Aranżacja kobiecego biura

28 stycznia, 2015

Kobiece biuroSubtelne i eleganckie – tak większość osób wyobraża sobie biuro pracującej kobiety. Oprócz tego musi być oczywiście funkcjonalne, ponieważ to w nim spędza się większość czasu podczas dnia. Jak powinno zatem wyglądać idealne kobiece biuro?

Najważniejszy jest dobór odpowiedniego koloru ścian. Zastosowanie jasnej, stonowanej kolorystyki w odcieniach bieli, beżu czy też szarości sprawi, że wnętrze wyda się bardzo przestronne i spokojne. Jasne barwy nadają świeżości, lekkości oraz wprowadzają do biura przyjemną atmosferę. Idealnymi dodatkami, które ocieplą wnętrze biura i przyciągną uwagę klientów są różnorodne naklejki ścienne. Rynek oferuje bogaty wybór tego typu ozdób, począwszy od klasycznych naklejek poprzez szablony, dzięki którym maluje się wzory na ścianach, aż do niekonwencjonalnych, kolorowych naklejek welurowych.

Elementem, bez którego nie zacznie funkcjonować żadne biuro, jest oczywiście umeblowanie, a przede wszystkim biurko. Jak wiadomo, większość kobiet jest dość pedantyczna i nie zaistnieją większe problemy związane ze sprzątaniem.

Aranzacja kobiecego biura

W związku z tym panie mogą sobie pozwolić na dużo bardziej wyszukane meble niż panowie. Ważne, aby na biurku wszystkie gadżety były równomiernie porozkładane, gdyż nie spowoduje to efektu przytłoczenia i dysharmonii. Przy biurku powinien oczywiście stać fotel. Nie musi być on w klasycznym czarnym kolorze. W jasnym biurze idealnie sprawdzi się fotel w soczystym odcieniu czerwieni, który nada całości charakteru.

Obowiązkowym elementem wyposażenia jest również meblościanka na dokumenty. Mebel ten powinien być utrzymany w stonowanej kolorystyce, jednak można wybrać taki, który będzie pasował kolorystycznie do fotela. W aranżacji kobiecego biura warto uwzględnić także stolik, przy którym pani prezes będzie mogła napić się kawy z klientami. Można postawić na szklany o niewielkich rozmiarach, wówczas dopasowanie dwóch małych foteli nie będzie sprawiało problemu.

Biuro dla kobiety

Biuro dla kobiety

Niezwykle ważną kwestią w aranżacji biura jest także odpowiednie jego oświetlenie. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, należy ustawić biurko w takim miejscu, w którym będzie najlepszy dostęp do światła naturalnego. Dlatego też warto zrezygnować z ciężkich firan, zasłon, wykorzystać za to jedynie rolety i żaluzje, które dadzą możliwość kontroli nad wpadającymi do pomieszczenia promieniami słońca. Lampka na biurko powinna być ustawiona w taki sposób, aby rzucający przez nią cień nie przeszkadzał w wykonywanej pracy.

Dla większości kobiet istotny element wyposażenia stanowią dodatki, które mają wpływ na całą aranżację wnętrza. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które urozmaici biurową przestrzeń, będzie korkowa bądź magnetyczna tablica. To właśnie na niej kobiety zapisują swoje złote myśli oraz najważniejsze informacje. Może ona pełnić także funkcję czysto dekoracyjną, jeśli zamieści się na niej elementy ozdobne. Oprócz tego, w kobiecym biurze mogą się także znaleźć dekoracyjne atrybuty związane z wykonywanym zawodem.

Miejsce pracy kobiety

Miejsce pracy kobiety

Ponadto w miejscu pracy kobiety mile widziane są także ramki na zdjęcia. Znakomitym dopełnieniem wnętrza stanie się dywanik, najlepiej w kolorze czarnym, gdyż doda przestrzeni profesjonalizmu. Elegancji wnętrzu doda także odpowiednio dobrane oświetlenie oraz ozdobne lampki. W każdym biurze powinny pojawić się również kwiaty, które mają zbawienny wpływ na organizm – oczyszczają one biurowe powietrze, a spoglądanie na nie doskonale relaksuje nie tylko wzrok, ale i całe ciało.

Biuro, w którym pracuje kobieta, powinno być proste, eleganckie i cechować się odpowiednio dobranymi dodatkami. Ważne jest, aby w całej aranżacji zachować minimalistyczną formę, która ukaże kobiecą skromność. Pięknie zaaranżowane biuro podbije bowiem serca klientów, a co za tym idzie, wzbudzi ich zaufanie.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.