Bejot na Targach ORGATEC 2014

Orgatec Bejot 2014Niedawno zakończyła się kolejna edycja międzynarodowych targów ORGATEC Modern Office & Facility. Impreza odbywa się cyklicznie, co dwa lata, w Kolonii w Niemczech. W tym roku została zatytułowana hasłem „MODERN WORKING ENVIRONMENTS”. Tytuł zwraca uwagę jak ważne jest całościowe spojrzenie na środowisko pracy.

Bez wątpienia to najważniejsze wydarzenie branżowe, które skupia się na prezentowaniu integralnych rozwiązań dla projektowania i użytkowania wszelkich pomieszczeń biurowych i publicznych. To właśnie tam prezentowane były najnowsze trendy i propozycje przybywające od producentów z całego świata. Wiodącymi sektorami były podłogi i wykładziny, meble, akustyka, media, światła, czy technologie AV.

Targi trwały cztery dni – od 21 do 25 października. Nowości zaprezentowano na 105 000 m2. powierzchni wystawienniczej, a liczba gości przekroczyła 50 tys. Do Kolonii zjechało się około 600 projektantów z ponad 40 krajów. Nie zabrakło również czołowych polskich przedstawicieli, chociażby naszego partnera BEJOT. Na ich stoisku królowały trzy podstawowe myśli przewodnie:

  • Black & White – czyli kontrastowe połączenie bieli i czerni w nowoczesnym wydaniu. Linia skupiała się przede wszystkim na fotelach obrotowych i konferencyjnych, w której skład wchodzą między innymi takie produkty jak: fotele z kolekcji Eleven, Dual, Corr i Orte. Wspomniano również o przygotowywanym prototypie Momo.
  • Steel & Wood – jest to seria Eco, wprowadzająca do wnętrz naturalne środowisko w połączeniu z elementami metalowymi o różnorodnych kształtach, rozmiarach i wykończeniach. Linia dotyczy głównie foteli loungowych tj. In Access, Clubin, Umm. Zwiedzający mogli podziwiać również zupełnie nowe hokery.
  • Acoustic Screens – panele akustyczne oraz ścianki działowe. Obie te propozycje są nieodzownym elementem każdego biura typu Open Space. Hitem okazała się nowa gama produktów Calma, o którą BEJOT rozszerzył swoje portfolio. Są to panele akustyczne sufitowe, ścienne oraz ścianki wolnostojące niwelujące zakłócenia dźwiękowe.

W ramach targów ORGATEC 2014 zorganizowano szereg odczytów, paneli dyskusyjnych i konferencji, które towarzyszyły temu wydarzeniu. Pierwsza z nich zatytułowana została TREND FORUM. Uczestniczyli w nich najważniejsi eksperci z dziedziny architektury, ekologii, biznesu omawiając najlepsze praktyki projektowania nowoczesnych wnętrz. Zwrócono uwagę na aranżację biura jako zintegrowanego środowiska pracy wspieranego komunikacją i współpracą.

Innym, równie ważnym wydarzeniem było Centrum Kompetencji i Wiedzy. Pierwsza jego część dotyczyła światła, podłogi i akustyki. Prezentowana w formie pokazu przedstawiała wzajemne oddziaływanie na siebie tych trzech segmentów. Druga część skupiała się na mobilności i komunikacji. W jej ramach ukazano korzyści wykorzystywania najnowszych technologii jakie oferuje Internet, telefony i urządzenia przenośne. Hasłem tej inicjatywy było: Pracować tam, gdzie chcesz, tam gdzie to możliwe.

Podsumowanie tegorocznych targów zwróciło uwagę na ogromne zmiany zachodzące w świecie pracy biurowej. Funkcjonalność, design i wysoka jakoś to główne standardy, na które stawia branża meblarska, również nasz partner Bejot.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.