6 najciekawszych stylów wnętrza biura

10 stycznia, 2018

Jak urządzić biuro? Od decyzji, jakie podejmiemy, zależy nie tylko komfort, ale również samopoczucie pracowników. Niedobór światła, meble niskiej jakości czy nietrafiona kolorystyka – to przykładowe czynniki, które mogą sprawić, że osoby pracujące w danym wnętrzu nie będą działać efektywnie, np. ze względu na zmęczenie, rozdrażnienie lub przygnębienie. Aranżując pomieszczenie o charakterze użytkowym i reprezentacyjnym, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Jedną z najważniejszych jest dobór konwencji.

W jakim stylu urządzić biuro?

Rozważając wybór stylu dominującego we wnętrzu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wizerunek firmy. Jeśli przedsiębiorstwo produkuje towary luksusowe lub świadczy usługi z zakresu prawa czy finansów, jego image powinien być poważny. W przypadku branż, które traktujemy z przymrużeniem oka, można pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji. Czynnikiem decydującym o wyglądzie biura jest także kultura organizacyjna, czyli m.in. sposób zarządzania firmą i wymogi w zakresie zachowań pracowników. Jeśli od osób zatrudnionych wymaga się np. oficjalnego ubioru, powinno się postawić na stonowaną kolorystykę we wnętrzach.

O wyglądzie biura może zadecydować także jego lokalizacja. Gdy uznajemy, że usytuowanie firmy w górskiej miejscowości stanowi cechę charakterystyczną marki, warto to wyeksponować, np. stawiając na styl chalet. Jakie możliwości mamy do wyboru?

1. Klasyka

Biuro w stylu klasycznym to miejsce stonowane i smaczne. Wybór takiej możliwości znakomicie sprawdza się w odniesieniu do kancelarii prawnych, firm księgowych itd. Proste meble biurowe, które stanowią efektowne tło dla działalności firmy, świetnie prezentują się wszędzie tam, gdzie zależy nam na komforcie i pielęgnowaniu niezawodnych wnętrzarskich tradycji. Można umieszczać je zarówno w gabinetach dyrektorów, jak i w pokoju, w którym pracuje np. główny księgowy.

Meble gabinetowe TRIO

Meble gabinetowe TRIO

Meble gabinetowe ARCADIUS

Meble gabinetowe ARCADIUS

2. Nowoczesność

Stosunkowo często wybieraną możliwością jest urządzenie biura w stylu nowoczesnym, który znakomicie wpisuje się w aktualnie obowiązujące standardy. Proste, wręcz surowe formy, stonowana kolorystyka (z przewagą bieli i czerni) oraz jasna, doskonale oświetlona przestrzeń – to cechy, które sprawiają, że styl modernistyczny wyróżnia się na tle innych trendów. Doskonale sprawdza się w bankach czy prywatnych gabinetach i placówkach medycznych.

Meble gabinetowe LINUS

Meble gabinetowe LINUS

Meble gabinetowe SPATHIO

Meble gabinetowe SPATHIO

3. Design

Styl designerski w biurze zawiera elementy, które zadziwiają i dzięki temu skutecznie przykuwają uwagę. Chodzi np. o efektowną lampkę, nietypowy fotel czy kolorowy, awangardowy obraz wiszący na ścianie. Decydując się na wyraziste akcenty, warto zachować umiar. W przeciwnym razie można uzyskać niepożądany „efekt przeciążenia” – przytłaczający i wywierający zdecydowanie niekorzystny wpływ na samopoczucie. Jeśli jednak będziemy kierować się dobrym smakiem, możemy osiągnąć znakomite rezultaty.

Beachhouse – mobilna sofa akustyczna do biur typu Open Space

Beachhouse – mobilna sofa akustyczna do biur typu Open Space

Krzesło biurowe Profim

Krzesło biurowe Profim

4. Loft

Duża przestrzeń, surowe wykończenie, proste i funkcjonalne meble – to najistotniejsze cechy stylu industrialnego, który jest aktualnie niezwykle modny i kojarzy się z luksusem w nowoczesnym wydaniu. Loftowe aranżacje nawiązują do wnętrz fabryk z pierwszej połowy minionego stulecia. Są niezwykle charakterystyczne i trzeba przyznać, że mają niepowtarzalny klimat. Często można spotkać je w biurach typu open space będących jednocześnie pracowniami wziętych i uzdolnionych architektów.

Meble biurowe DUO-C

Meble biurowe DUO-C

Meble biurowe DUO-X

Meble biurowe DUO-X

5. Skandynawskie ciepło

Biel, łagodne światło punktowe i ciepłe akcenty, które sprawiają, że wnętrze jawi się jako wyjątkowo przytulne – styl skandynawski to idealny wybór, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni biurowej, w której ma panować przyjemna atmosfera. Redakcje i wydawnictwa – właśnie w takich miejscach sprawdza się doskonale. Można opierać się na nim także wtedy, gdy zależy nam na stworzeniu idealnej przestrzeni do pracy we własnym domu

Fotel Vieni Bejot

Fotel Vieni Bejot

Sofa ze ścianką Profim

Sofa ze ścianką Profim

6. Chalet

Styl górski to znakomity wybór dla miłośników atmosfery panującej w chatach leżących u podnóża Alp. We wnętrzach urządzonych w nurcie chalet nie może zabraknąć świec, kominka, drewnianych i kamiennych elementów wykończenia, skór zwierzęcych, rustykalnych mebli i dekoracji myśliwskich, takich jak strzelby czy poroża. Spędzanie czasu w takiej scenerii pozwala zapomnieć o trudach i niedogodnościach towarzyszących jesieni i zimie w klimacie umiarkowanym, który może działać przygnębiająco na osoby kochające lato i słońce.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.