Biurko w przestrzeni biurowej

Biurko w przestrzeni biurowejBiurko jako stanowisko pracy jest przestrzenią niezwykle istotną. To przy nim pracownik spędza przeważającą część swojego dnia, dlatego też oprócz kierowania się designem i komfortem, powinno się także zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Przyszły zakup należy dopasować do stylu pracy oraz indywidualnych upodobań i potrzeb.

To rodzaj biurka określa styl mebli pracowniczych. Ci, którzy mają ograniczony budżet i stawiają na rozwiązania ekonomiczne, powinni zdecydować się na biurko na nogach płytowych, wykonanych z melaminy. Coraz powszechniejsze staje się zastosowanie w blatach grubości płyty 25mm lub 28mm, w nogach zaś 18mm. Tego typu biurka istnieją w różnych wariantach wymiarów i kształtów blatów. Do tego dochodzi bogaty wachlarz kolorystyczny, dzięki któremu można wybrać swój idealny kolor.

Nogi biurka w kształcie litery LInnym pomysłem są biurka z nogami w kształcie litery „L” lub „T”. Ich główną zaletą jest system umożliwiający przeprowadzenie okablowania pionowego na nodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko w sposób praktyczny wykorzystuje się podstawę biurka, ale również zyskuje się na względach estetycznych, gdyż kable są schowane. W biurkach tego typu stosuje się blat grubości 25mm lub 28 mm. W biurkach prostych zwykle wykorzystywane są kontenery mobilne, pozwalające na przestawianie ich w dowolne miejsce. Meble w kształcie „L” i „T” często zakończone są kontenerami dostawnymi, które stabilizują całą konstrukcję, jak również przedłużają blat roboczy.

Stanowiska wyspoweDużo bardziej nowoczesnym, ale zarazem droższym rozwiązaniem, są biurka wsparte metalowymi ramami i nogami, które mogą być np. skośne, okrągłe, kwadratowe, łączone dolną belką, a także zakończone nowatorskimi regulatorami wysokości. Świetnym pomysłem jest połączenie go z kontenerem podporowym. Tego typu biurka wyglądają bardzo efektownie, jeśli połączy się je w stanowiska „wyspowe”, czyli zestawy wieloosobowe, złączone jednym stelażem. Dzięki temu ergonomicznie wykorzystuje się przestrzeń biurową – w porównaniu do klasycznego rozstawienia.

Niestandardową propozycją są stelaże z możliwością regulacji wysokości poprzez mechanizm elektryczny. Umożliwia to pracę zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Takie biurka są bardzo praktyczne dla osób o niestandardowym wzroście.

Metalowe nogi biurkaPrócz funkcjonalności, ważne jest także tworzywo, z jakiego wykonane jest dane stanowisko pracy. Powszechnie stosowane w produkcji biurek są płyty wiórowe oraz MDF, które zazwyczaj poddawane są także procesowi laminowania.

Kształt blatu, kolorystyka, wysokość nóg, wielkość i rozstawienie szuflad – wszystko to zależy od osobistych upodobań i preferencji. Jednak warto pamiętać, że biurko, jako miejsce kilkugodzinnej pracy, powinno być przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne.