Elegancka czerń w biurze – nasze inspiracje

Czerń to mocny, ale i bardzo stylowy kolor. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie jest wykorzystywany przy okazji projektowania i aranżowania przestrzeni biurowych. Szlachetność i ponadczasowość tej barwy jest bezdyskusyjna, a możliwości jej wykorzystania w pomieszczeniach służbowych są niemal nieograniczone. Z czym ją łączyć, by wyglądała najlepiej? Mamy na to sprawdzone patenty.

Czarne fotele biurowe – do czego będą pasować?

 W większości biur czarne fotele biurowe stanowią nieodzowny element wyposażenia. Dlaczego są tak rozchwytywane? Powodów ich popularności jest kilka, ale jednym z najważniejszych jest to, że dodają wnętrzu profesjonalnego charakteru. W gabinetach osób pełniących ważne funkcje w firmie zazwyczaj goszczą modele wykonane ze skóry lub innych szlachetnych tkanin. W przestrzeni open space lub pomieszczeniach biurowych przeznaczonych dla pracowników niższego szczebla doskonale sprawdzają się z kolei obrotowe fotele o ergonomicznym kształcie, do których produkcji wykorzystuje się wytrzymałe i estetyczne materiały i tkaniny. Tego rodzaju meble stanowią wyrazisty akcent kolorystyczny w pomieszczeniu, toteż tło dla nich powinno być już bardziej stonowane, tak by razem te elementy tworzyły harmonijną, przyjemną dla oka całość. Według nas doskonałym towarzystwem dla czarnych foteli biurowych są meble wykonane ze szlachetnego naturalnego drewna. Wspaniały duet stworzą one na przykład z biurkiem bukowym, orzechowym lub wiśniowym. W przypadku opisywanej aranżacji najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kolor ścian i pozostałych mebli (sofy, fotele dla gości, regały), jest wybór delikatnych szarości, beżu lub innych, subtelnych i możliwie neutralnych barw.

fotel gabinetowy

Fotel Veris Net

Fotel biurowy

Fotel biurowy Violle

Biurka i stoły konferencyjne w ciemnych kolorach – czy to dobry wybór?

Dobrze zorganizowany stół, biurko czy blat przeznaczony do pracy ma ogromne znaczenie dla wydajności i efektywności pracowników. Jeśli panuje na nich nieporządek lub gdy są nieodpowiednio zaprojektowane czy zagospodarowane, może to wpływać na pogorszenie jakości wykonywanej pracy. Nie bez znaczenia jest także kolor mebli, które otaczają nas w miejscu pracy. W pracy wymagającej skupienia sprawdzą się jasne barwy, czyli subtelne odcienie szarości, bieli, beżu czy błękitu. Ważne jest jednak, by takie monochromatyczne wnętrze przełamać wyrazistym akcentem. Sprzyja to koncentracji i wspomaga kreatywność. Dobrym sposobem na wcielenie tej zasady w rzeczywistość jest wstawienie do biura czarnego lub grafitowego stołu. Powinien on być dopasowany do potrzeb i wymagań pracujących w pomieszczeniu osób. Inny model powinien znaleźć się w gabinecie managera czy prezesa, a inny w sali konferencyjnej.  Funkcjonalny stół do biura musi być wykonany z wytrzymałych materiałów, odpornych na zarysowania i zabrudzenia. Te najbardziej nowoczesne meble są ponadto przystosowane do tego, by można na ich powierzchni bez problemu zamontować urządzenia niezbędne na przykład do prowadzenia telekonferencji lub zaawansowanych prezentacji multimedialnych.  

stoliki kawowe

stoliki kawowe SAM

Stoły konferencyjne

Stoły konferencyjne POLO

Funkcjonalne meble pomocnicze

W każdym biurze, oprócz odpowiedniego blatu roboczego i krzesła, nieodzownym elementem wyposażenia są meble pomocnicze. Ich typ zależy między innymi od tego, z jakiego rodzaju przestrzenią mamy do czynienia. Osobne, zamykane biura, w których jest sporo miejsca, bez trudu pomieszczą szereg dodatkowych sprzętów, takich jak sofa, regały czy witryny do przechowywania dokumentów. Z kolei w korporacjach i przedsiębiorstwach bazujących na modelu pracy w stylu open space, gdzie miejsca pracy są ściśle wydzielone, można zastosować mniejsze, ale bardzo przydatne i funkcjonalne meble pomocnicze, takie jak skrzynki i kontenery na kółkach. Są one o tyle praktyczne, że w razie potrzeby można je przestawiać i wykorzystać na przykład w charakterze stolika. Jeśli chodzi o kolorystykę takich mebli, to warto rozważyć modele, w których zastosowano grę kontrastów. Połączenie czerni i bieli sprawdzi się zawsze, jednak ciemniejsze akcenty nie powinny być dominujące. Wystarczy, że front lub blat takiego mebla będą wykonane z płyty w kolorze czarnym, aby stworzyć ciekawy efekt. W biurze ciekawie wyglądają także pojedyncze półki z grubszej płyty, na których można ustawić kwiaty, dyplomy, książki czy segregatory z dokumentami. W przypadku otwartych przestrzeni można pozwolić sobie na nieco bardziej odważne rozwiązania. Czarne regały, stoliki dla gości na czarnych metalowych stelażach, ciemne obicia foteli czy krzeseł – takie elementy, wprowadzane z umiarem i wyczuciem, wzbogacają wnętrze i czynią je bardziej szlachetnym. Nie można też zapominać o roli dekoracji. Wazony, grafiki lub obrazy na ścianach, żyrandole i lampy biurkowe, donice na kwiaty, papiernicze utensylia – tego rodzaju artykuły przeznaczone do wystroju wnętrz także dają duże możliwości, jeśli chodzi o kształtowanie charaktery biurowej przestrzeni.    

meble biurowe

meble biurowe TYPE-V

meble biurowe

meble biurowe TYPE-U

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.