Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED do biura?

ledowe

Dobre oświetlenie w miejscu pracy jest bardzo ważne. Sztuczne światło wpływa na samopoczucie pracowników i ich zdrowie. Coraz częściej w biurach, szczególnie tych typu „green office” zauważyć można lampy z żarówkami LED. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści dla firmy.

1. Obniżenie kosztów administracyjnych firmy

led

led

Pierwszą i najważniejszą zaletą oświetlenia typu LED jest oszczędność. Diody zużywają aż o 80% mniej prądu od tradycyjnych żarówek. Dodatkowo są bardziej trwałe i rzadziej trzeba je wymieniać. Jedna żarówka może świecić nawet kilkanaście lat. Minusem jest cena takiej diody, ponieważ za LED o mocy 12 W należy zapłacić około 150 zł. Jednak porównując żywot takiej żarówki i oszczędność energii do tradycyjnego oświetlenia, na przestrzeni czasu jest to duża obniżka kosztów administracyjnych dla firmy.

2. Trwałość i bogaty wybór kolorów

Koleją zaletą żarówek LED jest ich budowa oraz szeroki wybór kolorów światła. Mały rozmiar i zwarta konstrukcja powoduje, że są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Są one także odporne na wilgoć i niskie temperatury. Kolor świecenia jest bardzo nasycony i zależy od materiału, z którego wykonany jest półprzewodnik, w związku z tym nie trzeba stosować dodatkowych filtrów.

oswietlenie

oswietlenie

3. Ekologia

Oświetlenie LED jest bardziej ekologiczne, ponieważ nie zawiera rtęci i nie potrzebuje zbyt dużej ilości prądu przy włączaniu. Diody stopniowo się rozpalają. Tak samo stopniowo przygasają, kiedy kończy się ich już żywotność. Takie żarówki bardzo sprawnie przetwarzają energię elektryczną na światło. Dodatkowo nie nagrzewają się nawet po bardzo długim czasie świecenia, przez co eliminują ryzyko zaprószenia pożaru.

4. Nowoczesny wygląd biura

W nowych biurowcach stosuje się głównie oświetlenie LED. Aktualnie jest to bardzo modne i nadaje pomieszczeniom nowoczesny charakter. Dzięki temu, że diody mają wąski zakres świecenia i nasyconą barwę można przy ich użyciu stworzyć oryginalny klimat, podświetlając bardziej wybrany element na przykład schody czy ścianę z cegieł.

Biuro to idealne miejsce do zostawania oświetlenia typu LED. Zazwyczaj w biurowcach światło świeci nieustannie przez około 10 godzin, zużywając do tego duże pokłady energii elektrycznej. Żarówki LED pozwalają na oszczędność prądu i obniżenie kosztów firmy, bez obawy o pogorszenie jakości oświetlenia i skargi pracowników. Dodatkowo zastosowanie diod LED jest teraz bardzo modne i nadaje przestrzeni biurowej nowoczesnego charakteru.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.