Biuro w bieli i czerni

10 września, 2015
czarno biale

Odpowiednie umeblowanie i udekorowanie biura to jeden z kluczy do sukcesu przedsiębiorstwa. W dobrze urządzonym miejscu pracy zatrudnieni działają efektywniej, a eleganckie wnętrza sprawiają, że klient wyrabia sobie pozytywne zdanie o firmie.

Wystrój wnętrza oparty na kolorach białym i czarnym budzi często niesłuszną obawę, że są to barwy, wśród których nie można czuć się komfortowo. Biel kojarzy się ze szpitalem, czerń zaś symbolizuje żałobę. Użycie obu kolorów nie oznacza jednak, że wnętrze będzie wyglądało depresyjnie. Rzeczywistość jest zupełnie inna – czarno-białe wnętrza są coraz popularniejsze.

meble gabinetowe

meble gabinetowe

Połączenie czerni i bieli to elegancja. Nie bez powodu z okazji ważnych uroczystości lub spektaklu w operze mężczyźni ubierają się w czarne garnitury i białe koszule. Czarno-białe biuro jest więc eleganckie i dystyngowane, ale także wyraziste. Taka kolorystyka pozytywnie wpływa na komfort pracy i sprzyja skupieniu, ale jest jednak w swojej kontrastowości dość odważna. Nieumiejętne dobranie proporcji i przesada sprawią, że zbyt białe biuro będzie razić w oczy, a zbyt czarne działać depresyjnie.

Najważniejsza jest rozwaga w dobieraniu bieli i czerni. Koloru białego powinno być więcej, ale tylko nieznacznie więcej. Częściej ściany maluje się na biało, widać jednak wtedy na nich każde przybrudzenie i otarcie. Czarna farba dobrze maskuje niedoskonałości, ale lepiej używać jej tylko wtedy, gdy na tle ściany ustawionych będzie dużo wysokich mebli w białym kolorze. Czarna naga ściana może robić przytłaczające wrażenie.

Na białych meblach zdecydowanie słabiej widać kurz, zaś czarne zawsze stanowią wyzwanie dla osób sprzątających. By pracowników biura nie rozpraszał powracający wciąż kurz, najlepiej wybrać białe biurka, które łatwiej utrzymać w czystości. Przy aranżacji biura powinno się pamiętać, że biel powinna przeważać, ale tylko nieznaczne. Najważniejszy jest umiar. Przesada w doborze dodatków jednego koloru oznacza najczęściej kicz i brak gustu.

biuro czarno biale

biuro czarno biale

Decydując się na biało-czarne biuro, warto dobrać również eleganckie dodatki. Fototapeta z ziarenkiem kawy, kiedy na przykład jest to biuro koncernu kawowego, doskonale uzupełni wnętrze. Biuro jednak to nie tylko ściany i meble, ale także dziesiątki innych przedmiotów – komputery, kubki do napojów, segregatory czy zasłony. Wybierając je należy również zwrócić uwagę na ich kolor. Nie muszą być czarne lub białe, ale jeśli są innego koloru, warto żeby wszystkie były podobne.

Mając czarno-białe biuro, warto również zastanowić się nad pojedynczym dodatkiem, który przełamie dwukolorową aranżację. Jaskrawozielona poduszka na czarnej kanapie, bukiet różowych kwiatów, pstrokaty obraz na ścianie czy krwistoczerwone krzesło – rozwiązań, które pomogą przełamać czarno-białe wnętrze, a zarazem wzmocnić jego dwukolorową siłę jest mnóstwo. I w tym przypadku należy kierować się umiarem. Warto zdecydować się na jeden, maksymalnie dwa dodatki w innym kolorze, by czarno-biała stylistyka pozostała dominująca.

Dobrze zaaranżowane biuro świadczy o guście właściciela firmy, a także przyczynia się do zwiększenia efektywności pracowników. Każdy firmowy sukces rozpoczyna się w biurze. Warto zadbać o to, by było to miejsce eleganckie i komfortowe.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.