Biuro w kolorze pomarańczowym – jak urządzić, by inspirowało?

7 lutego, 2018
MyTurn Sofa

Kolor pomarańczowy budzi przyjemne skojarzenia. Przywodzi na myśl pełnię lata, ognisty zachód słońca czy miąższysty, słodki sok wyciskany z dojrzałych, świeżych pomarańczy. Intensywność tej barwy sprawia, że jest niebywale energetyzująca, dzięki czemu skutecznie pobudza do pracy i wyzwala pokłady kreatywności, jakie w nas drzemią. Oto proste, a zarazem niezwykle ważne zasady, które powinny nam przyświecać, gdy zdecydujemy się urządzić biuro w pomarańczu.

Kolor dojrzałych cytrusów pobudza umysł do pracy i korzystnie wpływa na nastrój. Świetnie sprawdza się we wnętrzach, w których przez znaczną część roku, a nawet doby brakuje słońca, ponieważ okna wychodzą na północ lub wschód. Jest wprost idealny w klimacie umiarkowanym, który bywa kapryśny i zmienny. Doskonale prezentuje się także w naturalnie jasnych pomieszczeniach. Wybierając ten kolor przy aranżowaniu pomieszczeń warto jednak zachować umiar. W uzyskaniu pożądanych efektów pomogą nam z pewnością proste wskazówki, np.:

1. Co za dużo, to niezdrowo

Barwa dojrzałych pomarańczy znakomicie prezentuje się we wnętrzu, o ile stosujemy ją ze zdrowym umiarem. Podejmując najważniejsze decyzje, zastanówmy się, czy pomarańczowe meble do biura wpisują się w koncepcję, którą mamy w głowie. Być może aranżacja prezentowałaby się znacznie lepiej, gdybyśmy ograniczyli się wyłącznie do pomarańczowych dodatków. Przy urządzaniu biura warto wziąć pod uwagę również gusta osób, które będą przebywać w tym wnętrzu przez znaczną część doby. Choć barwa pomarańczowa wpływa na nas ożywczo i sprzyja dobremu samopoczuciu, nie każdy może darzyć ją ciepłymi uczuciami. Powinniśmy wziąć to pod uwagę. W przeciwnym razie możemy popełnić poważny wnętrzarski błąd.

2. Odcień

Nawet jeśli intensywne barwy nie są tym, co chętnie widzielibyśmy we własnym biurze, możemy zdecydować się np. na łagodniejszą, bardziej kremową odmianę koloru pomarańczowego. Dzięki temu złagodzimy nieco efekt, a zarazem nie będziemy musieli rezygnować z żywej barwy, która napawa optymizmem i wyzwala drzemiące w nas pokłady kreatywności. Wybór odpowiedniego odcienia sprawia, że możemy poczuć się świetnie w miejscu, w którym przebywamy np. przez 8 godzin w ciągu dnia lub dłużej. Warto zadbać również o to, by gradacja poszczególnych kolorów tworzyła harmonijną całość. To niezwykle istotne – szczególnie z punktu widzenia osób, które są wrażliwe na kolory występujące w ich otoczeniu.

Fotel OCTOBER 11

Fotel OCTOBER 11

Fotel Nu 10FZ

Fotel Nu 10FZ

3. Pomarańczowe nowoczesne meble biurowe

Akcenty w kolorze pomarańczowym świetnie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach, szczególnie takich, w których dominuje biel i czerń. Intensywnie pomarańczowa lada recepcyjna to element, dzięki któremu biuro będzie charakterystyczne i rozpoznawalne, nawet jeśli gość popatrzy na nie zaledwie przez krótką chwilę. Meble tego rodzaju świetnie sprawdzają się w agencjach reklamowych, biurach architektonicznych, bankach oraz innych punktach, które powinny cechować się dynamizmem i nowoczesnością. Pomagają m.in. kreować wizerunek marki. Jeśli zdecydujemy się na tak wyraziste akcenty, warto zachować umiar, wybierając pozostałe elementy wystroju.

Lada Recepcyjna LITTLE PEARL

Lada Recepcyjna LITTLE PEARL

Fotel obrotowy CLUBIN CB 102

Fotel obrotowy CLUBIN CB 102

Krzesło PLAYA 11SL

Krzesło PLAYA 11SL

4. Efektowne dodatki

Korzystnym rozwiązaniem dla osób, które np. łatwo wyprowadzić z równowagi, jest wybór drobnych akcentów w intensywnie pomarańczowym kolorze. Wazonik, obraz, krzesło czy wieszak na ubrania – pojedyncze elementy mogą wnieść przyjemne ożywienie do wnętrza, zamieniając je w intrygujące, piękne miejsce. Warto jednak zachować umiar, ponieważ nadmiar pomarańczowych elementów może tworzyć przykre, przytłaczające wrażenie, które wywiera zdecydowanie negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

SELVA – Panele naścienne

SELVA – Panele naścienne

Meble biurowe DUO-A

Meble biurowe DUO-A

5. Efektowne połączenia

Jeśli, zastanawiając się nad tym, jak urządzić biuro, decydujemy się na pomarańczowe akcenty, dobrze jest łączyć je z szarościami, czerniami czy błękitem. Dzięki temu np. szare wnętrze nie będzie przytłaczało, ponieważ aranżacja zostanie skutecznie rozjaśniona i ocieplona. W łączeniu kolorów liczy się również proporcja. Jeśli jej nie zachowamy, nasze starania bynajmniej nie przyniosą rezultatów, jakich byśmy oczekiwali. Będziemy natomiast doświadczać estetycznych zgrzytów, które skutecznie rujnują dobre samopoczucie i odbierają chęć do pracy.

Fotel myTURN 10H

Fotel myTURN 10H

Platinium High Back

Platinium High Back

Ścianki QUADRA

Ścianki QUADRA

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.