Biuro w stylu loft, jak urządzić?

Industrialne wnętrza, choć surowe, kojarzą się obecnie z luksusem. Ich niekwestionowaną zaletę stanowi nie tylko nietuzinkowy design, ale również komfort eksploatacji. Loft to synonim wygody, a zarazem swoista mieszanka nowoczesności i fascynacji fabrycznymi wnętrzami sprzed wieku. Czy takie cechy pasują do miejsca pracy? Zdecydowanie! 

Otwarta przestrzeń biura

Lofty są okazałymi lokalami, których nie dzieli się na szereg mniejszych pomieszczeń. Aranżacje tego typu to korzystne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swobodę i przestrzeń. Mogą jednak wydawać się niekomfortowe, jeśli zależy nam na idealnej ciszy i samotności, a pracujemy w towarzystwie kilku osób. Świetnie sprawdzają się natomiast przy zadaniach wykonywanych w grupie i wymagających współpracy oraz doskonałej komunikacji. Urządzając biuro w stylu loft, w którym ma przebywać kilka osób, warto zatroszczyć się o stworzenie wyciszonych stref. Ekrany akustyczne oraz inne rozwiązania zapewniające izolację dźwiękową – to w podobnych przypadkach „absolutne must have”. Ich obecność umożliwia pracę w komfortowych warunkach.

Meble biurowe TYPE V

Meble biurowe TYPE V

Światło, dużo światła

Wnętrza loftów wyróżniają się również ze względu na duże okna, przez które wpadają promienie słońca. Gdy zapada zmrok, można podziwiać przez nie nocny miejski krajobraz, pełen różnokolorowych świateł.

Dlaczego lofty stanowią znakomite rozwiązanie dla osób, których praca wymaga kreatywności i otwartego umysłu? Jasne, okazałe przestrzenie stymulują do działania i sprzyjają powstawaniu ciekawych, odważnych, a nierzadko wręcz pionierskich pomysłów. Co więcej, ciepłe promienie słońca wywierają zbawienny wpływ na samopoczucie. To szczególnie ważne, zimą i jesienią. Warto oczywiście zatroszczyć się również o sztuczne oświetlenie. Lampy nie tylko pozwalają wykonywać obowiązki w komfortowych warunkach, ale również korzystnie wpływają na wnętrze.

Stoły konferencyjne FUTURA

Stoły konferencyjne FUTURA

Nowoczesny design

Urządzanie biura w stylu loft wymaga odwagi i otwartości na łączenie stylów. Efekty, jakie można osiągnąć, są niezwykłe. Dzieje się tak m.in. dzięki temu, że to, co nowoczesne i luksusowe, łączy się z tym, co stare i surowe. Dzięki takim fuzjom wnętrze zachwyca. Aranżacje industrialne cechują się również funkcjonalnością. Ich eksploatacji towarzyszy komfort, co ma szczególne znaczenie w przypadku urządzania biura. Nowoczesny design w biurowych loftach odnosi się w głównie do mebli. Minimalistyczne biurka o regulowanej wysokości, wygodne krzesła czy specyficzne, patynowane lub chromowane wykończenia – wszystko to można znaleźć w przemysłowym pomieszczeniu. Każdy z tych elementów pasuje tam idealnie.

VANK_MOVE

VANK_MOVE

Regulowane elektrycznie Biurka TR

Regulowane elektrycznie Biurka TR

Chic – Profim

Chic – Profim

Vintage design

Industrialne wnętrza nie są wytworem nowoczesności. Ich historia sięga pierwszej połowy XX wieku i jest związana ze środowiskami artystycznymi. Natchnieni przedstawiciele bohemy swego czasu zajmowali opuszczone fabryki i sprawiali, że wracało tam życie – kolorowe i niezwykłe. Tę niezwykłość można zaobserwować również w loftach. Specyficzne oświetlenie, metalowe elementy, a także tabliczki z ostrzeżeniami i zasadami BHP – umieszczone tu ówdzie dodają uroku surowym wnętrzom. Ściany z surowej cegły również są charakterystyczne, tak samo jak metalowe schody lub rusztowania prowadzące na antresolę.

Zobacz także: Biuro w stylu industrialnym – nasze inspiracje

BEJOT Hokery SPIN

Szlachetny minimalizm

Ogromna przestrzeń i oszczędność w zakresie doboru dodatków – to cechy wyróżniające styl przemysłowy spośród wielu innych, niemal równie popularnych. Surowe wnętrza ociepla się np. za pośrednictwem klimatycznego, punktowego oświetlenia. Satysfakcjonujące efekty w tym zakresie można uzyskać również, wybierając meble, takie jak np. kanapa czy fotel. Warto stawiać również na dodatki. Poduszki, futrzane dywaniki, podnóżki ustawione przy fotelach – wszystko to wywiera zbawienny wpływ na atmosferę. Warto przekonać się o tym na własnej skórze!

Meble gabinetowe NEXT

Meble gabinetowe NEXT

Meble gabinetowe STATUS

Meble gabinetowe STATUS

Umiejętnie urządzony loft to idealne miejsce na biuro. Duże okna, rozległa przestrzeń, surowe, a zarazem komfortowe meble biurowe – wszystkie powyższe elementy muszą składać się w harmonijną i stylową całość. Surowość i komfort są cechami, które pozornie trudno ze sobą połączyć, uzyskując satysfakcjonujące efekty. Industrialne wnętrza stanowią dowód na to, że przy odrobinie wysiłku i pomysłowości wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko chcieć.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.