Biuro w nowoczesnym stylu

Nowoczesność to obecnie styl dominujący we wnętrzarstwie, przy czym chodzi nie tylko o domowe, ale również o biurowe aranżacje. Modernizm kojarzy się z lekkością, z funkcjonalnością i z minimalizmem – trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że wszystkie te cechy sprzyjają skupieniu i poprawiają zawodową efektywność. Czym jeszcze charakteryzuje się styl nowoczesny? Co warto o nim wiedzieć? Oto kilka podpowiedzi!

Nowoczesne meble biurowe

O komforcie użytkowania przestrzeni biurowej, a także o jej wyglądzie decydują w dużej mierze meble biurowe. Czym powinny się one charakteryzować? W tym przypadku wygląd zdecydowanie ma znaczenie, a to choćby ze względu na konieczność budowania korzystnego wizerunku firmy. Ta cecha powinna jednak iść w parze z praktycznością. Nie może więc w nowocześnie urządzonym biurze zabraknąć szaf, szafek, półek i szuflad, dzięki rozkładowi których rozplanowanie i ułożenie elementów wyposażenia pomieszczenia albo pomieszczeń, o których mowa, okaże się być optymalne i pozwoli na szybkie wyszukiwanie tego, co aktualnie jest potrzebne – bez konieczności przemierzania kilku metrów. Modernistyczne wyposażenie przestrzeni biurowej jest lekkie, ładne i niezwykle praktyczne, oddając przysługi i ułatwiając wykonywanie licznych zawodowych obowiązków tym, którzy poruszają się w jej ramach na co dzień.

meble-biurowe_duo-o_2-450x263

Meble biurowe DUO-O

 

meble-biurowe_duo_u_2-450x263

Meble biurowe DUO-U

Gabinet w nowoczesnym stylu

Niewątpliwie, warto zadbać również o wyposażenie gabinetów, w których rezydują firmowe „persony” – prezesi, dyrektorzy oraz inne osoby na kierowniczych stanowiskach. Reprezentatywność podobnych pomieszczeń ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o postrzeganie danego przedsiębiorstwa i jego pozycji na rynku. Nowoczesne meble gabinetowe mogą prezentować się różnorodnie, wszak gusta są rozmaite, dlatego przeprowadzenie plebiscytów i wybieranie „tego jedynego” modelu zdaje się być bezcelowe. Pewne jest to, że liczy się tutaj stonowana kolorystyka i „majestatyczność”, choć minimalizm współcześnie również występuje w podobnych kontekstach.

auttica-_6-450x315

Meble gabinetowe Auttica

 

linus_3-450x266

Meble gabinetowe LINUS

 

Jak urządzić wygodne biuro

Wspomniano wcześniej, że w przypadku urządzania biura olbrzymie znaczenie ma kwestia wygody. Trudno polemizować z podobnym stwierdzeniem, bowiem praca siedząca wykonywana przez osiem godzin każdego dnia może zmęczyć i wpłynąć wyjątkowo negatywnie na samopoczucie. Bóle pleców i wszystkich mięśni przy braku krzesła pozwalającego przyjąć optymalną pozycję czy biurka, przy którym można pracować zarówno na siedząco, jak i na stojąco mogą poważnie dać nam się we znaki, mocno tym samym szkodząc.

wuteh_stoly-z-regulacja-450x303

Biurka z regulacją elektryczną

 

fotel CwO103_CO210

fotel CwO103_CO210

 

Nowoczesne dodatki do biura

Nowoczesne meble to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o wyposażenie biura. Należy z pewnością zadbać również o właściwe oświetlenie, które wpływa na komfort pracy, a także na atmosferę jaka panuje w pomieszczeniu. Liczą się także ładne i praktyczne dodatki w rodzaju efektownych ścianek działowych, wieszaków, stolików kawowych, zasłon, dekoracyjnych poduszek, roślin, akwariów, obrazów itd. – można by jeszcze długo wyliczać.

Bejot Scianka Roll Wall

Bejot Scianka Roll Wall

 

selva-panele-nascienne-450x329

SELVA – Panele naścienne

Jak powinno być urządzone biuro w nowoczesnym stylu? Przede wszystkim ze smakiem, a także praktycznie. Warto jednocześnie nie zapominać o drobiazgach, dzięki którym wnętrze prezentuje się po prostu ładnie, a także ciepło i przytulnie. W atrakcyjnie urządzonych pomieszczeniach pracuje się przyjemniej.