Elegancka i nowoczesna recepcja – jak zaaranżować?

Wielofunkcyjna i gustownie urządzona recepcja stanie się najlepszą wizytówką Twojej firmy, ponieważ właśnie tutaj następuje początkowy kontakt klienta z przedsiębiorstwem – jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest niezmywalne i nie da się go zrobić dwa razy. To od recepcji zależy również w dużym stopniu pozytywne lub negatywne postrzeganie marki. Z tego względu warto zwrócić uwagę na jej odpowiednią, nowoczesną aranżację. Jak więc urządzić stylową recepcję?

Jak powinna wyglądać profesjonalna współczesna recepcja?

Jak już wiemy, pomieszczenie recepcyjne odgrywa ważną rolę w postrzeganiu firmy przez klientów – powitanie kontrahentów może zaważyć na wspólnych kontaktach oraz interesach. Solidność, niezawodność i profesjonalizm powinny być widoczne już od pierwszej chwili przekroczenia progu budynku. Oczywiście nie bez znaczenia jest odpowiednia, sympatyczna obsługa, ale równie istotna  będzie właściwie zaaranżowana przestrzeń wejściowa, która stworzy całość  z innymi pomieszczeniami. Nowoczesna recepcja powinna zatem posiadać przemyślane i dobrze dobrane meble, które pasują do specyfiki prowadzonej działalności. Szczególną uwagę należy poświęcić kolorystyce – jak wiemy nie od dziś, barwy wpływają na psychikę człowieka, wywołują emocje i przywołują skojarzenia, dlatego warto wybierać je świadomie. W nowoczesnych biurowcach warto postawić na różne odcienie szarości połączone z bielą, natomiast w przedsiębiorstwach o tradycyjnym charakterze sprawdzi się drewno i stonowane kolory. Nie zapomnijmy również o oświetleniu, które oprócz wrażeń estetycznych sprawia, że wnętrze jest funkcjonalne i dobrze się w nim pracuje.

Lada recepcyjna – serce firmy

Najważniejszym elementem każdej recepcji – zarówno tej mniejszej, jak i większej jest profesjonalna lada recepcyjna, która pomieści wszystkie niezbędne sprzęty biurowe, szafki , dokumenty oraz otrzymywaną korespondencje. W tym obszarze zawsze musi panować bezwzględny porządek i harmonia, a wszystko, co mogłoby zakłócić pozytywny odbiór zakładu, powinno zostać dokładnie schowane. Lada recepcyjna jest również miejscem codziennej pracy osób zajmujących się obsługą odwiedzających gości, dlatego ważne jest, aby była komfortowa i ergonomiczna. Należy dopasować ją do charakteru firmy i stylu, w którym jest urządzony zakład. W nowoczesnych biurowcach sprawdzą się lady recepcyjne o prostym, minimalistycznym designie i ciekawej kolorystyce – często delikatnie odbiegającej od całości pomieszczenia. Natomiast jeśli chodzi o zakłady tradycyjne, warto postawić na klasyczne rozwiązania i umiarkowane kolory, które podkreślają ważne dla firmy wartości. Nie wiesz, na jaką ladę się zdecydować? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji:

lada recepcyjna BLOCK

lada recepcyjna BLOCK

Lada recepcyjna ILLUSION

Lada recepcyjna ILLUSION

SIMPLE Lada recepcyjna

SIMPLE Lada recepcyjna

Lada recepcyjna VEGA

Lada recepcyjna VEGA

Istotną kwestią będzie też właściwe umiejscowienie lady recepcyjnej, aby każdy wchodzący do budynku mógł ją szybko i bez problemu zlokalizować. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w centrum pomieszczenia lub przy jednej z głównych ścian.  Dookoła nie może znajdować się zbyt dużo mebli i elementów dekoracyjnych, aby nie zakłócać swobodnego poruszania się i nie wprowadzić wrażenia przesytu lub chaosu – na recepcji mniej znaczy więcej. Jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią powitalną, odpowiednio dobrana, elegancka lada i niewielki kącik do siedzenia wystarczy, żeby cieszyć się doskonałą aranżacją.

Jakie trendy panują obecnie w aranżacji pomieszczeń recepcyjnych?

Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna dostrzegać, że urządzenie stylowej i eleganckiej recepcji to klucz do budowania odpowiedniego wizerunku firmy i wzbudzania pozytywnych odczuć wśród klientów. Jednak aranżacja funkcjonalnego i estetycznego wnętrza powitalnego, nie jest wcale prostym zadaniem. Chyba że zdecydujemy się na profesjonalne wyposażenie wykonane z najwyższej klasy materiałów o solidnym wykończeniu. Meble dedykowane do recepcji zostały tak zaprojektowane, aby spełniać wygórowane oczekiwania i wymagania – również estetyczne.

Przeważającym trendem w aranżacji przestrzeni recepcyjnej jest dążenie do maksymalnej indywidualizacji, czyli podkreślenia charakteru firmy oraz jej unikatowych cech, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Bezosobowe, monotonne i nudne recepcje zdecydowanie należą już do przeszłości! Liczy się przede wszystkim niebanalny pomysł! Skąd taka tendencja? Obecnie wszystko zmierza w kierunku personalizacji – zakłady próbują w każdej dziedzinie jak najlepiej dopasować się zarówno do swoich pracowników, jak i klientów. Dążenie do budowania silnej marki oraz wyróżnienie się na tle konkurencji często decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa.

Podsumowując: w każdej firmie trzeba zadbać o profesjonalną, funkcjonalną, wygodną i stylową przestrzeń recepcyjną, która pełni funkcję wizytówki przedsiębiorstwa i jest jednym z najistotniejszych elementów budowania wizerunku. Recepcję tworzy przede wszystkim odpowiednio dobrana lada, która najczęściej stoi w centrum pomieszczenia lub przy głównej ścianie. Warto wybrać taką, która została specjalnie zaprojektowana do specyfiki danej działalności i odznacza się solidnym wykonaniem. Pamiętajmy, aby we wnętrzu nie znajdowało się zbyt dużo mebli i przedmiotów – należy postawić na minimalizm, który zawsze się sprawdza.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.