5 trików na lepszą pracę

29 marca, 2017
Fotel gabinetowy CEO

Co zrobić, aby pracować szybciej, wydajniej, lepiej? Każdy, kto ma pewien staż pracy, z czasem odkrywa, co sprawia, że staje się bardziej produktywny. Pewne wskazówki i pomysły na uzyskanie warunków zwiększających efektywność są jednak uniwersalne i to właśnie o nich mowa w niniejszym tekście. Te triki pozwalają stać się pracownikiem tygodnia, miesiąca, a nawet roku – warto je poznać!

  1. Wycisz się!

Przeszywające dźwięki produkowane przez cały zestaw urządzeń biurowych, gwar rozmów, śmiechy i krzyki, szmer radia – wszystko to sprawia, że zaczynamy mieć kłopoty z koncentracją. Aby je przezwyciężyć, czasami wystarczy odizolować się (przynajmniej w pewnym stopniu) od współpracowników. Gdy pojawia się taka potrzeba, warto sięgnąć po ekrany i panele akustyczne. Takie elementy wystroju wnętrza doskonale izolują dźwięk, a jednocześnie mogą stanowić ozdobę aranżacji – ich nowoczesny i nietuzinkowy design świetnie sprawdza się w modernistycznych wnętrzach, nadając im niepowtarzalny charakter. Nawet w trudnych warunkach jesteśmy w stanie pracować wydajnie!

Scianki Akustyczne Quiet

Scianki Akustyczne Quiet

  1. Zrelaksuj się!

Postarajmy się nie zapominać o tym, że „nie samą pracą żyje człowiek” – wypoczynek jest tak samo ważny. Pracownik zrelaksowany wprost lśni inwencją i wyraźnie przyczynia się do rozwoju firmy. Zmęczenie sprawia, że zaczynamy zabiegać tylko o to, by nie zasnąć, siedząc w swoim krześle biurowym – pozostałe cele odchodzą wówczas na dalszy plan. Postarajmy się znaleźć równowagę pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Tylko dzięki temu zdołamy realizować swoje aspiracje zawodowe.

UMM-WOOD-703-P

UMM-WOOD-703-P

  1. Zadbaj o swój kręgosłup

Można by zaryzykować stwierdzenie, że w karierze pracownika biurowego wygodne krzesło jest podstawą sukcesu. Siedząca praca to duże obciążenie dla kręgosłupa, który przez kilka godzin w ciągu dnia pozostaje w tej samej pozycji (nie wspominając już o czasie spędzonym w samochodzie oraz na kanapie przed telewizorem). Warto zadbać o to, by na naszym stanowisku pracy znalazło się wygodne krzesło, które umożliwi nam przyjęcie optymalnej pozycji. Stabilne i właściwie wyprofilowane oparcie ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia pracownika.

Fotel biurowy IOO

Fotel biurowy IOO

  1. Stwórz ergonomiczne stanowisko pracy

Zasady ergonomii pracy przy komputerze są niezwykle istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia pracownika. Odpowiednie ustawienie mebli, zapewniające m.in. oparcie dla obciążonych nadgarstków i optymalne odległości pomiędzy oczami a ekranem komputera – to zaledwie jedna spośród niebywale licznej grupy kwestii, o które należy zadbać w biurze. Ergonomiczne stanowisko pracy – dzięki jego stworzeniu pracownik nie tylko pracuje efektywnie, ale również może czerpać satysfakcję z podejmowanych przez siebie działań.

Biurka z regulacją elektryczną

Biurka z regulacją elektryczną

  1. Ciesz się tym, co robisz!

Czerpanie radości ze swojej pracy jest tysiąckroć ważniejsze niż meble do biura. Warto jednak uświadomić sobie, że możemy sprytnie wykorzystać sprzęty biurowe, aranżując swoją przestrzeń do pracy. Odpowiedni układ poszczególnych elementów przyczynia się do tego, że zaczynamy czerpać radość z wykonywania swoich obowiązków. Rzadko zdarza się, że lubimy spełniać je wszystkie, jednak dzięki przyjaznemu otoczeniu przykre powinności stają się mniej dolegliwe.

Fotel AGE - Kleiber

Fotel AGE – Kleiber

Aby pracować skuteczniej, czerpiąc przy tym radość z wykonywania obowiązków zawodowych, wystarczy zastosować kilka prostych trików. Praca biurowa nie musi być męcząca i przykra – warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, by uczynić ją przyjemniejszą i bardziej polubić. Szczęśliwy pracownik działa efektywnie i tym samym troszczy się o rozwój własny, a także firmy. Nie traćmy czasu na narzekanie – zamiast tego dokonajmy rearanżacji przestrzeni biurowej.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.