Aktywne siedzenie czyli fotele biurowe z Systemem Orthopedic

Dobrze dopasowany fotel jest podstawą komfortowej pracy biurowej. System Orthopedic jest bezobsługową, rewolucyjną konstrukcją, która wywołuje wielowymiarowe procesy ruchowe. Użytkownik tego systemu poddany zostaje specyficznej motoryce ciała, na którą składają się połączone ruchy na przemian pionowe, strzałkowe i poziome.

Powierzchnia siedziska porusza się wraz z przeniesionym pionem środka ciężkości osoby siedzącej. Siedzenie na fotelu wyposażonym w mechanizm Orthopedic kwalifikuje się do pojęcia „siedzenia biodynamicznego”. Polega ono na zachowaniu biologicznych predyspozycji ciała ludzkiego do uprawiania ruchu we wszystkich trzech wymiarach przestrzeni. Aby umożliwić biodynamiczne siedzenie, nie wystarczy przestawiać powierzchnię siedziska przy pomocy dźwigni. Siedzisko musi bowiem uwzględniać całe spektrum ruchu człowieka i zapewnić ciału trójwymiarową platformę, na której możliwe jest niezakłócone przeprowadzenie wszystkich naturalnych, trójwymiarowych procesów ruchu. Fotele wyposażone w mechanizm VM/VMS Orthopedic nie tylko spełniają wytyczne ergonomicznego siedzenia, ale nadają im nowy wymiar.

Siedząc na krześle Orthopedic, nie odczuwamy powszechnego i znanego w innych przypadkach zahamowania, lecz wręcz przeciwnie – czujemy, że „Płyniemy” a nasze ciało nie ulega żadnemu „przytwierdzeniu do biurka”. To poczucie zmienia się w stały, pozytywny nastrój i budzi motywację do pracy. Krzesło skonstruowane jest tak, że wręcz zachęca do zwiększenia aktywności ruchowej. A ta –  jak wiemy – jest podstawą dobrego samopoczucia, również w pracy.

Siedzenie biodynamiczne – System Orthopedic współgra z ludzkim ciałem, a nawet poprzez reakcję odwzajemnia jego ruchy. W związku z tym, nacisk rozłożony jest prawie na połowę powierzchni całkowitej dysku, co wyzwala pożądany przepływ energii wewnątrz ciała. Krzesło wyposażone w system Orthopedic równomiernie przenosi nacisk na kręgosłup i nie prowadzi do nadmiernych nacisków na skraju powierzchni. Ciąg i nacisk zmieniają się na przemian zaopatrując dyski w energię.

Przy przeniesieniu równowagi wyposażone w „System Orthopedic” krzesło przenosi naciski na kręgosłup do środka kręgosłupa i nie dochodzi wówczas do żadnego wartego wzmianki nacisku na skraju powierzchni. Stały ruch w okolicy miednicy staje się treningiem dla mięśni. Przez to mięśnie stają się bardziej elastyczne i mogą pełnić funkcję wsparcia dla kręgosłupa. Dzięki temu unikamy negatywnych skutków nieprawidłowego siedzenia i zniekształceń kręgosłupa.

W skład systemu Orthopedic wchodzą dwa rodzaje mechanizmów umożliwiające ruch we wszystkich płaszczyznach VM i VMS, który dodatkowo posiada funkcję synchro czyli niezależnego odchylania oparcia i siedziska. Mechanizm VMS stosowany jest w modelach obrotowych z kolekcji In Access, Partner, String i Atria, natomiast mechanizm VM w kolekcji Clubin.

System Orthopedic przebadany został przez:

 • Centrum Medycyny Prewencyjnej w Bad Kissingen, Niemcy
 • (Dr. Med. Alfred Buttner, Ordynator Medycyny Wewnętrznej
 • Rentgenologii, Marktredwitz, Niemcy
 • (Dr. Med. Bernard Reinhard, lekarz ortopeda medycyny sportowej, Bad Aibling, Niemcy
 • (Prof. dr. hab. med.Theodor Peters, lekarz specjalista medycyny pracy i medycyny społecznej, Dusseldorf, Niemcy.

Badania udowodniły, że fotele biurowe wyposażone w system Orthopedic pozytywnie oddziaływają na:

Psychofizjologię

 • system VMS Orthopedic współpracuje z ciałem człowieka wychodząc naprzeciw potrzebie ruchu,
 • wykazuje pozytywne natychmiastowe oddziaływanie na organizm i środki mózgowe,
 • zwiększa koncentrację, motywację, kreatywność i wydajność,
 • likwiduje stany psychicznego stresu,
 • prowadzi do harmonii i równowagi w sferze psychicznej,
 • nie krępuje ruchów dając poczucie wolności i większej przestrzeni.

80% testowanych osób było przekonanych o tym, że używanie krzesła z systemem Orthopedic doprowadziło do uśmierzenia ich bólu pleców 71% testowanych osób uznało krzesło z systemem Orthopedic za bardzo wygodne, a 83,9% zamieniłoby chętnie swoje dotychczasowe krzesło.

Układ naczyniowo – sercowy:

 • Uśrednia wartość jednostkową sił zamykających światło naczyń włosowatych zapobiegając obumieraniu tkanek mięśniowych, tkanek budulcowych dysków międzykręgowych i tkanek skóry.
 • Zapobiega tłumieniu drgań swobodnych narządów wewnętrznych szczególnie tych, które są rozłożone w strukturze kości między miednicy zapobiegając procesom miażdżycowym.
 • Ma korzystny wpływ na mechanizm pompy wapniowej zapobiegając toksycznemu oddziaływaniu podwyższonego poziomu wapnia na różne funkcje komórek.

Układ mięśniowy:

 • system VMS Orthopedic pozwala na nieświadomy i bezwysiłkowy trening, polegający na współdziałaniu wielu grup mięśni,
 • dostarcza dwudziestokrotnie większe ukrwienie i zaopatrzenie w tlen,
 • zwiększa elastyczność mięśni – steruje funkcją mięśniowego wsparcia kręgosłupa.

93,5% testowanych osób miało uczucie bardziej „aktywnego” siedzenia.

Kręgosłup:

 • system VMS Orthopedic naprzemienne odciąża kręgosłup i poszczególne sektory dysku,
 • równomiernie rozkłada nacisk na dyski,
 • eliminuje nacisk na krawędzie kręgosłupa,
 • zapewnia idealna równowagę ciała.

50% spadek funkcjonalnych ograniczeń w życiu codziennym spowodowanych bólem kręgosłupa.

Poniższe fotele gabinetowe dostępne są w Systemie Orthopedic:

Kolejno: ATRIA AR 10 L,  ATRIA 10M,  ATRIA 101S,  CLUBIN CB 102

Kolejno: In Access AC 103, In Access AC 102, Partner PT103, Partner PT102

Kolejno: STRING SR103, STRING SR102

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.