Bale, imprezy, wyjazdy czyli firmowa integracja

Ostatnia sobota karnawału to w wielu firmach okazja do zorganizowania firmowej imprezy integracyjnej.
Wyjazdy i imprezy integracyjne cieszą się w ostatnich latach coraz większym powodzeniem zarówno wśród dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Jakie były tego początki i skąd wziął się pomysł na tego typu imprezy?Moda na tak zwane eventy zapoczątkowana została w dużych korporacjach. Ze względu na ilość pracowników, potrzebowano znaleźć skuteczny sposób na zacieśnienie relacji między ludźmi, co skutkowało tym samym lepszą efektywnością podczas pracy. Organizowane imprezy okolicznościowe w dużych korporacjach to między innymi: wigilia, wiosenne pikniki pracowników z rodzinami, letnie grillowanie, uświetnienie podpisania umowy międzynarodowej przez przedsiębiorstwo, czy po prostu dobrego poziomu produkcji i korzystnej sprzedaży. Imprezy integracyjne nie tylko wpływają na polepszenie relacji między pracownikami, ale  przede wszystkim umożliwiają wzmacnianie integracji z samą organizacją, która swoje fundusze inwestuje także w rozrywki dla ludzi w niej pracujących.

Grupowy wyjazd na kilka dni lub chociaż wspólne spędzenie wieczoru sprawia, że pracownicy są bardziej zadowoleni ze swojego miejsca pracy. Wynagrodzenie, możliwość rozwoju czy atmosfera, które wspomagane są w firmach przez  imprezy zwiększają oddanie  wobec miejsca zatrudnienia i mobilizują do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników. Imprezy tego typu często są bardzo kosztowane, jednakże korporacje tym sposobem wzmacniają swój wizerunek wewnątrz organizacji.

Coraz częściej przedsiębiorstwa organizują również imprezy karnawałowe dla swoich pracowników, gdzie nie tylko bawią się oni sami, ale również ich rodziny czy partnerzy. Bale takie odbywają się często w dystyngowanych lokalach z wykwintnym menu, przy akompaniamencie muzycznym. Aby jeszcze bardziej umilić ten czas, w trakcie trwania zabawy urządza się konkursy z nagrodami czy losowania upominkowe wśród pracowników.

Firmy coraz częściej skłaniają się ku urządzaniu bali tematycznych, z koniecznością odpowiedniego przebrania się. Wtedy taka impreza przynosi jeszcze więcej radości i integracji.

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.