwszej chwili przekroczenia progu budynku. Oczywiście nie bez znaczenia jest odpowiednia, sympatyczna obsługa, ale równie istotna  będzie właściwie zaaranżowana przestrzeń wejściowa, która stworzy całość  z innymi pomieszczeniami. Nowoczesna recepcja powinna zatem posiadać przemyślane i dobrze dobrane meble, które pasują do specyfiki prowadzonej działalności. Szczególną uwagę należy poświęcić kolorystyce – jak wiemy nie od dziś, barwy wpływają na psychikę człowieka, wywołują emocje i przywołują skojarzenia, dlatego warto wybierać je świadomie. W nowoczesnych biurowcach warto postawić na różne odcienie szarości połączone z bielą, natomiast w przedsiębiorstwach o tradycyjnym charakterze sprawdzi się drewno i stonowane kolory. Nie zapomnijmy również o oświetleniu, które oprócz wrażeń estetycznych sprawia, że wnętrze jest funkcjonalne i dobrze się w nim pracuje.

Lada recepcyjna – serce firmy

Najważniejszym elementem każdej recepcji – zarówno tej mniejszej, jak i większej jest profesjonalna lada recepcyjna, która pomieści wszystkie niezbędne sprzęty biurowe, szafki , dokumenty oraz otrzymywaną korespondencje. W tym obszarze zawsze musi panować bezwzględny porządek i harmonia, a wszystko, co mogłoby zakłócić pozytywny odbiór zakładu, powinno zostać dokładnie schowane. Lada recepcyjna jest również miejscem codziennej pracy osób zajmujących się obsługą odwiedzających gości, dlatego ważne jest, aby była komfortowa i ergonomiczna. Należy dopasować ją do charakteru firmy i stylu, w którym jest urządzony zakład. W nowoczesnych biurowcach sprawdzą się lady recepcyjne o prostym, minimalistycznym designie i ciekawej kolorystyce – często delikatnie odbiegającej od całości pomieszczenia. Natomiast jeśli chodzi o zakłady tradycyjne, warto postawić na klasyczne rozwiązania i umiarkowane kolory, które podkreślają ważne dla firmy wartości. Nie wiesz, na jaką ladę się zdecydować? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji:

lada recepcyjna BLOCK

Lada recepcyjna ILLUSION

SIMPLE Lada recepcyjna

Lada recepcyjna VEGA

Istotną kwestią będzie też właściwe umiejscowienie lady recepcyjnej, aby każdy wchodzący do budynku mógł ją szybko i bez problemu zlokalizować. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w centrum pomieszczenia lub przy jednej z głównych ścian.  Dookoła nie może znajdować się zbyt dużo mebli i elementów dekoracyjnych, aby nie zakłócać swobodnego poruszania się i nie wprowadzić wrażenia przesytu lub chaosu – na recepcji mniej znaczy więcej. Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią powitalną, odpowiednio dobrana, elegancka lada i niewielki kącik do siedzenia wystarczy, żeby cieszyć się doskonałą aranżacją.

Jakie trendy panują obecnie w aranżacji pomieszczeń recepcyjnych?

Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna dostrzegać, że urządzenie stylowej i eleganckiej recepcji to klucz do budowania odpowiedniego wizerunku firmy i wzbudzania pozytywnych odczuć wśród klientów. Jednak aranżacja funkcjonalnego i estetycznego wnętrza powitalnego, nie jest wcale prostym zadaniem. Chyba że zdecydujemy się na profesjonalne wyposażenie wykonane z najwyższej klasy materiałów o solidnym wykończeniu. Meble dedykowane do recepcji zostały tak zaprojektowane, aby spełniać wygórowane oczekiwania i wymagania – również estetyczne.

Przeważającym trendem w aranżacji przestrzeni recepcyjnej jest dążenie do maksymalnej indywidualizacji, czyli podkreślenia charakteru firmy oraz jej unikatowych cech, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Bezosobowe, monotonne i nudne recepcje zdecydowanie należą już do przeszłości! Liczy się przede wszystkim niebanalny pomysł! Skąd taka tendencja? Obecnie wszystko zmierza w kierunku personalizacji – zakłady próbują w każdej dziedzinie jak najlepiej dopasować się zarówno do swoich pracowników, jak i klientów. Dążenie do budowania silnej marki oraz wyróżnienie się na tle konkurencji często decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa.

Podsumowując: w każdej firmie trzeba zadbać o profesjonalną, funkcjonalną, wygodną i stylową przestrzeń recepcyjną, która pełni funkcję wizytówki przedsiębiorstwa i jest jednym z najistotniejszych elementów budowania wizerunku. Recepcję tworzy przede wszystkim odpowiednio dobrana lada, która najczęściej stoi w centrum pomieszczenia lub przy głównej ścianie. Warto wybrać taką, która została specjalnie zaprojektowana do specyfiki danej działalności i odznacza się solidnym wykonaniem. Pamiętajmy, aby we wnętrzu nie znajdowało się zbyt dużo mebli i przedmiotów – należy postawić na minimalizm, który zawsze się sprawdza.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2