Biuro w brązie – pomysły na urządzenie

13 grudnia, 2017

O tym, że kolory wywierają wpływ na nasze samopoczucie, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Ich oddziaływanie jest jednak zróżnicowane, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny zestaw barw, warto poznać ich właściwości. Co można powiedzieć o brązie? Z pewnością to, że doskonale wpisuje się w ekskluzywne i eleganckie wnętrza – niezależnie od tego, czy są one urządzone w stylu nowoczesnym, czy może raczej prezentują się klasycznie.

Brąz – jak wpływa na wnętrze?

Biel sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Czerwień wzmaga kreatywność, ale może również powodować rozdrażnienie. Kolor żółty działa rozweselająco, a fiolet ma w sobie nutkę tajemniczości i przyczynia się do tego, że wnętrze wydaje się być bardziej tajemnicze. Brąz jest barwą, dzięki której możemy poczuć się bezpiecznie i przytulnie. Przywodzi na myśl las lub drewno, które daje ciepło, gdy jest spalane w ognisku czy w kominku. Wycisza emocje, dlatego sprzyja negocjacjom. Z drugiej strony, jeśli występuje w zbyt dużych ilościach może powodować spadki nastroju.

Niewątpliwie warto stawiać na brąz, jeśli zależy nam na tym, by wnętrze prezentowało się elegancko. Warto robić to również, wybierając meble do biura. Kolor brązowy, choć jest klasyczny, może występować także w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym czy industrialnym.

Sofa FAN 20V

Sofa FAN 20V

WALL IN – ławki modułowe

WALL IN – ławki modułowe

Stoliki OCTOBER

Stoliki OCTOBER

Elegancka recepcja

Urządzenie recepcji z przewagą lub choćby elementami brązu sprzyja budowaniu wizerunku stabilnej i godnej zaufania firmy. Klient, który przy wejściu otrzymuje pozytywny przekaz na temat usługodawcy, staje się bardziej skory do obdarzenia go zaufaniem. Pierwsze wrażenie, choć nie jest decydujące, wyraźnie wpływa na jakość relacji. Warto więc zadbać o jego zbudowanie.

Wybór brązowych mebli biurowych może pomóc w kreowaniu marki. Jego umiejętne wykorzystanie wymaga jednak pewnego wyczucia lub skorzystania z rady fachowca, jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Jeśli mądrze skorzystamy z tych możliwości, istnieje szansa, że uzyskamy zadowalające, a być może nawet znakomite wyniki.

Lada recepcyjna ARC

Lada recepcyjna ARC

Lada Recepcyjna DORADO

Lada Recepcyjna DORADO

Gabinet prezesa/dyrektora

Kolor brązowy to znakomity wybór szczególnie wtedy, gdy urządzamy gabinet prezesa. Miejsca tego rodzaju powinny wyróżniać się ze względu na elegancki styl. Ważne, by również budziły respekt. Brąz doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach, każdą z nich zmieniając w mityczny gabinet szefa będący swoistym centrum dowodzenia, w którym zapadają najważniejsze decyzje – strategiczne i personalne. Urządzając biuro dyrektora, warto również zadbać o umieszczenie w nim elementów, które dodatkowo je ocieplą. Chodzi np. o rośliny, zdjęcia najbliższych osób oprawione w ramkę czy regał z książkami.

Meble gabinetowe Bravo

Meble gabinetowe Bravo

Brązowe elementy w biurze

W pomieszczeniach, w których rezydują pracownicy biura, warto ograniczyć się do brązowych elementów. Przewaga tej barwy mogłaby działać przytłaczająco i przygnębiająco – szczególnie jesienią i zimą, gdy dzień kończy się bardzo szybko, a odchodząc, zabiera ze sobą energię do działania. W odniesieniu do pracy, w której liczą się efekty, najbezpieczniej jest stawiać na spokojne, ale zarazem jasne kolory. Brąz może pojawiać się sporadycznie. Dzięki jego obecności aranżacja zyskuje na wyrazistości. Oprócz tego, dobrze jest dostosować kolorystykę do charakteru obowiązków. Biuro księgowego najlepiej spełnia swoją funkcję, gdy jest jasne i pastelowe, natomiast pracownik agencji reklamowej potrzebuje kolorystycznej stymulacji. W jego królestwie nie powinno zabraknąć barwnych akcentów, które pobudzają do działania i ożywiają inwencję.

Meble biurowe AVO

Meble biurowe AVO

Jako ciepła i łagodna barwa, brąz może znajdować się niemal w każdym rodzaju wnętrz. Czasami jednak warto „przełamywać go” innymi kolorami. To szczególnie ważne w pomieszczeniach, do których dociera niewielka ilość światła dziennego. Przewaga ciemnego brązu działa przygnębiająco, co może przekładać się na wyraźny spadek nastroju, a co za tym idzie, także motywacji do pracy. Warto pamiętać nie tylko o zachowaniu równowagi kolorystycznej, ale również o doborze odpowiednich lamp, za sprawą których można oświetlić całe pomieszczenie oraz jego poszczególne części. Przestrzegając tych kilku prostych zasad można uzyskać znakomite efekty.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.