Biuro na tysiąc sposobów – zalety mebli modułowych

Modułowe systemy mebli

Modułowe systemy mebli

Urządzenie biura to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy dysponuje się małą powierzchnią, a chciałoby się umieścić w niej jak najwięcej mebli. Jak sobie poradzić z tą sytuacją? Odpowiedź jest prosta – warto wybrać elementy modułowe, których położenie w dowolnej chwili można zmieniać i w razie problemu dokupić pasujące do reszty umeblowania wyposażenie.

Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Meble modułowe nie dość, że dobrze wyglądają, dodatkowo są funkcjonalne i wygodne. Tworzą oryginalne kompozycje. Samemu można też decydować, jak je ustawić, dzięki czemu przygotowywane zestawy są niebanalne, a wystrój biura niepowtarzalny. Należy tylko kupić obowiązkowy moduł, który będzie stanowił bazę do reszty elementów. Pozostałe segmenty meblowe można ze sobą w dowolny sposób łączyć, zarówno w pionie, jak i poziomie oraz dodawać do nich półki oraz szuflady. Z pozoru te same meble, w każdym pomieszczeniu, mogą się inaczej prezentować.

modułowe meble biurowe TYPE-O

modułowe meble biurowe TYPE-O

Możliwości układania komponentów modułowych jest naprawdę sporo. W razie potrzeby, zawsze można nabyć nowe elementy i bez problemu dopasować je do reszty. Mają one jeszcze jedną znaczącą zaletę. Dzięki ich odpowiedniemu ułożeniu, można optycznie zmienić wielkość biura. W niskich i małych pomieszczeniach, zaleca się ustawiać niewysokie szafki wzdłuż ściany – zabieg ten poszerzy gabinet i sprawi, że będzie on wydawał się nieco wyższy.

Wykorzystując tego typu elementy, należy uważać na kilka aspektów. Przy doborze danych brył zaleca się zwracać uwagę, by nie blokowały one innych części. Jeśli planuje się przechowywać ciężkie przedmioty, to warto przewidzieć dla nich miejsce w stabilnych szafkach, umieszczonych na podłodze. Nie powinny być one zbyt głębokie, gdyż korzystanie z nich może sprawiać pracownikom pewien dyskomfort. Projektując i zestawiając ze sobą dowolne elementy, warto pamiętać, że oprócz wrażeń estetycznych, muszą być one przede wszystkim funkcjonalne.

Meble systemowe Type A

Meble systemowe Type A

Przykładem idealnego systemu modułowego jest kolekcja Type O, która w zależności od aranżacji, nadaje się do każdego obiektu. Jasna, naturalna kolorystyka tych mebli powoduje, że wystrój biura staje się bardzo nowoczesny i minimalistyczny. Szeroki wybór różnej wielkości brył daje użytkownikom możliwość stworzenia niebanalnych zestawów. Z kolei elementy wchodzące w skład mebli Type A – ze względu na swój podwyższony standard, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach menedżerów

Dobór brył o dowolnej wysokości czy też szerokości daje wiele możliwości aranżacyjnych i sprawia, że uzyskany efekt zachwyca swoją oryginalnością. Jeśli nie jest potrzebna witryna, to można jej po prostu nie kupić, w przeciwieństwie do gotowych zestawów, które często zawierają zbędne elementy. Oferta systemów modułowych skierowana jest dla osób, które pragną wykorzystać biurowe powierzchnie w sposób funkcjonalny. Dodatkowo stanowią one rozwiązanie wielu problemów związanych z ograniczoną wielkością pomieszczenia, gdyż dowolna liczba kombinacji pomoże odpowiednio umeblować nawet mały gabinet.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.